kolumny z miękkim basem

blackorek

New member
Witam

Pamietam czasy kiedy to ok. 15 lat temu kupiłem w jakims sklepie Unitra kolumny Bolero 200, to chyba z Tonsilu, piękny bas, głęboki, mam je do dzisiaj i w zupełnosci mi wystarcza.


Ale, przeprowadziłem sie, kolumny zostały na mieszkaniu i...

Szukam teraz coś podobnego, ale muszą mieć opcje lakierowania na biały połysk i dobrze by było, aby mozna je bylo postawić na tzw. standach czyli podstawkach, zatem coś mniejszego... Znalazlem kolumny B&W CM1, są niewielkie, bo ok. 30cm wys. i gł. i wg opisów mają głęboki bas, ale słowo słowem, a real moze byc odmienny. Wiem jedno, ze dużej kolumny o odpowiednie komorze mało co zastąpi. Słuchałem też Klipsche F3 w MM , tylko wielkie, ponad 1 m wys. ładny miękki bas, ale troche dudnią, zbyt mało jest sprężysty no i ta wielkość. Jkaby były mniejsze to bym brał.

Rozważam jeszcze małe głosniki na standach plus subwoofer, ale to bardziej chyba juz pod kino, a mnie interesuje dobre jakosciowo stereo o czystym mięsistym basie.

Cena do ok. 2 tys. za kolumnę, do tego potrzebuje dobry amplituner, cena tez do ok. 2 tys zł ,aby podlaczyc TV i n-ke

Co radzicie?
 

wowo5

New member
Posluchaj B&W685. Maja glebszy bas niz CM1 i sa tansze. Ja mam poprzednika 685, czyli DM602S3 i bas jest miekki i jest go dosyc duzo, jak na kolumny podstawkowe.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny kolumnami ale zwróć uwagę na piecyk co je będzie obsługiwał. To co pisze kolega don111 określ cenę za kolumny, czy 2 tys to za parę czy za kolumnę? Rozumiem że amplituner do 2 tys zł?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Rozumiem że amplituner do 2 tys zł?

amplituner stereo czy do kina 5.1 / 7.1 jeszcze niech podpowie

swoją drogą , kiedyś moim marzeniem było mieć Bolero 200 Tonsila , jak na tamte czasy ( 20lat temu ) oferowały piękny dźwięk z dobrym miękkim basem , dziś potrafią to już dobre kolumny na głośnikach 16cm ( w Bolero było 2x20cm w jednej sztuce )
 

blackorek

New member
A jak myslicie da sie uzyskac bas na poziomie starych bolero 200 z jakis kolumn podstawkowych na standach? Chodzi o jego głębie i miekkość?. Pytam bo w zasadzie odsluchy w moim przypadku ( mieszkam na prowincji) sa nierealne, za daleko mam do wiekszych miast. A z kolei mam wrazenie , ze do miekkiego basu musi byc jednak kolumna podlogowa. Ale tak piszecie bolero 200 to czasy 20 lat wstecz, duzo sie zmienilo...

Caly czas mysle kupic jakis amplituner, dac podstawkowe na standach i do tego porzadnego ( o odpowiedniej charakterstyce) jakiegos 25-30 cm suba, aby sluchajac cicho muzy wydobywal sie mieciutki bas.
Uparłem sie na te standy bo sa wizualnie nie tak ociezale jak duze kolumny podlogowe.
Tylko czy dobry miekki bas z suba plus fronty to ta sama jakosc co bas wydobywajacy sie z 2 kolumn w systemie stereo? Chyba nie... i to mnie martwi, ale moze sie myle

Moj budzet to ok. 8 tys za wszystko. Zakladam wiec albo
dobry wzmacniacz plus kolumny podlogowe, czyli ok 3 tys za wzm. i do tego do 5 tys za kolumny lub drugi wariant to podstawkowe plus sub plus amplituner, wtedy ew. moglbym sobie rowniez za jakis czas zrobic male kino domowe...
 

fargo2

New member
Ale bardzo jestem ciekawy, może moje Bolero są jakieś wyjątkowe ale przy utworach granych ponad 300bpm bas jest zawsze w tym samym czasie co i reszta pasma.
 
Do góry