Kolumny pod CA azur 640r w przystępnej cenie

plastekk

New member
Witam wszystkich serdecznie :)

Jako że zaczynam kompletować sprzęt audio chciałbym zasięgnąć fachowej porady. Obecnie jechałem na głosnikach microlab solo 6c ( wg testów są to głosniki bez konkurencyjne w swojej cenie ) . Ostatnio udało mi się nabyć ładnego Cambridge Audio Azur 640r za 1100zł , więc wg mnie okazyjnie ( chyba? ) no i zaczeła sie magia zakupów..

Ampli podłączone jest do dobrej karty dźwiękowej ( asus xonar d2\pm ) i teraz pytanie , jakie wybrać głośniki pod mój zestaw? Pokój mam bardzo mały , z 10mm2. Na allegro jest pełno fajnego sprzętu , tannoy , missiony etc i czas wybrać ciekawą okazje. Wg porady kolegi który jest obeznany w temacie Jamo s604 grają ciekawie. Dla mnie kolumny mogą , a nawet muszą być używane ze względu na lepszą cenę ( max mogę wydać 1000zł ). Na forum szukałem już tyle że każdy proponuje całkiem coś innego i mam mętlik w głowie.

Słucham electro house , zaczami jakieś HH , trance. Lubie przyjemny bassik czego brakuje mi troche w microlabach.

Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.
 
Witam

Jako szczęśliwy użytkownik Monitor audio br2 mogę ci je śmiało polecić.

Muzyki słucham takiego samego gatunku, pomieszczenie podobnych rozmiarów (koło 9m2), amplituner z jakim to u mnie to podobnie jak u ciebie Cambridge, z tym wyjątkiem że u mnie to model niżej.

U mnie takie połączenie spisuje się jak na razie bardzo dobrze chociaż to wybór przejściowy ponieważ planowo jako fronty mają stać MA br5.
 

plastekk

New member
Po kolejnych poszukiwaniach bardzo spodobały mi się KEF'y IQ10 lub starsze Q1 , ponoć dobrze grają z CA. Ewentualnie rozwarzam Tannoy M2 lub F2 , Acoustic Energy Aegis Evo One , Monitor Audio Bronze BR2

KEF'y z wyglądu prezentują się świetnie. Teraz kwestia jak to zagra u mnie. Jeśli znajdę używki w dobrej cenie to chyba je kupię. Jestem ciekaw czy taki zestaw bedzie lepszy od moich microlabó solo 6c
 

plastekk

New member
sorry za post pod postem ale jest pilna sprawa ;)

Udalo mi się znalesc uzywane Monitor Audio BR2 , czytając o nich pare dobrych godzin jestem gotów je kupić.

Za 900zł mam jedno miesięczne sztuki z kolcami monacora ( imo zbyteczna rzecz ) i 2x3m kablem jakimś dość dobrym. Chyba się na nie skusze. Cena jest chyba ok? Co o tym myślicie? Te KEF'y Q1 urzekły mnie wyglądem ale wiele osób nie jest z nich zadowolonych ( są mocno podzielone opinnie )
 

plastekk

New member
od czwartku jestem posiadaczem kolumienek Monitor Audio BR2. Kurier dotarł , paczka wydała się trochę lekka w porównaniu do 25kg moich microlabów za 300zł

Podlączyłem sprzęt pod ampli kablami sound stream niby z domieszką srebra a ampli z xonarem na smiesznm no-name kablu za 2zł ( 1xjack na 2x chinch )

i wtedy...

Lekko się zawiodłem. Sprzęt za prawie 3k pln nie zaskoczył mnie w ogóle?

Microlab Solo 6c kupiłem rok temu i po przesiadce z 5.1 geniusów HT 5000 czułem frajde z słuchania muzyki bo róźnica była bardzo duża. Dużo testerów porównuje solo 6c do sprzętu za 1k i podono wygrywają bez problemu. BR2 mają bardzo ciekawą górę , ale bassu nie ma więcej niz w microlabach. Grają ciut lepiej , natomiast wyglądają cudownie .

Najgorsze jest to ze znów bass mam na końcu pokoju mimo portu br z przodu.

Teraz pocieszeniem może być chyba tylko zmiana kabla między pc xonar a cambride i dobre ustawienie głośników.

Dodam że głośniki mają ok miesiąc , może jeszcze się nie wygrzały , może pokarzą na co je stać za jakiś czas.
 

rafal735r

New member
Najgorsze jest to ze znów bass mam na końcu pokoju mimo portu br z przodu.

Teraz pocieszeniem może być chyba tylko zmiana kabla między pc xonar a cambride i dobre ustawienie głośników.

Dodam że głośniki mają ok miesiąc , może jeszcze się nie wygrzały , może pokarzą na co je stać za jakiś czas.
Tak to jest jak kupuje sie wylacznie na opiniach innych, bo to co komus sie podoba wcale tobie nie musi.
Daj spokoj z kablami, napewno nie przyniosa ci one basu pod pachą. Ew pokombinuj z ustawieniem albo zmien wzmacniacz. Fakt ze po wygrzaniu moga zaczac grac wiekszym basem, ale nie bedzie to napewno przepasac, musisz to zapamietac. Z czasem przyzwycaisz sie do nich, basu zrobi ci sie wiecej w glowie i bedzie dobrze :)
 
Do góry