Kompeltne kino domowe do 1500zł

Ranger

New member
Kompletne kino domowe do 1500zł

Witam forumowiczów.

Dzięki pomocy forum w grudniu ubiegłego roku zakupiłem TV PDP Panasonic 42PV80 i jestem z zakupu zadowolony, jednocześnie zastanawiam się nad zakupem kina domowego (do 1500 zł - mniej = lepiej), przejrzałem już forum HDTV, pionierdivx.net, elektroda.pl i mniej dokłdanie inne adresy. Niestety podjęcie decyzji do łatwych nie należy jeśli chce się dokonać optymalnego wyboru jakościowego przy minimalnych kosztach :krol:


Moje warunki są nastepujące:

1.) Kino będzie pełnić domowe centrum rozrywki, salon ma powierzchnie ok 20m2, wielkim audiofilem i kinomanem nie jestem, więc określiłem górny pułap wydatków na 1500 zł. Co nie znaczy że nie chciałbym kiedyś mieć porzadbnego kina.

2.) Zależy mi aby sprzęt czytał bez problemów Divx przez USB bo teraz nie mam już ochoty na oglądanie filmów przed 19" LCD, oczywiście HDMI również by się przydało aby wykorzystać mozliwości TV. Muzyka z MP3 i płyty audio oraz oczywiście radio.

3.) Chcicałbym aby były 4 kolumny podłogowe, jakoś tak najbardziej mi pasuje (podłączenie itd.). A TV docelowo ma wisieć na ścianie.


Poczatkowo skupiłem myślałem o sprzęcie Panasnic-a żeby był komplet ale jakoś nie zachwycają mnie łatwośc obsługi i obsługiwane formaty. Poniżej lista kino domowych które biorę pod uwagę.

Pora na zestawienie:

* Pioneer DCS-580 - (sprzęt "modelowy" będzie służył do porównania parametrów, ale trochę za drogi jak na moje środki - 1700 zł, )

* Panasonic SC-PT860 - (niby pasujący idealnie ale przeczytałem sporo opinii iż nie jest wart swojej ceny - ok. 1200 zł)

* JVC TH-G60 - (kino polecane na forum m.in. przez "kiki", ma dobra cenę ok. 850 zł, jednak lepij pasowałyby mi 4 stojące głośniki a tutaj mamy 2 satelitki)

* LG 903 TA - (poprzedni model 902 zebrał dobre opinie m.in "What hi fi" - 5 gwiazdek, kino kosztuje ok 1000 zł, a patrząc na specyfikację i opinie ma wszystko co potrzeba)

* Samsung HT-T315R - (konkurent LG z korei, chyba podobne ale opinie ma gorsze, specyfikacja wcale nie jest zła - ok. 950 zł)

Nie wiem o ile są słabsze są "niższe" cenowo modele LG - Samsunga (LG 503 TH - 700 zł i Samsung HT-T215R).


Chętnie podyskutuje także o innych modelach i innym producentach.

Oczywiście zastanawialem się nad zakupem elementów osobno ale doszedłem do wniosku że na moje potrzeby to zbyteczny wydatek, może się mylę ?!
 
Ostatnia edycja:

Ranger

New member
Pioneer 424 - jest już razcej niedostępny, dodatkowo nie ma obsługi DivX, złącza USB i HDMI

JVC D600 - są jeszcze dostępne pojedyńcze sztuki za ok 1400 + przesyłka, rozumiem że jest to wycofany z ofert model, nie znalazłem go na stronach jvc.pl i jvc.com

Wygląd kolumn bardzo porządny, kolor czarny albo wiśnia, udało mi się znaleść poniższe dane o tym zestawie.


JVC
CINEMAD600
AMPLITUNER
XV-THD5
ODTWARZANEFORMATY
DVD-AUDIO/VIDEO / CD / MP3 / DVD-R/-RW/+R/+RWWMA / WAV / JPEG / MPEG-4DIVX
DEKODER
DOLBYDIGITAL / DTS / DOLBYPROLOGICII
TUNER
FM / AM
TERMINALDOPODŁĄCZENIAiPOD
TAK
USBHOST2,0
TAK
GNIAZDA
HDMI / KOMPONENT / OPTYCZNE
GŁOŚNIKIFRONTOWE
AMTECH
MOCNOMINALNA
1OOW
IMPEDANCJA
8Ohm - 4Ohm
CZUŁOŚĆ
90dB
PASMOPRZENOSZENIA
30Hz - 20KHz
WYMIARY1SZT.
WYS. XSZER. XGŁ.
1150X250X327
WAGA1SZT.
ok. 20,5KG
GŁOŚNIKCENTRALNY
AMTECH
MOCNOMINALNA
40W
IMPEDANCJA
8Ohm - 4Ohm
CZUŁOŚĆ
88dB
PASMOPRZENOSZENIA
80Hz - 20KHz
WYMIARY
WYS. XSZER. XGŁ.
175X400X138
GŁOŚNIKISURROUND
AMTECH
MOCNOMINALNA
30W
IMPEDANCJA
8Ohm - 4Ohm
CZUŁOŚĆ
88dB
PASMOPRZENOSZENIA
80Hz - 20KHz
WYMIARY1SZT.
WYS. XSZER. XGŁ.
235X175X138
WAGA1SZT.
ok. 3KG
SUBWOOFER
AMTECH
MOCNOMINALNA
120W
IMPEDANCJA
8Ohm
WYMIARY
WYS
. XSZER. XGŁ.
260X380X320
KOLORZESTAWUGŁOŚNIKÓW
CZARNY
KOLORJEDNOSTKICENTRALNEJ
CZARNY


PS. Ciekawostka - zestaw można znaleść jeszcze jako JVC XV-THD5 + Głosniki Amitech - jednak tutaj cena oscyluje w granicach 1700 zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry