Kolumny stereo + wzmacniacz do małego pokoju 2-2,5k

spavnosky

New member
Witam serdecznie, jako, że się już pogubiłem w tym wszystkim, od tego ciągłego czytania tematów itd. i ciągłej niewiedzy postanowiłem założyć temat i mam nadzieję, że szanowni forumowicze mi pomożecie:)
Do dzieła, więc poszukuję zestawu stereo (dwóch kolumienek) i do tego wzmacniacz, który byłby podłączony do TV i wspomagałby dźwiękowo lipny dźwięk z telewizora. Pokój mam malutki jakieś 10m^2. Głośniki stałyby na stoliku szklanym 10-15cm od ściany, nad głośnikami wisiałby telewizor. Głośniki skierowane by były na przeciwległą ścianę - więc akustyka powinna być? Co do rozkładu filmy/muzyka to myślę, że 40% filmy 60% muzyka. Jeżeli zaś chodzi o muzykę to głównie zależałoby mi na tym żeby dźwięk był naturalny, wyczuwalne basy ale bez przesady, wokal bardzo wyraźny, muzyka to głównie blues, jazz, rock i ambient z chilloutem. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to od 2 tysięcy do 2,5 ale to już maksymalna kwota. Myślałem nad BX2 ale w połączeniu w miarę porządnym zestawem to już kwotowo przewyższa budżet. Jest sens pakować się w używki? Mam nadzieję, że uda się coś dla mnie znaleźć:) Pozdrawiam
 

gottagetaway

New member
Ja posiadam Hece Metas 300 ( niedawno widziałem w sklepie do kupienia za bodajże 1000zł - niezwykle atrakcyjna cena ) i jestem z nich bardzo zadowolony.

Zobaczyłbym do nich jakiegoś Nada bądź Denona ( wzmak ).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znane mi wzmacniacze stereo nie posiadają hdmi. Możesz np. kupić amplituner stereo HK 3490. Ma on wejścia cyfrowe i analogowe. Nie wiem jaki masz tv, ale pewnie mógłbyś go podłączyć optykiem. Jeśli chodzi o kolumny to oprócz wyżej wymienionych zerknij na: Monitor Audio MR2/BX2, Taga Platinum B-40, Indiana Line Tesi 260, Magnat Quantum 673.
 

gottagetaway

New member
Nie do końca zrozumiałem tez może, chcesz wyprowadzić dźwięk z TV do wzmaka żeby grało przez kolumny tak? To masz chyba taki problem jak ja, telewizor który zamierzam kupić ma wyjście optyczne, a wzmacniacz nie ma - ale zastanawiałem się czy np coś takiego ma sens - Digital to Analog Converter - amabilidade2002.com/toslink.htm ( nie dodałem bezpośredniego linka bo mam mniej niż 5 postów )

W sumie to chyba można założyć oddzielny temat na tą kwestie
 

spavnosky

New member
Panowie nie za bardzo jestem świadomy w jaki sposób podłącza się wzmacniacz z kolumnami do telewizora dlatego napisałem o hdmi, jak to dokładnie się robi? w tej chwili mam Toshibe TL848
w specyfikacji jest napisane cyfrowe wyjście optyczne tak - to jest to? to jeżeli pod to można podłączyć to hdmi już nie jest aż tak potrzebne chociaż ja bym podłączal laptopa do wzmaniacza a następnie wzmak do telewizora, dodam że mam zewnętrzną kartę dźwiękową *********************aka maya u5, to jak to wszystko rozgryźć?

edit: już sam sobie odpowiedziałem: tv podlaczam do wzmacniacza po optycznym cyfrowym, tv do laptopa po hdmi i wszystko trybi:) to co z wyborem kolumn i wzmacniacza pod to? bx2 potrzebuje raczej drogiego wzmacniacza?
 
Ostatnia edycja:

gottagetaway

New member
na allegro na szybko spojrzałem, ja bym zobaczył Denona PMA 700 ( nie najnowszy ale to nie ma raczej dużego znaczenia ), albo 520 ( nie wiem jak gra PMA 520, czy dużo gorzej od siedemsetek, ale widzę że kolega Paweł ma 720 to możesz go zapytać - niestety taki piecyk już kosztuje koło 1500zł. także na kolumny zostało by 1000, na Monitor Audio to będzie za mało, za to powinno wystarczyć na Magnaty bądź Heco - które lepsze? to zależy jaki chcesz mieć dźwięk :)
 

spavnosky

New member
Hmm to jak już się uparłem na te monitor audio bx2, to co z tym wzmacniaczem? Wszędzie podają różne propozycje, idzie od tego dostać zawrotu głowy, wymagania napisałem na poprzedniej stronie, nie zależy mi na CD (Marantz, który był wspominany w tematach ponoć pasuje do tego zestawu), jeszcze wyczytałem o NAD'zie ale ponoć on w jakichś partiach dźwięku nie jest idealny, co w takim razie? Jeżeli osiągnę tą namiastkę świetnego dźwięku w trochę wyższej kwocie to niech stracę (mam nadzieję, że zyskam:D) i podnieśmy budżet do 3000zł, co w tym momencie?
 

gottagetaway

New member
Nad jest wielce git, żaden ze wzmaków w tej cenie nie jest idealny ;)
Marantz PM6004, Denon 520-700 coś koło tego, Nad 326 ( przy czym konkretnie tego Nada nie słuchałem, kolega ma jakiś starszy, ale brzmi dobrze, te nowe mają dobre opinie więc warto posłuchać ). To podałem propozycje które mógłgbyś gdzieś obczaić, włączyć itp, żeby się potem nie rozczarować, nie ma co kupować w ciemno.

Jak piszesz że byłby bas wyczuwalny ale nie jakiś super mocny, w dodatku dobre na wokal itp, to ja polecam Heco Metas 300 - kupiłem a miałem podobne wymagania jak Ty , i pamiętam sam się zastanawiałem nad monitorami Monitor audio Bronze BR2, jednak Heco okazały się nieco bardziej dynamiczne, wokal jest bardzo hmm bezpośredni że tak to nazwę, no i mają moc - ja potrzebowałem głównie do rocka.
 
Ostatnia edycja:

spavnosky

New member
gottagetaway widzę, że te Heco Metasy 300 są bardzo zbliżone do BX2, wyczytałem też, że bas ma przyjemniejszy, to chyba zostanę przy tym, możesz kolego zdradzić jaki masz wzmacniacz? to ustalmy, że kolumny już mam znalezione, teraz wzmaka trzeba do tych metasów dobrać coś w miarę sensownego na dłuższy okres czasu, pytanie jeszcze jest takie czy te Metasy nie muszą mieć z tyłu jakiejś większej przestrzeni i mogą stać na stoliku pod TV?
 

WiTT

New member
Bez reklam
spavnosky - w gorącej wodzie żeś kąpany :) jest tu wiele tematów do poczytania, polecam :)

a w skrócie:
TV - podłączysz do każdego wzmacniacza za pomocą tradycyjnego kabelka chinch-chinch.
Wzmacniacz - NAD jak najbardziej polecam. C326 do monitorów wystarczy. W tych kwotach używki również można by było poszukać, jeśli czas nie nagli..
Kolumny - kolega Pawel_Sz podpowiadał, ale zdaje się poszło bez echa. TAGA Harmony Platinum v2 B-40. W tej kwocie (ok.1tys) w czołówce. Mało tego, warto zahaczyć o TAGA Harmony seria Coral model S-40.

Kolumny i wzmacniacz kupujesz u kolegi blackninja i cieszysz się że w budżecie dostałeś więcej niż szukałeś.

PS: kolega blackninja jest na urlopie, gorąco polecam poczekać :)
 

gottagetaway

New member
ja mam z PM 7001. Kolumny najlepiej jakbyś posłuchał, ja nie słuchałem tego co kolega wyżej napisał więc się nie wypowiem, wyglądają ładnie i mają port BR z przodu z tego co widzę więc będziesz mógł bliżej ściany zapodać. Hmm ja mam moje, tak na oko, 40 cm od, i nie widzę problemu

Hmm, Heco przyjemny bas, wdg mnie standardowy ani miękki ani twardy, ale schodzi nisko. jednak te kolumny są bardzo bezpośrednie, nie każdemu to odpowiada, więc bardzo polecam gdzieś je posłuchać. Zresztą kolumn jest bardzo dużo, zainteresuj się jeszcze tym co napisał Witt, może coś innego jeszcze, Ushery s520 ( wdg mnie mocno przereklamowane, ale to może tylko moja opinia ), może coś JBL, Dali ( na to bym nie liczył w tej cenie ale kto wie :D ) , Mission , nie wiem, każde brzmią troszeczkę inaczej trzeba posłuchać i samemu ocenić ;)
 
Do góry