Kolumny do Onkyo TX-SR606

BD

Member
Bez reklam
Kolumny do Onkyo TX-SR606

Posiadajac Amplituner Onkyo 606 zastanawiam sie nad zestawem kolumn 5.1. Budzet to max 4000zl .Wielkosc pomieszczenia 18-20 m.kw. Zestaw glownie bedzie uzywany do filmow 80% a muzyka 20% .Wazny tez jest kolor wykonczenia ciemna wisnia i nawet moge pojsc na kompromis jakosc-kolor drzewa ;) .Moje typy to :
-DALI CONCEPT 6 S POWER kolor wisnia
-JBL NORTHRIDGE CINE PACK kolor wisnia
a moze jakis inny ?

Zalezy mi na naprawde ladnym basie w kinie domowym ,nie meczacym ale zeby bylo jego czuc :) .Dziekuje za wypowiedzi.

p.s.
srednica kabli 1,5 mm nie bedzie za mala do tego zestawu ?
 

darek24111

New member
Dla mnie szczegółowiej i subtelniej grały Dali i to zdecydowanie. Jednak grały na Denonie.
Wszystko zależy od Twoich preferencji i wymagań.
JBL też grały nieźle, ale wydaje mi się, że lepsze będą w głośniejszym słuchaniu i do mocniejszej muzyki...
Koniecznie je gdzieś posłuchaj.
 

BD

Member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie czy zestaw Jamo A 407 HCS 5 nie bedzie za slaby do amplitunera Onkyo 606, zapewni odpowiednia moc ,basy itp. na pomieszczenie 18-20 m.kw. ?
 

daro_m

New member
Od jakiegoś czasu posiadam zestaw Onkyo 606 + Jamo S 606 HCS (bez suba) i naprawdę nic temu sprzętowi nie mogę zarzucić. Jak dla mnie rewelacja :D Basu nie brakuje a dżwięk wydostający się z głośników jest naprawdę świetny. Przed kupnem swojego zestawu również zastanawiałem się nad Jamo A 407 ale podobno są za słabe do tego amplitunera :( Warto zastanowić się nad większym zestawem głośników :)
 

pzm

New member
Od 2 tygodni posiadam i użytkuje razem z Onkyo zestaw kolumn JBL Northbridge serii E.

Kupiłem e Media za 3,5 k, ale widziałem na allegro taniej.
Wcześniej miałem dosyć słabe soniaki wiec przejście na te głośniki to dla mnie szok jakościowy. Jestem zwyczajnym słuchaczem wiec nie wsłuchuje się w niuansiki dźwięku, ale oceniam oglne wrażenie. Krótko mówiąc opinia jest taka: Wiem czy grają czy śpiewaja... :mrgreen:

Poważnie, to nareszcie słyszę dzwięki a nie hałas ... szczególnie że mając kamienną podłogę mam pogorszone warunki odsłuchu.

Nie żałuję ani grosza z zapłaconej kasy.
 
Do góry