Kolumny do Yamaha RXV-663

szula222

New member
Hej!!
to znowu ja :) moze troche nie na temat ale info moze przydac sie dla innyych bo pytanie dotyczy takze ampli yamahy :p
chcialem sie o cos zapytac w zwiazku zakupem kabli:)
pytanie pewnie dla Was banalne:
telewizor plazma panasa TH-46PY8
dekoder cyfry+ z wyj hdmi
dvd Pionner DV-410V
AMPLI Yamaha rx-v663
jak to podlaczyc??
czy jak podlacze dvd i dek(wyj) pod tv(2xwej) hdmi<->hdmi to pojdzie tylko obraz czy audio tez??
i pozniej poscic z tv(wyj) do ampli (wej) hdmi<->hdmi
zadziala??
czy bede musial podlaczyc osobno audio z dvd i dek do ampli czyms innym??jak tak to czym??myslalem o ze 2xRCA w obydwuch przypadkach??dobrze mysle??jezeli nie prosze o pomoc :wink:
 

sempik

New member
C+ i DVD na ampli odpowiednio: DTV/CBL HDMI IN i DVD HDMI IN. Z ampli hdmi out na hdmi in w TV i koniec. Nie ma co kompbinować. Żródła obsługujesz pilotem od amplitunera.

pozdr,
 

szula222

New member
Sempik wielkie dzieki za odpowiedz :)
chcialem jeszcze zapytac o jeden szczegol bo jestem troche zielony :D
jezeli puszczam kablel hdmi z dvd i C+ do apmli to idzie video i audio w jednym kablu??
i pozniej audio zostaje w ampli a video wychodzi kablem hdmi z ampli do tv??
dobrze rozumuje??
jezleli tak to zostala by mi jedna rzecz do podlaczenia ale nie na stale, chodzi mi o lapka ;)
dzwiek puscilbym z lapka na ampli kablem jack->2xRCA
a jezeli chodzi o video to nie wiem co lepiej dodam ze w lapku mam wyjscie VGA i s-cideo 7 pin-owe. najlepiej byloby chyba SVGA<->SVGA ale nie moge sie doszukac tego wejscia w specyfikacji tech panasa :confused: panasonic.pl/oferta.php?prod=3843
jak ktos by mmial jakis pomysl to prosze napisac :)
 

squad05

New member
To wszystko zależy jakiego masz lapka i jakie ma wyjscia. Obraz na pewno kablem DVI<-->HDMI z lapka do tv (chyba ze masz lapka z wyjściem HDMI wtedy HDMI<-->HDMI), a dzwiek z laptopa do ampli w zalezności od karty dzwiękowej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szula222

New member
diana ==> blackninja jest na szkoleniu wraca jutro albo pojutrze
squad05 ==> jak pisalem w ostatniej mojej wypowiedzi ze w lapku mam w wyjscie VGA i s-cideo 7 pin-owe
a dzwiek pisalem takze jak puszecze... chyba jedyne wyjscie bo w lapku mam wyjscie jacka to z lapka mini jackiem a do ampli 2xRCA
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
diana napisał:
blackninja czy możesz powiedzieć (napisać;)) jak wygląda zestawienie Yamahy z Dali Concept. Co lepiej zagra Mission i 35 , czy Dali Concept 6.
ale z czym zagra ? z Yamahą ?
bo tych Missionów to ona i tak nie "uciągnie" albo będą grały na pół gwizdka
 

don111

Banned
diana napisał:
Z Yamahą RX-V663 , ale faktycznie Mission 35i będą ;za duże; do tego sprzętu jak do tego Dali Concept?
no Dali Concept 6 to dużo mniej wymagające kolumny od M35i
w ich cenie też jest spory wybór dobrych kolumn, wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz i jakie brzmienie preferujesz
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mogę napisać że 90% to muzyka elektroniczna , nie jestem zbyt wymagający ,ale lubię gdy jest dobra szczegółowość ( nie jestem pewny czy dobrze to ująłem) np. płyta M.Jarre gdy słyszę ;wszystkie ; instrumenty:eek:k:.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jednak dobrze zrobiłem że zakupiłem w sobotę ten zestaw:D, sam jestem zadowolony no i Fachowcy też na moje warunki odsłuch wskazali te kolumienki;).
 

jordan

New member
To ja tez spytam :) mam ta yamaszke i mam te nieszczesne STX :( ale teraz chce sie wziac za upgrade kolumn :) wczoraj kupilem SUB 12 KLIPSCHA :) moze byc trzesienie ziemi i budynku niezle :)

mam pokoj ok 25mkw i mysle zeby isc za ciosem i kupic wszystko z jednej stajni

http://allegro.pl/item640447949_klipsch_synergy_f3_set_wysylka_gratis_wroclaw.html

taki zestaw mnie interesuje jak to zagra z moja yamaha ?? :)

czy cos bedzie lepszego w tej cenie ??

i drugie pytanie czy lepiej puscic dzwiek i obraz przez HDMI ? czy puscic osobno obraz przez HDMI i dzwiek przez COAXIAL ??

dla zainteresowanych sub12 :p

http://img41.imageshack.us/img41/8886/p1020362.jpg
http://img36.imageshack.us/img36/4048/p1020361q.jpg
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak lubisz głośniej słuchać to zestaw na F3 będzie ok. Przy cichszym badziej wskazany na F2. 3699 za f3set to drogo.
 

mik23

New member
Oswiezenie

Witam.

Mnie jako kolejnego dopadl problem doboru glosnikow do Yamahy 663. Temat jest o tyle skomplikowany, ze chcialem zrobic to na przynajmniej 2 tury - kupic najpierw dwa male glosniki na przod, a nastepnie po poprawie warunkow lokalowych te 2 przeniesc jako tylne, a na przod dac cos juz porzadnego i stojacego. Przede wszystkim pytanie jest czy takie cos jest wogole mozliwe, czy moze glosniki przednie, nawet male, nie bardzo powinny zostac tylnymi i odwrotnie. Jesli jest to co byscie polecali do pokoju gdzie tak 15 m2 i 2,6m. wysokiego. W tej chwili mam to podlaczone do smiesznego zestawiku 5.1 Geniusa z subwooferem, takze roznice pewnie zauwaze na kazdym normalnym glosniku.
 

mik23

New member
W zasadzie nie orientowalem sie w cenach takze wszelkie propozycje rozwaze. Tylko dobrze jakby nie kosztowyaly wiecej niz amp :)

Aha a ta moja watpliwosc czy mozna je pozniej przeniesc na tyl wynika z tego, ze nie znam sie na konstrukcjach glosnikow, a moze jakos tam elektornika sie rozni.
 
Do góry