kolumny do rocka 60's 70's

Echelon

New member
Witam.

Po raz kolejny szukam kolumn frontowych do pokoju 20m. Zagrają z amplitunerem Pioneer VSX-528. Tym razem zaciekawił mnie design następujących kolumn (kolejność przypadkowa):

1. Klipsch F-10
2. KEF C5
3. Mission MX4

Jaką kolejność Wy byście ułożyli, ze względu na jakość muzyki?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja podciągnąłbym rozmiary wyzej F20, C7 (Mission nie słyszałem). Ze wzgledu na jakosc, uniwersalnosc, wybrałbym KEF C7, natomiast jesli wylaczeni do Rocka moze skusilbym sie na KLipsche. One mają nieco podbity dol i gore, co czesto stosuje się do takiej muzy.
 

Rudeford

New member
Klipsch ogólnie do rocka/metalu się nadaje. Przynajmniej mi się podoba jak grają RF-62 w 18m2 u znajomego. Takie lekko estradowe granie z wykopem. Jak wracam od niego to robię sobie przerwę na 24h w słuchaniu muzyki;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniek Kef C5 do rocka się najmniej nadają ich dźwięk jest poprawny ale zbyt sztywny ,bas skłania się raczej ku kontroli niż potędze ,a w muzyce rockowej i metalowej chodzi o to aby dźwięk miał więcej "mięsa" dobrym wyborem mogą być kolumny Paradigm
 

Echelon

New member
Ja podciągnąłbym rozmiary wyzej F20, C7 (Mission nie słyszałem). Ze wzgledu na jakosc, uniwersalnosc, wybrałbym KEF C7, natomiast jesli wylaczeni do Rocka moze skusilbym sie na KLipsche. One mają nieco podbity dol i gore, co czesto stosuje się do takiej muzy.


Wolałbym neutralne brzmienie, bo tony mogę podbić w ampli. Ale i tak słucham w trybie Pure Direct, po ominięciu wszystkich zbędnych części toru audio.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KEFy, a tym bardziej C5 jak koledzy piszą są dość delikatne, ale zrownowazone. Klipsch zastoswał sprytny zabieg marketingowy, ich kolumny w swojej klasie mają największą efektywność na rynku, podbite basy i gore - Wniosek: nie są zrownowazone, ale jeśli ktoś ich posłucha to robi WOW, bo grają glośniej, a podbite skraje pasma sprzyjają euforii, a wiec decycji zakupowej.
Mimo to uwazam jednak, ze lepiej sprawdzą się do Twojej muzyki, tym bardziej, że chcesz słuchac z amplitunera, które jak wiadomo nie daja takiej mozy co wzmaki stereo i często brakuje im jako pierwsze basu.
Powinienes wybrać się na odsłuch i zapomnieć o tych małych modelach.
 

gooru2

New member
Za okolice 2000zł masz kilka lepszych wyborów. Mi rock z tego okresu najprzyjemniej brzmiał na tagach platinum. Magnat quantum 655 też się dobrze sprawiał.
Z tych kolumn nic mi jakoś mega nie podchodziło. Klipsh stosunkowo najcikeawiej się prezentuje, ale ja bym poszukał rf-52
 
Do góry