kolumny efektowe ( do powieszenia )

robirem

New member
Witam,

Zebrałem już prawie kompletne kino domowe ( szczegóły w podpisie ) brakuje już tylko kolumn efektowych.Z racji iż kable mam pod tynkiem a wychodzą one na poziomie 2m z ściany pozostają do wyboru tylko płytkie kolumny. Wyszukałem następujące opcje : JBL ES 10 , JBL L820 oraz MA BRFX. Zastananwiam się czy jakość, parametry kolumn efektowych mają tak ogromne znaczenie jak np fronty. W końcu pasmo mają i tak mocno ścięte a te dźwieki które z nich dochdzą nie są wyjątkowo skomplikowane. Proszę o pomoc szczególnie osób które mają doświadczenie z płytkimi kolumnami:

aktualny zestaw:
Yamaha RX-V3800
Yamaha DVD-S663
kolumny:
front ESA Vivace 3
central - ESA Vivace
sub velodyne CHT 15R

pzdr
 

Kaszan

New member
Jakieś 2 miesiące temu stalem przed dokladnie takim samym wyborem- 2x JBL i MA BRF. Zdecydowałem się na MA BRFX- przekraczały one troche założony przeze mnie budżet ale teraz po kupieniu nie zmieniłbym ich na zadnego z JBL-i. Konstrukcja dipolowa fajnie spisuje się w kinie. To jak grają spodobało mi się na tyle, że nawet przy słuchaniu muzyki w stereo, cicho plumkają mi za uchem dając poczucie przestrzeni (uprzedzam odrazu krzykaczy- tak wiem- stereo to stereo ale mi się podoba takie słuchanie i już:) ) Z czystym sumieniem moge polecic MA BRfx.

A co do pytania czy warto- tak naprawde największą różnice odczujesz na materiale HD. Już od fimów na dvd9 odczuwa się różnice w jakości dźwięku z surroundów. Czy to będzie dla Ciebie różnica warta zainwestowania większej kasy to już musisz sam zdecydować. Warto zainwestować na pewno jeśli lubisz posluchać sobie koncertów.

PS.Jeśli byś się zdecydował na MA to podpytaj o cenę Blackninja- ja dostałem na nie bardzo fajną zniżkę i wyszły mnie sporo taniej niż najtaniej na ceneo:)
 
Ostatnia edycja:

robirem

New member
Kaszan, dzieki za info, w zasadzie kieruje się w kierunku MA, dodatkowo mają przełącznik z tyłu di pol , bi pol . Może bawiłeś się tymi ustawieniami i wiesz co dają w praktyce?

pzdr
 

Kaszan

New member
Gdzieś wyczytałem ze ustawienie dipole stosuje się do surroundów w systemach 5.1 a bipole w surround back w 7.1 więc tak sobie ustawiłem i generalnie nawet nie patrzyłem jak to będzie się sprawować przy bipole :) Jutro będe miał troche czasu więc na pewno sie pobawie.
 

robirem

New member
Ok, byłbym bardzo wdzięczny za opis z testów di pol , bi pol

ps. jeszcze jedna sprawa: jeżeli to nie klopot to opisz warunki odsłuchowe ( szczególnie wielkość pomiszczenia )

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry