kolumny Monitor Audio czy Kef

pawell3000

New member
wlasnie zastanawiam sie nad BX a RX jutro jade na odsluch :) i napewno z tych wybiore, Sprzedawca zaproponowal mi
- BX6+BX1+BXCentre+BXW10 za 6tys
i
-RX8+RX2+RXCentre za 8 tys ale bez suba

sebolo a jakiego masz suba ?
BXW 10 da sobie rade ? bo jak pisalem wczesniej chyba wielkoscia to on nie straszy :) a jak z sub RXW12?

a i jaka jest roznica miedzy BX1 i BX2 ??? RX8 sa mocniejsze od RX6

warto kupic w ciemno amplituner bez sluchania go
 

adamllca

New member
Bez reklam
jesli chodzi o rel t5 to fakt wielkoscia nie grzeszy ale to tylko na jego plus mozna go swobonie wcisnac wszedzie moze i jest to popierdulka , ale w stereo to juz pokazuje co potrafi,swietny sub a w 16m2 z rx8 to bedzie wyczynowa jazda bo rx8 same dobrze dolem graja , do stereo ciezko nowego lepszego suba znalezc a jesli chodzi o kino to tu mozna by bylo szukac ale 16m2 to i rel zrobi dobrze swoja robote w kinie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dokladnie jak gebolek i adamllca napisali.
Elektronika tez konieczna do przesluchania. Najpierw dobierz kolumny, a potem, skorzystaj z odsluchu i przesluchaj z nimi kilka modeli sprzetow. Roznice tez wyrazne. Nie tak wielkie jak miedzy kolumnami, ale jednak spore. Kazda marka gra swoim dźwiekiem. Monitor Audio to dos neutralne kolumny, wiec dźwiękmozna podrzeżbic w odpowiednia stronę lubzostawic neutralny. Harman slynie z wyeksponowego, ale dobrego basu, Marantzto sprzet nadzwyczaj muzykalny, Denon i Yamaha, nieco slabiej, a Onkyo kiepsko. To oczywiscie moje zdanie. Inni moga slyszec to inaczej.
Dlatego podsumowujac, tak odsłuch elektroniki rowniez potrzebny.
A w jakim budzecie ampli?
 
Ostatnia edycja:

pawell3000

New member
bylem widzialem i slyszalem :)
sluchalem BX6,RX8 i heco modelu nie pamietam za bardzo
BX6 myslalem ze lepiej zagraja basu to praktycznie nie slychac troszke sie zawiodlem na nich
RX8 tu juz co innego roznica ogromna miedzy BX6 jak dla mnie,basik ladny dzwiek super bardzo wpadly mi w oko,eleganckie
HECO podobno lepsze byly od RX8 ale im czegos brakowalo pewnie to zalezy od rodzaju muzyki

tego wszytskiego slychalem na ampli Yamahy 1020 i tak Pan zaproponowal mi taki zestaw za taka cene.

-Amplituner Yamaha RX A1020 - 3999zl
-Odtwarzacz Yamaha BD A 1020 - 1999zl
- MA RX8+RX1+RX Center - 8490zl

razem wyszlo 14488 zl
jesli bym chcial suba do tego RXW12 to za 3890zl
ale raczej z niego bym zrezygnowal jak na razie
 

adamllca

New member
Bez reklam
jak sam sie przekonales odsluch najwazniejszy bo sporo osob nie slyszy roznicy bx6 vs.rx8 , rx8 sa naprawde uniwersalne kolumienki jeli ktos ma dosc szerokie gusta muzyczne sprawdza sie bez problemu tak jak ci psalem wczesniej basik jest ladny zwlaszcza z odpowiednim wzmak np. hk to napewno dolne pasmo bedzie wysmienite i jak na razie to w 16m2 sub ci bedzie zbedny oczywiscie do kina to jak najbardziej wskazany , ale to juz jak budzet ci pozwoli :)
 

pawell3000

New member
facet mi powiedzial ze jak sie zdecyduje to jeszcze cos urwie z tego :)

co do rx8 fakt koles w sklepie tez powiedzial ze sa uniwersalne, mi nawet pasuja bo rozna muzyka bedzie sluchana a co do basu fakt bardzo mi sie podobal :) i nie trzeba sie wsluchiwac zeby porownac BX6 i RX8 :) na suba kasy juz nie starczy :( a szkoda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamllca

New member
Bez reklam
spokojnie nie od razu Warszawe zbudowano , przyjdzie czas na sub rowniez :) a do tego czasu podelektujesz sie tym co bedziesz mial i oczywiscie kaske na sub powolutku w skarpete pchaj .
 

pawell3000

New member
raczej jnnego wyjscia nie bede mial :) kazdy mi sie dziwi dlaczego kupuje tak drogi sprzet a zona nie moze zrozumiec po co mi to :)

powie mi ktos czym sie rozni RX1 od RX2 co wybrac ?
 

cezar1972

New member
Moim zdaniem MA RX8 będą za duże do 16 m2. Ja mam podobny metraż i u mnie grają Roth Oli 30.
Jezeli chcesz kupić zestaw MA - proponuję taki zestaw:
front - RX 6
cenralny - RX centre
tył - RX FX, lub RX 1, albo budżetowo BX 1 lub 2. Za zaoszczędzoną kasę kupiłbym suba Velodyne Impact 10.
Nie rezygnowałbym z zakupu suba, choćby miałaby to być budżetowa KODA.
 

pawell3000

New member
jestem juz szczesliwym posiadaczem MA RX8,Ampli Ymahy 1020 i odtwarzacza 1020 tez yamahy ateraz niech mi ktos pomoze jak to wszytsko podpiac :( nie robilem tego nigdy wczesniej a nie chcem czegos spalic
 

werf

Active member
Bez reklam
Bardzo dobry wybór gratulacje
RX 8 są 4 ohmowe Yamaha domyślnie jest ustawiona na 8 ohm od tego zacznij Ypao tego samo nie zmieni
 

pawell3000

New member
1.jpg
 

pawell3000

New member
jak to ja czepiam sie wszytskiego i musze wiedziec

przy kolumnach RX8 z tylu jak podlaczasz kable masz 4 takie wejscia na kable dwa czerwone i dwa czarne w lini pionowej wiadomo ze jeden to czarnego drugi do czerwonego ale powiedz mi wszystko jedno ktora pare wybiore ? i np te wejsca czerowne co sa w lini pionowej i sa polaczone blasza musi ona byc w czarnych to samo jest ? wrzucil bym zdjece to by bylo wiadomo o co chodzi ale wgrac mi sie nie chce :/
 
Do góry