Kompaktowe głośniki 2.0 do biura - kompaktowy rozmiar, alternatywa dla Edifier

rafmik

Member
Cześć

Szukam jakiś prostych, biurowych głośników 2.0 do komputera.
Nie może być jakiś duży gabaryt (nie chce "klocków" na biurku).
Popularne Edifier wydają mi się trochę za duże gabarytowo.

Co byście polecili? Zwykłe dźwięki z PC, nie oglądam na PC filmów, sporadycznie pogram i posłucham muzyki.


Co byście polecili?
Na tapecie mam aktualnie Creative GigaWorks T20 Series II oraz Creative T100.

Budżet w zakresie 300-400 zł
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Logitech x530 2.1, lub lepiej x540 (5.1) - tutaj możesz podlączyć 2.1 i reszte schować.
Używane z olx w idealnym stanie, za połowę tej ceny, te Creative mogą się schować.
Bez suba się nie pakuj, szkoda kasy, Suba od Logitecha schowasz pod biurkiem, a wnosi bardzo dużo (nie mam na myśli dudnienia).
 

rafmik

Member
Logitech x530 2.1, lub lepiej x540 (5.1) - tutaj możesz podlączyć 2.1 i reszte schować.
Używane z olx w idealnym stanie, za połowę tej ceny, te Creative mogą się schować.
Bez suba się nie pakuj, szkoda kasy, Suba od Logitecha schowasz pod biurkiem, a wnosi bardzo dużo (nie mam na myśli dudnienia).


Tutaj naprawdę bez suba zestaw. To zwykłe pierdziawki do PC. Aktualnie mam Creative A60.
Kiedyś miałem właśnie X-540 ale się popsuły :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie nie pomogę, słyszałem jak grają te i wiele innych "pierdziawek" i dla mnie zestawy pod pc 2.0 zaczynają jakoś grać od 1000zł w górę.
Jak nie masz możliwości gdzieś wsunąć tego niewielkiego suba (ja włożyłem do szuflady ; ) ) no to szkoda, bo to już kultowe głośniki za śmieszną kasę.
Ja kupiłem x540 w pudełku, niemal nówki za... 200zł.
 

rafmik

Member
Jeśli mielibyście do wyboru:
Dwudrożne Creative T20, czy jednodrożne, "nowocześniejsze" Creative T100 to co byście wybrali?

Cena ta sama, gabaryt też ten sam.
 

rafmik

Member
Zdecydowałem się w końcu na zakup dwudrożnych i sprawdzonych Creative T20 Series II. 358 zł z wysyłką.

Dam znać jak przyjdą :)
 

rafmik

Member
Głośniki dojechały. Bardzo fajne, dobrze że boki nie są błyszczące tylko matowe, dźwięk dla mnie całkowicie wystarczający. Te żółte membrany też się nie rzucają w oczy przez osłonkę.



Ale pojawił się duży problem. Poczytałem już co nieco na ten temat i wychodzi na to że ten typ tak ma dziwne ze na żadnych recenzjach np na yt słowem o tym nie było :-(

A mianowicie mają oszczędzanie energii (bo muszą mieć, prawo UE) - tylko w tym modelu jest to tragicznie zrobione - włączenie głośnika po pojawiania się dźwięku trwa 4-5 sekund :-(

Objawia się to tak, że po 10 min ciszy głośniki się wyłączają. Jak pojawia się dźwięk to praktycznie od razu zapala się na głośniku dioda power, ale na jakikolwiek dźwięk trzeba poczekać 4-5 sekund...

Czyli w praktyce nie słychać żadnych powiadomień np z whatsaap czy signala... :-(

Pierwszych sekund filmików też nie słychać. Trzeba puścić filmik, za pauzować, odczekać te 5 sekund żeby się głośniki włączyły i dopiero Play dać.



Ogólnie porażka :-(

Moje wcześniejsze budżetowe Creative A60 też to mialy, ale dźwięk pojawiał się po max sekundzie.


Więc niestety korzystać się z takich głośników nie da (przy moich zastosowaniach). Na 90% pójdzie zwrot.



Stąd ponawiam prośbę o dobór sprzętu. Co kupić? Budżet max 500 zł (lepiej okolice 300), gabaryt podobny do tych T20. Najlepiej czarny mat, żadnych świecących udziwnień. Stereo 2.0.

I jak się okazalo muszą mieć ważna funkcję - szybkie wybudzanie z uśpienia.
 

rafmik

Member
Dojechały do mnie już Mozos Agera.



Jakość wykonania głośników bardzo podobna do T20, ma minus na pewno kable, czuć że gorszej jakości i krótsze.



Co do dźwięku, na moje nie wprawne ucho Agera gra lepiej. Czyściej i tak nie dudni. Dla mnie przynajmniej jest to przyjemniejszy, mniej męczący dźwięk. Źródło dźwięku to karta muzyczna z płyty głównej + Tidal w jakości MAX (flac do 24bit 192Hz)

Nie ma problemu z wybudzaniem - a to dlatego, że nie nie usypiają 🤪 (swoją drogą, ciekawe czy to zgodne z prawem UE).



Zużycie prądu w stand by (watomierz Orno za 50 zł, więc wiadomo jak z dokładnością przy małych prądach) skacze między 0,0-0,05W.

Włączone (ale bez dźwięków) pobierają ok 1,8W

Włączone z muzyką na ok 25% pobierają podobnie 1,8-1,9W



Pokorzystam z nich z tydzień i zobaczę co i jak
:)
Ale na ten moment zostają, a Creative T20 lecą na zwrot.



Recenzja z Audiofanatyka: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-glosnikow-mozos-agera/


Wada jaką zauważyłem to minimalny szum jak są włączone i nie ma żadnych dźwięków. Ale to trzeba ucho przy głośniku trzymać. Głośnik pasywny ten szum ma bardziej intensywny (ale nadal trzeba ucho przy głośniku mieć)
 
Ostatnia edycja:
Do góry