Kolumny+wzmacniacz (1500 zł)

ZloCzynca

New member
Witam wszystkich..
Niedawno postanowiłem zakupić dobre stereo do swojego pokoju ( 27m2 ) .
Mam do przeznaczenia 1500zł +/-100zł , w tej kwocie muszą się zmieścić kolumny jak i wzmacniacz :>.
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku jak i na mocnym basie, muzyki jakiej słucham to głównie klubowa , Hardstyle , Techno , od czasu do czasu rap .
Zwracam się do was o pomoc ze względu na to że jestem w tym temacie zupełnie zielony i nie wiem co i jak .
Oczekuję dobrania takich kolumn i wzmacniacza do nich.
Z góry dzięki za pomoc!!
 

maniekn274

New member
Bez reklam
dobre stereo za 1500,hmmm,dobre kolumny i wzmak do łubudubu tak już lepiej.Nie szukaj sprzętu nowego bo po pierwsze za malutko kaski,po drugie taka muzyka brzmi dla mnie prawie tak samo na wszystkim.Czy to wzmak za 1500pln czy za 4000pln.Różnica ewentualnie w mocy.Ja bym ze starych Nad poszukał na alledrogo i do tego jakieś kolumny .Wtakiej muzyce-a grałem ją prawie 20lat-tam nie ma sceny,nie ma rozmieszczenia instrumentów,nikt nie wsłuchuje się w wokale,ma tylko być mocny bit i wsio więc poco w koszta się ładować,nawet jakiegoś mocnego Technics wzmaka na aukcji bym poszukał, i kolumn oczywiście też.Jak ci altus pasi to tu ktoś sprzedaje za 700pln ALTUS 200.

np ; NAD 3240 PE - sprzęt audio - opinie, testy, porównania ,jest na alledrogo za 650pln,może jeszcze koleś opuści,to jest lepszy sprzęt niż te dzisiejsze nowe w cenie po 2000pln.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZloCzynca

New member
Myślałem właśnie nad Altuskami..
Na innym forum mi powiedziano że w Altusach bas to " natarczywe buczenie " nigdy nie miałem możliwości posłuchać jak te kolumny grają a w ciemno nie chcę nic kupić

Mam pytanie.. gdybym kupił altusy 200 i tego wzmaka i byłby on podłączony pod kompa bo w ten sposób mam zamiar słuchać muzyki, będzie to dobrze grało ?? Czy coś trzeba jeszcze dokupić do takiego zestawu? Sorry jestem kompletnie zielony w tych tematach :>
Tak ciężko dostać ten wzmacniacz że jest tylko jeden na allegro ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
ty czytasz czy udajesz że czytasz.MA BR2 do 27m2 i muza techno,club,house,electro house,i wiele innych odmian gdzie bas musi jebnąć a ty mu takie kolumienki zapodajesz.Kolego czy Altus ci podpasi to nie wiem,są Mildton,Alton,altus, fakt to wsio lata 80,90,ale do tej muzy i jak masz wydać z 500-800pln to ty nic innego nie dostaniesz.Można jbl,lub klipsch poszukać,ale czy takie F-2 KLIPSCH poniżej 1000pln kupisz-nie wiem.JBL E80 ale też nie wiem.Może zwiększyć budżet o 1000pln to już będzie łatwiej.

Co do altus że ktoś napisał że buczy bas,on to pewnie inaczej słyszy,to napewno nie takie buczenie co znaczy słowo buczenie,po za tym jak ktoś słucha lub ma sprzęt za parę tysięcy to pewnie że tak powie,a ty nie masz i jak nic wcześniej nie miałeś to przy Altus i Nad też będzie zachwyt w budżecie za 1300pln.Ale ja jednak bym dołożył do np klipsch f-2,lub rf-52,lub JBL studio 180
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Tak ciężko dostać ten wzmacniacz że jest tylko jeden na allegro ??
Tak, tak ciężko go dostać i dlatego tyle sobie za niego życzą, potwierdzam to jako właściciel jednego egzemplarza ;)

Co do Altusów to potwierdzam, w Twoich potrzebach powinny się nadać. Choć mogą być nawet Altus 300.
 

ZloCzynca

New member
Co do altus że ktoś napisał że buczy bas,on to pewnie inaczej słyszy,to napewno nie takie buczenie co znaczy słowo buczenie,po za tym jak ktoś słucha lub ma sprzęt za parę tysięcy to pewnie że tak powie,a ty nie masz i jak nic wcześniej nie miałeś to przy Altus i Nad też będzie zachwyt w budżecie za 1300pln.Ale ja jednak bym dołożył do np klipsch f-2,lub rf-52,lub JBL studio 180

Tak, to będą moje pierwsze kolumny..
Niestety na twoje propozycje mnie nie stać, 1500 zł myślę że to i tak nie mało a ja się jeszcze uczę i wieki bym do nich zbierał :)
Ważne jest to żebym nie kupił czegoś gdzie w ogóle nie będzie czuć basu, po waszych wypowiedziach myślę że ten sprzęt jest w stanie mnie zadowolić .
Mam jeszcze pytanie, jakich kabli będę potrzebował żeby to wszystko grało? Kolumny podłączyć pod wzmak a wzmak pod kompa ? Warto doinwestować w coś żeby nie słuchać muzyki mp3 z kompa, czy to nie zrobi wielkiej różnicy ?
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
to dzwoń to tego gościa o NAD i wypytaj o wszystko,kolegę WITT też popytaj jak to gra-bo to naprawdę świetny wzmak,i faktycznie kup ALTUS 300 ja je jeszcze 3 lata temu miałem,pod końcówką mocy i mixerem,potęga w tych klimatach,zresztą w małych klubach do dzisiaj możesz spotkać że chłopaki i kobitki oczywiście grają ALTUSACH.Tylko szukaj tych nowych ALTUS 300 z przednią płytą z MDF,a nie te zabytki ALTUS 140.Warto zainwestować w odtwarzacz cd jak kupujesz płyty.To kolego nie jest mp3 i jest różnica nie miłosierna-między plikami mp3 z kompa.Jak chcesz kable do kolumn i 2m ci wystarcza to mam do sprzedania.Popatrz w dziale sprzedam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
absolutnie nie obrażamy,tylko że te 140 lub 110 po 20paru latach i jak jeszcze ktoś na strychu w wilgoci trzymał to ja bym nie reflektował he he ,ale te nowsze co parę latek mają czemu nie.Zresztą do dzisiaj można nowe kupić z gwarancją.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mozna dokupic zestawy naprawcze i kolumny jak nowe, a jak tuba sie spali (co sie czesto zdarzalo w altusach) to mozna tez samemu przewinac, pytanie czy ktos jeszcze dzis to potrafi/pamieta? ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
to dzwoń to tego gościa o NAD i wypytaj o wszystko,kolegę WITT też popytaj jak to gra-bo to naprawdę świetny wzmak,i faktycznie kup ALTUS 300 ja je jeszcze 3 lata temu miałem,pod końcówką mocy i mixerem,potęga w tych klimatach
Wzmak z potężnym zapasem mocy, oj tak, przy dobrych nagraniach daje potęgę dźwięku, moimi kolumnami miota aż miło. CD mam do niego podpięty, bo dźwięk jest przeszywający :)
Ogółem ten NAD potrafi wykrzesać olbrzymią ilość basu, a Altusami to będzie myślę że nawet lawina :)

ZloCzynca - spróbuj przeszukać jeszcze ebay czy inne zagraniczne portale, być może dostaniesz z dostawą w tej, lub niższej cenie NAD'a. Od razu zaproponuję uzbieranie do CD, do kompletu np. NAD 512 będzie pasował. NAD 3240PE również dobrze znosi komputer jako źródło, ale zainwestuj w jakąś przywoitą kartę dźwiękową, min. SoundBlaster X-Fi. I wtedy dobry kabelek jack-chinch.
 

pantomima

Banned
Armanig - pewnie ze sa jeszcze tacy ktorzy znaja ten fach - sam osobiscie znam goscia , zapalonego elektronika ktory na wlasna reke zmontowal sobie wzmacniacz (lampowy ) + pare kolumn podlogowych i przyznam ze gralo to ciekawie ;) W jego mniemaniu to wlasnie lampowki graja naj , oddaja to czego zwykly tranzystorowy nie potrafi , sa lampy ktore kosztuja po kilkadziesiat tys za sztuke a nawet i wiecej . Moge sie mylic - podrzucam tylko to co uslyszalem .Kolezka naprawde nie przecietny i typowy elektro - w calym domu juz na wejsciu czuc bylo kalafonie ( czy jakos tak) -

Taka mala anegdotka odnosnie typa - kiedys cos tam sobie lutowal na bazie u siebie w pokoju na gorze , obok niego przy tym samym biorku ,stoliku mlodszy brat krecil baczki (saletra itp ) - wyniklo z tego takie male zamieszanie przez ktore temu z lutownica w reku do litrowego sloika z saletra skapla kropla rozgrzanej cyny(czy niechacy dotknal rozgrzanym grotem - nie pamietam juz dokladnie ) :D -tak czy siak - w calej chacie ( 2 pietrowa chalupa ) -SIWY DYM ! masakra normalnie ;)
 
Ostatnia edycja:

ZloCzynca

New member
Z Altusami niestety 200 i wzmakiem Nad nie będzie większego problemu żeby kupić, tylko ten Cd 0 na allegro, może jakiś inny przyzwoity? nie musi być do kompletu.. najważniejsze żeby całość dobrze grała? Karta dźwiękowa, postaram się najpierw kupić to wszystko i później będę myśleć co dokupić żeby lepiej grało .

Tak wg. jak kupię cd to po co mi karta dźwiękowa??
Mogę zgrać z kompa na płytkę i odtwarzać muzykę na cd zamiast na kompie a kartę się podpina pod kompa.. dobrze zrozumiałem ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Z Altusami niestety 200 i wzmakiem Nad nie będzie większego problemu żeby kupić, tylko ten Cd 0 na allegro, może jakiś inny przyzwoity? nie musi być do kompletu.. najważniejsze żeby całość dobrze grała? Karta dźwiękowa, postaram się najpierw kupić to wszystko i później będę myśleć co dokupić żeby lepiej grało .

Tak wg. jak kupię cd to po co mi karta dźwiękowa??
Mogę zgrać z kompa na płytkę i odtwarzać muzykę na cd zamiast na kompie a kartę się podpina pod kompa.. dobrze zrozumiałem ?
po co ci dobra karta jak będziesz miał CD,a choć by po to że na płytach cd nie dostaniesz wszystkich utworów clubowych których słuchasz,w w zrzeszeniu dj-promotion,lud dj-club napewno nie jesteś-więc płyt ci nie przysyłają,a jak z netu pościągasz i na płytki wypalisz to niestety ale takiej jakości nie będzie-więc lepiej mieć też dobrą kartę i odtwarzacz cd.Odtwarzacz też mam do sprzedania-no ale ja w cenie 200-300 pln niemalże nowego hk 980 nie pogonię.Jak chcesz wiedzieć więcej pisz na priv
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Mozna dokupic zestawy naprawcze i kolumny jak nowe, a jak tuba sie spali (co sie czesto zdarzalo w altusach) to mozna tez samemu przewinac, pytanie czy ktos jeszcze dzis to potrafi/pamieta? ;)
przy altusach tego nie robiłem-ale przy Mildton to dziesiątki razy wysokotonowy wymieniałem-w sklepie kopułka za 8pln,w domu lutownica 3 śrubki odkręcić starą kopułkę wyjąć,nową wsadzić-2 luty-przykręcić i pozamiatane he he,jak w korektorach wysokie ustawiane były na max to kopułki się paliły,a jak w muzie głębi potrzeba było to suwak 1khz na min i było extra ha ha:blagam:
 

ZloCzynca

New member
Mam jeszcze jedno pytanie..
Ponieważ kupuję aktualnie tylko wzmacniacz i kolumny to jakich kabli będę potrzebować??
Napiszcie i ew. doradźcie, chciałbym się mniej więcej zorientować jaki będzie koszt samych kabli
 
Do góry