Kolumny do Yamaha RXV-663

mike1982

New member
Witam wszystkich,
wiem, że te temat kolumnt do tego amplitunera (+ DVD pioneer DV 410) był już poruszany, jednak nie w konfiguracji która mnie interesuje.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy JAMO S606 HCS3 a Mission 35i (rozbudowa w późniejszym okresie). Pokój ok.22 m2 (wysoki na ok 4,5 m), Muzyka/kino - 65/35. Czytając forum zauważyłem, że JAMO polecany jest do tego amplitunera (i brzmi z nim ciekawie) jednak gośc w MM powiedział że jamo robionne jest pod Pioneera i żeby spróbowac właśnie kolumn mission. Odwiedziłem sklep tophi-fi i faktycznie brzmi nieźle. Poradźcie które z kolumn lepej pasują do tej konfiguracji.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No dobra a co zagra lepiej z tym amplitunerem Mission 35i czy kef c7. Muzyka/film 35/65 raczej spokojna ale od czasu do czasu cos szybszego i rockowego.
 

Luki27

New member
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego KEF C7 nie nadają się do dynamiczniejszej muzyki ? Co z nimi nie tak, czego im brakuje ? dlaczego wszyscy piszą, że KEF-y tylko do spokojnej ?
 

szula222

New member
Witam wszystkich !!!!
nie chce zaczynac nowego tematu bo moje pytanie jest w jakis sposob powiazane.
Staje przed powaznym wyborem (jak wiekszosc tutaj) zakupu mojego pierwszego KD pisalem wczesniej na forum.audio.com ale raczej tam to sa same audiofilskie cwaniaki. dostalem odp. ze za 2500kola to nic nie kupie ;/ tylko jakies pseudo KD...jakos tutaj czytam juz od 2 dni po kilka godzin i sie nie zgodze z nimi!!!
chyba wiekszosc tutaj max co moze wydac to 3500zl i co idzie cos z tym zrobic..
nie dostajac zadnej konkretnej odp postanowilem samo poczytac troche i porownac kilka modeli.
z amplitunerow mialem do wyboru onkyo sr 605, denona AVR 1908 i 3 modele Yamahy RX-V 463, 563 i 661.
Moj wybor padl jednak na model Yamahy RX-V 663 wczesniej nie brany pod uwage, a to dzieki Wam (wielkie dzieki wszystkim ktorzy opisywali swoje spostrzezenia w innych postach na jego temat i porownywali)
wiem ze wsrod was jest wiele Onkyomaniakow ale jakos on mi nie podpasil..
i teraz po krotkim wprowadzeniu ;p pytanie jakie kolumny do tego??
wiem ze byylo to juz tyyyyle razy ale nie znalazlem nic w moim stylu.
Co do pomieszczenia gdzie bedzie wszystko stalo to mam pokuj do zagospodarowania niecale 16m2...
zestaw ma byc do ogladania filmow z dvd i kompa (dvix) i polsat cyfrowy, na samym koncu sluchanie muzy z kompa...
dostalem przyzwolenie od przyszlej malzonki ze jak to ma starczyc na kilka lat to nawet ona moze dolozyc pare groszy wiec moj budzet na kolumny zwiekszyl sie do 1500 max 1700!! :)
przegladalem juz te frum pod wzgledem kolumn i z tego co wiekszosc pisze to tylko jamo s606 by wchodzil w gre...
nie wiem jak to jest??czy im drozsze kolumny tym mocniejsze i na wieksza powierzchnie?? moze na moje 16m2 kolumny za 1600 beda za duze??
prosze o pomoc w wyborze..
nie wiem czy lepiej nie bedzie wziasc czegos bez suba chodzi mi o same 5.0
z tego co ja wyszukalem to myslalem na poczatku tylko i wylacznie o kolumna Koda mnie zaciekawila ale juz sam nie wiem??
czekam na jakies porady, zestawy
pozdrawiam :)
 

szula222

New member
znalazlem jeszcze taka wypowiedz na innym forum:8)
"Moim zdaniem, patrząc na oba zestawy od strony konstrukcyjnej, Koda będzie lepsza.
W Jamo dwa głośniki o dość dużej średnicy współpracują z małą kopułką wysokotonową, co zapewne spowoduje problemy w okolicach częstotliwości podziału.
Dodatkowo sub Jamo w tym przypadku właściwie jest niepotrzebny, gdyż jego zdolność do przepompowywania powietrza jest prawdopodobnie mniejsza niż głośników jednej z kolumn przednich.
W Kodzie takich problemów nie ma"
potwierdzacie?? 8)
 

szula222

New member
ja mam jeszcze pytanie odnosnie tego amplitunera czy ktos moze podac stronke lub napisac ile i jakie wy/we jść on posiada??
bo przeszukiwalem neta i nigdzie nie moge znalezc danych wlasnie dot wy/we jsc :???:
a co do kolumienek to jeszcze nie zdecydowalem :p mam kilka typow, ale podziele sie nimi z wami w niedziele jak zdaze skrocic troche liste :grin:
pozdro
 

szula222

New member
Wielkie dzieki PopaY (tym sposobem na pewno mnie zapamietasz to twoj 300 post :eek:k: :grin: )
a co do strony yamachy to bylem na niej ale jak wchodzilem w 663 to nie wyswietlaly mi sie te wszystkie informacje tylko krotki opis :???:
ale jeszcze raz wielkie dzieki
a co do kolumienek to wybralem kilka zestawow jak narazie bez suba, jezeli macie jeszcze do mnie sile to prosze o jakies komenty nt nizej wymienionych i wybor najlepszego rozwiazania, chyba ze macie jeszcze inne typy;p (wiem ze jeszcze mi zostaje odsluch ale nie moge miec az tylu zestawow do wyboru bo bym siedzial chyba z tydzien w MM ;)
oto zestawy:
Koda av 702v.2
Koda EX566
Jamo S606 HCS
Jamo S506 HCS
Wharfedale Crystal 40
Wharfedale Vardus
Quadral Quintas 700 (jak narazie to te do mnie najbardziej przemawiaja :twisted: )
Taga Harmony TPS (nie TAV) 600 500 (tutaj nie wiem ktora seria jest nowsza :( )
Tonsil Fenix
ELAC FS57 (nowki chyba troche poza moim zasiegiem :p )
 

szula222

New member
nie wiem czemu ale nie moglem edytowac mojego poprzedniego posta :???:
chcialem Wam napisac ze skrocilem troche liste :cool: :

Koda EX566
Jamo S606 HCS
Wharfedale Crystal 40
Quadral Quintas 700
Taga Harmony TPS 500
ELAC FS57

:hmm:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jeśli to ostateczna lista to nie ma się nad czym zastanawiać, ta najtańsza seria Elac'a gra o klasę lepiej od tych wszystkich kłód, Jamo czy Quadrali i Wafli... sprawdziłbym jeszcze tą Tagę, ta seria Harmony w przypadku Kody to porządne kolumny, nie wiem czy tak samo jest w tym przypadku Tagi... ale jak nie masz możliwości odsłuchu to bym nie ryzykował
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.
osobiscie posiadam od ponad 3 lat zestaw Koda EX566 5.1 (sub Sw1000). Wowczas kosztowal ok. 3200 zł. Wspolgra ten zestaw z Yamaha RXV-640RDS , DVD Yamaha s540 oraz PS 3. Wiem, ze Koda to chinskie kolumny, ale musze napisac, ze jak dla mnie zestaw ten gra dobrze. Pokoj o wymiarach ok 3,5 x 4,5 m. Bardzo dobrze jak na moje warunki spisuje sie w kinie domowym. Dobry, miesisty bas. Jesli chodzi o fronty, to sa one dosc ciezkie i solidnie zbudowane. Sa ta bardzo glebokie skrzynie.
 

majsna

New member
Kolumny YAMAHA serii EF

Cześć!
A co powiecie na zestaw YAMAHA RX-V 663 z klumnami YAMAHA serii EF:
- NS-555
- NS-444 i
- NS-333?

Z góry dzięki za pomoc!
 

don111

Banned
to dobre kolumny o ile podłączysz je do jasno grającej elektroniki (czyli raczej będzie ok z Yamahą 663)
co do brzmienia to grają ciepło, miękko i łagodnie na górze pasma (kosztem nieco szczegółowości dzwięku, ale nigdy nie zabrzmią za ostro)... bas mają rewelacyjny (nie znajdziesz lepszego basu w tak tanich kolumnach) ale nie wiem czy ten amplituner jest w stanie go wydobyć (jakbyś podłączył wzmacniacz to inna bajka...)
 
Do góry