Kolumny frontowe do Onkyo 807

elwiratel

New member
Witam Wszystkich
Bardzo proszę o poradę w doborze kolumn frontów do ww amplitunera.
Pokój o powierzchni 20 m2 na tył chcialabym przestawić stare quadrale 500.
Małżonek w 90% ogląda filmy lecz ze względu na charakter jego pracy ja jestem głównym użytkownikiem i wykorzystuję go w 50% słuchania muzyka głównie spokojny rock,jazz,klasyka,elektronika a w oglądania 50%filmów.
Dlatego chciałbym zakupić głośniki w miarę uniwersalne pozwalające wykorzystać potencjał amplitunera i w miarę komponujące się z juz posiadanymi. Preferowany pułap cenowy za fronty to ok 2000 maaax do 3000.Byłam w kilku sklepach i słuchalam kilku głośników, niestet z różnymi wzmacniaczami lecz i tak po wysłuchaniu porad sprzedawców mam totalny mętlik w glowie.
Proponowane typy:
Kiplisch F2 grały bardzo fajnie aczkolwiek panowie namawiali mnie też na F3 podobno jest duuża różnica - F3 nie miałam okazji posłuchać.Magnat 605 też oK i dobra cena nie taki kloc jak F2 nie wiem jak gra z Onkyo słuchałam bodajże z Yamachą, Dali Cocept 6 podobno dobre ale nie koniecznie do Onkyo ja sluchałam z jakimś wzmacniaczem stereo wydawało mi że brakuje basu .
 

Krys202

New member
w wyższym pułapie zaproponuje - B&W 684 - fajny design szczegółowe brzmienie nieprzesadzony bas. Bardzo zgrabne i dobrze wykonane kolumny.

w niższym - Mission M34i :) jak na tą klasę cenową grają bardzo fajnie. sam użytkuje M35i niecałe pół roku i jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry