Kolumny+wzmacniacz (1500 zł)

ZloCzynca

New member
Wystarczy cofnąć trochę wyżej -_-
Nad 3240 PE + altus 200
Mam zamiar puszczać muzę z laptopa . Jakich kabli będę potrzebować??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trochę drogo jak za taki przewód ,jeżeli miałbym kupować to zdecydowanie wybrałbym to Cable Talk Talk 3 Bi-Wire (3439003274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - tylko tutaj problemem może być długość

Z nowych - jest na wyprzedaży odcinek 6m kabla Atlas Basic za 78zł ,można sobie przeciąć i będą dwa odcinki po 3 metry

Dziwne to zestawienie NAD +Altusy trochę nawet jakby profanacja New Acoustic Dimension .Z sensownych kabli Techlink to dobrze brzmiący przewód o łagodnym dźwięku ,cena też uczciwa
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli lubisz mocne brzmienie z duża ilością wysokich tonów to będziesz zadowolony .Te kolumny sprawdzą się w przypadku muzyki dance ,są łatwe do wysterowania NAD się w ogóle nie zmęczy :)

Proponuję najpierw odsłuchać ten zestaw na zwykłych kablach ,zwróć uwagę na wysokie tony czy nie jest ich za dużo i czy nie są za bardzo świszczące
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lepsze to będą ,chociaż szczerze to nie spotkałem się z kablami Cordial.Jeżeli chodzi o Cable Talk to uznana firma ,która zawsze stosuje miedź o czystości 6N bez domieszek ,patentów i słynnych wieloletnich badań .Brzmienie ciepłe z bardzo dobrym basem ,jeżeli ktoś ceni taki dźwięk to jest dobry wybór
 

ZloCzynca

New member
kupując ten zestaw kierowałem się mocnym basem do muzyki hardstyle itp gdzie jest tego basu sporo i robi on główną furrorę.
Hmmm.. szczerze mówiąc za bardzo nie mogę sobie pozwolić na tracenie kasy i później wymieniać jakby cos było źle..( ograniczony budżet )
Chciałbym kupić dobre kable i nie musieć ich już najlepiej zmieniać aż nie zaczną szfankować lub gdy będę zmieniać audio w przyszłości :)


Aha..( nie wiem czy jest to istotne) ale w przyszłości sprzęt będzie podłączony pod tv .
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
kupując ten zestaw kierowałem się mocnym basem do muzyki hardstyle itp gdzie jest tego basu sporo i robi on główną furrorę.
Hmmm.. szczerze mówiąc za bardzo nie mogę sobie pozwolić na tracenie kasy i później wymieniać jakby cos było źle..( ograniczony budżet )
Chciałbym kupić dobre kable i nie musieć ich już najlepiej zmieniać aż nie zaczną szfankować lub gdy będę zmieniać audio w przyszłości :)


Aha..( nie wiem czy jest to istotne) ale w przyszłości sprzęt będzie podłączony pod tv .

Altusy w przypadku basu dadzą radę i tym się nie trzeba przejmować .Piszę o kablach głośnikowych - najlepiej jakieś fajne budżetówki .Kupno drogich kabli na tym etapie jest trochę pozbawione sensu - szkoda kasy .Laptop trzeba połączyć ze wzmacniaczem zobacz jakie ma wyjścia i kup odpowiednie kable audio,ewentualnie optyka jeżeli jest możliwość .Jeżeli chodzi o telewizor to prawdopodobnie HDMI taki sensowny najtańszy tech+link (Techlink Wires 1st) HDMI 640201 - IDEAŁ (3435686195) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
lub markowy Bandridge HDMI 5mb full HD, wyprzedaż (3448282750) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo coś takiego z lepszymi wtykami TechLink HDMI HDMI 680201 WiresCR 1m WYPRZ (3432930520) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo Monster Cable HDMI 1000ex 2M ULTRA-HIGH SPEED 10.2 (3416527232) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jeżeli nie masz nic przeciwko używkom to OEHLBACH REAL MATRIX MK II 1,5m ----OKAZJA (3433790415) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To wszystko oczywiście pod warunkiem że połączenie będzie HDMI >HDMI

Tech+Link HDMI HDMI 680202 WiresCR 2M WYPRZ (3432930552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
ZloCzynca - daj znać jak już otrzymasz ten zestaw, wrażenia, foto ;)
Tylko zapodaj pod NAD+Altus coś lepszego niż laptop, który ma jeszcze wbudowaną kartę dźwiękową :???: Na początek możesz dokupić kartę Creative SB X-Fi na USB skrzyneczkę. Powinno znacząco na początek podnieść jakość źródła dźwięku. I tak jak pisałem wcześniej, jakaś używka CD, z firmy NAD dobrze się zgrywają. Nie musi być 512 skoro jej w tej chwili nie ma, poczytaj w necie, jest kilka udanych modeli, a i w razie awarii serwisowanie ich nie nadszarpuje budżetu.

Kable - max 10-15zł/metr, najlepiej 2,5 lub 4mm do Altusów :) Dodatkowo kabelek jack -> 2xChinch, może być lepszy niż zwykły czarny z marketu ;) Prolink czy Techlink na start, wzmocnione końcówki mają.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wartość sentymentalna :krol: ,z drugiej strony na zdjęciu widać że sprzedający ich używa ,czyli można słuchać na nich muzyki :)

Czy to jest uszkodzone tylko nadbrzeże głośnika ,czy całe zawieszenie?, bo to jest znaczna różnica ,co również przekłada się na cenę ewentualnej naprawy .W przypadku gdyby było uszkodzone zawieszenie głośnika ,wtedy raczej trzeba pomyśleć nad nowymi głośnikami
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wypytaj się dokładnie - najlepiej jakby gość udzielił Ci szczerej czyli prawdziwej odpowiedzi czy jedynym mankamentem tych kolumn jest to uszkodzenie nadbrzeża widoczne na zdjęciu
 
Do góry