Kolumny

Brietal

New member
Dzień dobry!
Jakie głośniki podłączyć pod [FONT=&quot]Pioneer SC-LX90 Susano?
[/FONT]
[FONT=&quot] Podłączałem Focale Utopie, lecz brak im mocy, podstawa nie jest solidna, miała być energetyczna , a jest nerwowa[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]scena spłaszcona[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]Współpracuje zarówno z [/FONT] Pioneer BDP-LX91, jak i McIntosh MCD301.
[FONT=&quot] Kabel łączący[/FONT][FONT=&quot] Nordst Red Down [/FONT][FONT=&quot]konfekcjonowany.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Może wymagam za dużo, poprzednio pracowały z końcówka i żródłem McIntosh`a (MC401).
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie dziękuję!

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
I wyszło na to że nawet takiemu Cuś brakuje w stereo oraz ma zbyt mało prądu aby napędzić te kolumny. Jeśli pozostawiłeś końcówkę to podłącz ją pod wyście Pre-out w ampli i nią napędzaj utopie aby pracowały jako fronty dla ampli. Jeśli chodzi o kolumny jakie by pasowały do tego, to przypuszczam że jest mało osób które maja to cacko tym bardziej że zależność cenowa zwykle to 1/3 ceny ampli (lub wzmacniacz) 2/3 na kolumny ( sprzęt już z bardzo wysokiej półki). Bierz do domu na odsłuchy i wybierzesz najlepiej dla ciebie brzmiące.Ja mogę polecić serię JBL LS. Miałem styczność wię wiem jak gra.http://www.albatros.gd.pl/foto/cms/92-1223914389-LS_Series_(Group_01).jpg
 

Brietal

New member
Chyba nie! Ma około 2 lat, słuchany średnio 4 godziny dziennie.
Ponadto wymieniałem go na Purist Audio Designa w trybie jednego wzmacniacza i było ciut gorzej.

mario1969 napisał:
I wyszło na to że nawet takiemu Cuś brakuje w stereo oraz ma zbyt mało prądu aby napędzić te kolumny. Jeśli pozostawiłeś końcówkę to podłącz ją pod wyście Pre-out w ampli i nią napędzaj utopie aby pracowały jako fronty dla ampli. Jeśli chodzi o kolumny jakie by pasowały do tego, to przypuszczam że jest mało osób które maja to cacko tym bardziej że zależność cenowa zwykle to 1/3 ceny ampli (lub wzmacniacz) 2/3 na kolumny ( sprzęt już z bardzo wysokiej półki). Bierz do domu na odsłuchy i wybierzesz najlepiej dla ciebie brzmiące.Ja mogę polecić serię JBL LS. Miałem styczność wię wiem jak gra.
Przy podłączeniu 401 i korzystaniu z preampu Pioneera wraz z dedykowanym DVD, jest rewelacyjnie, nawet próbuje zmniejszyć jiter, poprzez synchronizację zegarów.
Nie mogę jednak McIntosha zostawić w tym pomieszczeniu, podobnie jak Utopii, ponieważ w innym wygłuszonym pokoju, buduję tylko dla siebie tor odsłuchu stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Brietal

New member
Myślę, że nie, ponieważ na pre-definiowanych, gotowych ustawieniach jest podobnie lub gorzej. Kalibracji nie da się popsuć, lub wykonać źle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franeek

New member
[FONT=&quot]podstawa nie jest solidna, miała być energetyczna , a jest nerwowa[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]scena spłaszcona[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]

Jezuuu to jaki ja mam dźwięk?????
Czyli co ? Ampli za 20k też nie zagra w stereo? a może dokupisz sobie wzmaka za 100zł z allegro i będzie lepiej .????................Nie wierzę !!!!!!!
Myślę ,że nasze wyobrażenia o dźwięku po prostu przerastają nasze możliwości odsłuchowe.
Bo patrząc ( bynajmniej próbując patrzeć )oczyma konstruktora takich cacek nie wyobrażam sobie by mozna było wypuścić coś okreslane nerwowo, spłszczone, niesolidne............chyba ze się bardzo bardzo mylę ;)
Nie wierzę również by sama konfiguracja sprzetu mogła być tak niepasowna by tak skopać wrażenia odsłuchowe :(

:confused::confused::confused::confused::confused:
[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]​
 
Do góry