Kolumny do Yamahy RX-V363 do muzyki przede wszystkim

kragg

New member
Szukam całego wyposażenia (TV, odtwarzacz, amplituner, kolumny) do małego salonu. O TV pytam już się w innym wątku, odtwarzacz i amplituner już wybrałem(Yamaha S663 i RX-V363). Jednak wybranie kolumn mnie przerasta.

Do czego będę używał(w kolejności ważności):
1. Słuchanie radia - praktycznie cały dzień leci u nas radio, najczęściej RMF Classic i czasem Antyradio
2. Słuchania muzyki - baaardzo różnej, może poza techno, dance itp
4. Oglądania DVD i innych nagrań video
5. Oglądania TV
6. (może) do grania

Jakie mam ograniczenia:
- kolumny będą musiałby być zamocowane na uchwytach na ścianie, dość wysoko, podłogowe więc odpadają,
- pomieszczenie jest małe, ok 12 m2
- budżet to około 2 tys

Nie jestem pewien czy potrzebuję 5.1, chciałbym mieć ale być może wielkość pomieszczenia i maksymalne rozmiary kolumn (ok 15-20 cm szerokości, 30-35 cm wysokości) uniemożliwią to.

Macie jakieś sugestie?
 

kragg

New member
Tak jak napisałem w pierwszym poście - około 2 tys na kolumny, ale wcale nie muszę dążyć do wydania całości ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Przy takich priorytetach też bym dołożył do ampli (minimum seria 4-5, a może i 6) oraz skupiłbym się na stereo - za 2kPLN można dorwać naprawdę fajne w miarę neutralne monitorki (Dali Ikon 1/2, MA RS1, Tonsile Siesty, KEFy iQ3 - do wyboru do koloru). Lepiej dołożyć te 3-4 stówki do ampli i odjąć z kolumn, za to kupić stereo niż potem marudzić, że ani dobrze nie jest w kinie, ani w stereo...

Jeśli chodzi o mnie: do takich warunków wziąłbym jakiś neutralny, niezbyt drogi wzmacniacz stereo (np. NAD C315BEE)+Dali Ikon 2 (ale to tylko ja). Teraz mam C325+Dali Ikon 6 i wolę używać dwóch kolumn w kinie niż starego kina zintegrowanego JBL z 30kg subem i śmiesznymi głośniczkami - może na razie nie ma głośników efektowych, ale większość filmów, które oglądam nie stawia na efekty... Za to do stereo: miodzio :eek:k: (ale to tylko moje subiektywne odczucie)...
 

picku

New member
Yamaha RX-V463

Witam

Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek, gdyż poruszana kwestia jest podobna. Przymierzam się małymi kroczkami do kupna aplitunera z zestawem nagłaśniającym. Po kilku wizytach w różnych sklepach RTV i dość długim studiowaniu tematu w Internecie mój wybór padł na:
- amplituner Yamaha RX-V463
- zestaw kolumn 5.1 KODA SG-550 - F/S/C + SW-850
Bardzo ważnym kryterium była w tym wypadku cena podyktowana nakazem żony, dla której jest to zupełnie zbędny zakup. Po długich negocjacjach stanęło na jedynie 2000zł, a oba powyższe artykuły można znaleźć po ok 1000zł.
Prosiłbym o opinię i rady w tej kwestii. Niestety w grę nie wchodzą porady typu: dołóż troche i kup xyz. 2tys to maksymalna górna kwota.

Dodam, że zestaw ten ma być w równej mierze wykorzystywany do słuchania muzyki (uogólniając wszelakiej) oraz oglądania filmów. W najbliższym czasie będzie to podłączone do dekodera DTV Philips HD w UPC, a w troche dalszej przyszłości dojdzie jakiś odtwarzacz DVD czy tez juz może BlueRay (w tym momencie kwestia chyba mniej istotna).

Teraz troche o miejscu ustawienia sprzętu. Pokój o rozmiarach 3,5m x 5m. OTV ustawiony mniej więcej po środku ściany 5m. Pytanie w tej kwestii. Czy subwoofer może być ustawiony na szafce RTV obok telewizora czy też lepiej ustawić go w kącie na podłodze po prawej stronie oglądającego. Innych sensownych możliwości ustawienia niestety brak. Z powodu problemów z miejscem próbowałem znaleźć zestawy kolumn w podobnej cenie z mniejszymi głośnkami przednimi, ale bez skutku.

Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i porady
Pozdrawiam
Maciek
 
Do góry