Kolumny Sony 6 omowe

Ziut1951

New member
Nabyłem droga kupna tv Samsung 40B7000 i odbieram sygnał z kablówki poprzez standardowy dekoder. chciałbym zmontować zestaw w celu odbioru sygnału radiowego (analog z kablówki) oraz nagrywanie z tv.
oczywiście sprzętu jest sporo i można przebierać, ale ja mam taki problem.
Po pierwsze pomieszczenie jest nie duże (około 25 m kw.), po drugie ciężko mi będzie umieścić cały zestaw głośników, a po trzecie mam dwa głośniki Sony z wieży SS-X5BA, które chciałem wykorzystać.
To są starsze głośniki z lat 90 (kupiłem je w Andorze wraz z wieżą). Ich parametry to 200W i 6 omów.

Pytanie: Czy będę je mógł wykorzystać do współpracy z obecnym sprzętem pod kątem dopasowania impedancji oraz jakości dźwięku? Nie mam zwariowanych wymagań co do jakości dźwięku. Większość będzie pochodziła ze standardowego oglądania tv czy hdtv.

I drugie: czy na poziomie Samsunga mogę dobrać aplituner i nagrywarkę dvd, aby ograniczyć liczbę pilotów?
 

Ziut1951

New member
Kupiłem wzmacniacz i amplituner Pioneer VSX 519V i zestawiłem z nagrywarką i TV poprzez dekoder. Oczywiście kolumny, o których wspominałem.

Nie wiedzieć czemu po kilku godzinach zabawy przy wyłączaniu wzmacniacza usłyszałem "głośnikowy dźwięk" i wzmacniacz już nie wstał drugi raz.

Sprzęt został wymieniony na nowy. Działał przez cztery dni i przy wyłączaniu zdarzyło się dokładnie to samo.

Wymieniłem na nowy egzemplarz, ale teraz podłączyłem na początek tylko sygnał radiowy z kablówki i słuchawki. Działa od wczoraj.

Pytanie: Czy to możliwe, aby głośniki mogły być przyczyną? Przecież podobno wyłączył by się.

Co o tym sądzicie?
 

pkomp

New member
impedancja dla niskich tonów może spaść często poniżej 4 ohm - jeśli tak się dzieje to wzmacniacz może tego nie wytrzymać
dlatego pionek mimo ze bardzo ładny i funkcjonalny przegrał u mnie z onkyo
 

wowo5

New member
Producenci podaja srednia impendancje. 6 ohmow to jest srednia, a pewnie w zaleznosci od czestotliwosci odtwarzanego sygnalu spada ponizej 4 albo jeszcze nizej. Do takiej impendancji trzeba niestety porzadnego wzmacniacza, a takiego niestety nie znajdziesz w tanich amplitunerach. Masz dwa wyjscia: kupic lepsze glosniki albo lepszy amplituner. Ja bym stawial na glosniki. Lepsze glosniki dadza ci zdecydowanie lepsza jakosc dzwieku. Na twoim miejscu kupilbym glosniki renomowanej firmy, jak np. Paradigm, Monitor Audio, B&W, KEF, Jamo albo JBL. Jest tez wiele innych dobrych firm ale mozesz zaczac od tych.
 

Ziut1951

New member
Ale czy to znaczy, że następuje trwałe uszkodzenie wzmacniacza?
Po odłączeniu kolumn i przypięciu tylko słuchawek - też nie działał.

Obecny egzemplarz testuje tylko na sygnale radiowym i słuchawkach. Trzeci dzień i działa.
 

pkomp

New member
no własnie marne zabezpieczenia - przy dobrych końcówka powinna się odłączyc i po wyłączeniu odczekaniu i ponownym uruchomieniu powinien działać
a jak się uwala to ktoś olał zabezpieczenie
 
Do góry