Kolumny do Yamahy RX-V675, 2000-3000zł, TV/filmy

msmyla

New member
Co z monitorów polecasz? ;)

Przy okazji pytanie odnośnie subwoofera: znalazłem w dobrej cenie Klipsch RW-12D. Czy będzie ok do mojego pomieszczenia?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Np. JBL Studio 530 na fronty, a 230 lub 220 na tył.
Możesz zerknąć też na Paradigm Monitor, Klipsch, Taga Platinum.
Są dość efektywne i efektownie grające kolumny, a inna sprawa, że przy ograniczonym budżecie na monitorach możesz lepszej jakości KD zbudować ;)
Napisz o ceny do BN, może ma fajne promocje, albo coś z ekspozycji.
 

msmyla

New member
A już myślałem że sprawa będzie taka prosta i chciałem kupować RF-52... Jak widać nie mogło być tak prosto :grin:

Henry uważasz że te monitory lepiej zagrają od Klipschów RF-52? Ustawienie kolumn sam widziałeś, co najwyżej mogę je odsunąć o te 25cm od ściany.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Będziesz miał większe pole manewru, np. kolumna między szafką a ścianą miałaby dosyć "ciasno" .
Monitory na standach mógłbyś ustawić tak, że np. część kolumny nachodziłaby na komodę. Poza tym monitory są mniejsze.
Co do porównania z podłogówkami, to odpowiem tak- w niektórych warunkach mogą się lepiej sprawdzić ;)
PawelSz, wymienił podłogówki na dobrej klasy monitory i jest bardzo zadowolony.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Rozumiem :) Z RF-62 będzie ciężko, zdecydowanie wykroczę poza budżet.

O RF-52 czytałem wiele dobrych opinii. Może nawet dałoby się na nich przyjemnie posłuchać muzyki, nie tylko służyłyby jako kino domowe :) Z tym że mają bass reflex z tyłu (F2 z przodu) i nie wiem w jakim stopniu to przeszkadza. Załączam zdjęcia żebyście widzieli jak dokładnie są ustawione kolumny. Ewentuaaaalnie jeden front można by o te ~40cm wysunąć z tego rogu (zaznaczyłem czerwonym x-em na zdjęciu), niestety lewego frontu już aż tak nie wysunę, bo rodzicom chyba bardziej zależy żeby dobrze wyglądało niż dobrze grało, a tył kolumny to będzie wówczas pierwsza rzecz widoczna przy wejściu do salonu.

20150403_115857_zps84lm7jnt.jpg


20150403_115842_zpszqhnqij4.jpg
JBL LS40BG pasują :)
 

msmyla

New member
Ok dzięki za pomoc. Postaram się znaleźć sklepy gdzie będę mógł posłuchać tych monitorów, dla porównania posłucham też podłogowych Klipschów i na tej podstawie podejmę decyzję.
 
Do góry