kolumny do onkyo 608

lysy25

New member
Dzięki łysy za rade. Oczywiście sprzęt o którym piszesz jest bardzo dobry. Zapewne jest lepszy od Klipsch i MA jednak cena również jest większa. Niestety mam ograniczony budżet na zakup sprzętu. 608 i MA to wszystko na co mogę sobie w tej chwili pozwolić. Ostatnie 3 tygodnie spędziłem na szukaniu odpowiedniego sprzętu i padło na MA. Zobaczyłem, posłuchałem i jutro chyba jadę zamówić.
Tak naprawdę ile by człowiek nie miał tyle może na to wydać jednak trzeba znać umiar! hehe
Myślę, że będę zadowolony z wyboru ale oczywiście czekam na dalsze sugestie!

Jasne rozumiem zauwaz ze Epos 22i kosztuja normalnie 1100/1200 funia za pare frontow w polandii podobnie srednio 5500 tysia
za 599 kupujesz pelen wypas kolumuenki dla audiofili
masz je na lata swietlne dozbierasz sobie na dobry wzmak albo AV
mozesz sobie obejrzec rowniez mordaunt short aviano 6 sa extra bylem na odsluchu z onkyo 608
dobrze mozna kupic w richiersound polecam shop w manchaster
bylem zdecydowany na nie wczesniej
reszta wysiada przy nich nie potrzeba suba
do eposow nie potrzeba suba rowniez
do wiekszosci innych music wydac kase na suba a to spore koszty
pomysl i policz sobie
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jak budżet wzrasta na kolumny podstawkowe do 6000 zł
to znam lepsze , ale tytuł wątku określa wymogi i cenę.
To tak jakby ktoś pytał o Kia za 30.000 zł a TY mu Merca za 120.000. Oczywiście intencje jak najlepsze i komfort też - ale nie ta klasa cenowa .
 

lysy25

New member
to jak budżet wzrasta na kolumny podstawkowe do 6000 zł
to znam lepsze , ale tytuł wątku określa wymogi i cenę.
To tak jakby ktoś pytał o Kia za 30.000 zł a TY mu Merca za 120.000. Oczywiście intencje jak najlepsze i komfort też - ale nie ta klasa cenowa .

Czesc kiki
jest to mozliwe ze znasz lepsze ale niestety malo prawdopodobne
rzecz polega na tym ze 600 funtow to jakies poltora tygodnia pracy w uk wiec sadze ze
zakup jest jak najbardziej mozliwy. To wlasnie mialem na mysli.
Chyba ze kolega poszukujacy mieszka w ojczyznie a to juz zupelnie zmienia postac rzeczy.
Ja tez znam lepszy sprzet ale wydawanie np 15000 tys funtow na pare standow mija sie z celem w moim i naszego kolegi przypadku
udanych lowow zycze
i pozdrawiam
 

sarlac

New member
Witam.Dzięki za ta gorąca dyskusję. Kupując np samochod ustalamy sobie jakiś próg cenowy z ewentualnym jego rozciągnięciem o 200-300 fuli gdy trafi się okazja. Podobnie ma się z KD. Moim początkowym wyborem był onkyo 607 i missions m34i lub coś z Q-Acoustics. Jednak do moich potrzeb poradzono mi abym poszedł nieco dalej. MA, KEF, KLIPSCH. Kefy mi nie podpasowaly, KLIPSCH są praktycznie nie dostępne w uk dlatego wybrałem MA. Widziałem posluchalem i jest ok. Rozpatrując twoja propozycje znów muszę rozciągnąć budżet o jakies 500 fuli. Pomijając już kwestie zarobkowe nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek. Sa jeszcze inne rzeczy na liście do kupienia. To moje pierwsze kino. I wraz z żona szukamy czegoś co da nam troszkę więcej radości niż głośniki z telewizora. Myślę że w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Notabene wielkość pokoju to niecałe 20m2 i głośniki też raczej nie mogą być za mocne bo się udusza. Pozdrawiam.
 

lysy25

New member
Witam.Dzięki za ta gorąca dyskusję. Kupując np samochod ustalamy sobie jakiś próg cenowy z ewentualnym jego rozciągnięciem o 200-300 fuli gdy trafi się okazja. Podobnie ma się z KD. Moim początkowym wyborem był onkyo 607 i missions m34i lub coś z Q-Acoustics. Jednak do moich potrzeb poradzono mi abym poszedł nieco dalej. MA, KEF, KLIPSCH. Kefy mi nie podpasowaly, KLIPSCH są praktycznie nie dostępne w uk dlatego wybrałem MA. Widziałem posluchalem i jest ok. Rozpatrując twoja propozycje znów muszę rozciągnąć budżet o jakies 500 fuli. Pomijając już kwestie zarobkowe nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek. Sa jeszcze inne rzeczy na liście do kupienia. To moje pierwsze kino. I wraz z żona szukamy czegoś co da nam troszkę więcej radości niż głośniki z telewizora. Myślę że w tym przedziale cenowym ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Notabene wielkość pokoju to niecałe 20m2 i głośniki też raczej nie mogą być za mocne bo się udusza. Pozdrawiam.

Oczywiscie kolego jak najbardziej rozumiem i popieram twoja decyzje.
Wydaje mi sie ze moje dotychczasowe kd samsunga bylo by dla ciebie wystarczajace.
4 x tallboy central i sub plus do tego wszystko co potrzeba w av. Dalem rok temu 380 funi.
Swietnie sie prezentuje i jak za te siano b dobrze chodzi. W kd super w muzie moze byc.
Udanego polowania
a i smialo targuj sie w szopach da sie wyrwac sporo z ceny
zajrzyj na stronke pixmanii polecam
mieli ostatnio jamo w dobrej cenie
 

LaChupacabra

New member
Witam!

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać z wszystkimi użytkownikami forum.

A teraz do rzeczy:
Trochę odświeżę ten temat.
Przymierzam się do zakupu tego amplitunera i do tego kolumn Mission M34i + M31i + M3c2i i ew. do tego jakiś sub.

Dodam, że pokój ma dokładnie 30,12 m2, przeznaczenie muzyka/filmy.
Słuchałem tego zestawu w sklepie i przyznam, że bardzo mi się podobał.

Co myślicie o tym zestawie ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
słuchałeś go na jakim sprzęcie?
Słuchałeś tylko tego zestawu czy innych również w podobnej konfiguracji ?
Ile % do filmów a ile do muzyki ?
 

LaChupacabra

New member
Hmm, wiecej filmy niż muzyka.
Słuchałem tylko 608 + M34i bo to było tak z partyzanta (przed zamknieciem sklepu). Następnym razem przesłucham jeszcze inne.
Zatem co polecacie do takiego pomieszczenia ?
 

LaChupacabra

New member
A coś co inaczej wygląda bo wątpie żeby mojej drugiej połowie się to spodobało (wiecie musi pasować do mebli :) ) Zaraz pewno będziecie się smiać, ale jakby nie było będe patrzył na te kolumny codziennie, bardziej odpowiada mi klasyczny wygląd w stylu M34i.
 

mtbuddy1

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy :)
Czytam, czytam i już sam nie wiem.
Planuje również kupić Onkyo 608 a do tego Canton 470.
Generalnie o Cantonach mało co piszą, mi się odsłuch na tej konfiguracji bardzo podobał.
Macie może jakieś doświadczenie z Canotnami?
Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spełniły najważniejszą potrzebę .Tobie się podobały
Więc szkoda szukać dziury
Ja w takim przypadku śmiało bym je Kupil
 

gooru2

New member
Co do kantonów słuchałem z jakąś integrą denona oraz 508 od onkyo. W obu przypadkach to co mniej mi się podobało to natarczywa góra. Fakt detaliczność i balans tonalny są dobre. Trochę lepiej się prezentowały z onkyo - trochę stępiona góra i ciemniejsze. Po prostu niezły sprzęt. Ale ja po pracy, gdzie muszę wsłuchiwać się w bardzo jasne i zimne monitory studyjne po prostu do domu szukam czegoś lżejszego w odbiorze. Nawet od stosunkowo neutralnie grających Cantonów.
Kolumny te można opisać jako neutralne. Z lekko zaznaczoną górą. Bardzo jasne w całym paśmie. Brak wyraźnych zaokrągleń w dźwięku. Z dobrą, ale nie doskonałą dynamiką. Bas kontrolowany, szybki twardy.
Jak dla mnie brak im jakichkolwiek wad. Ale nie są to kolumny wybitne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Całkiem przyzwoite. Nasłuchałem się ich sporo na odsłuchach. 490 również (te mają więcej basu i jeszcze więcej góry), a Własnie, neutralnosć to chyba odpowiednie słowo. Nie sa brzmieniem może wybitnie powalające, ale poprostu poprawne. Słuchałem z Dnonem 1911, Onkyo 608, Harmanami. z 608 OK, z harmanem tak jakby nieco mocniejsze, bardziej mięsiste brzmienie, lecz 608 też niczego sobie. Denon mi nie odpowiadal. Zbyt ciepły, mało się tam działo. Mi osobiscie bardziej odpowiadały od JBL E, ES, KEF C7, Wharfedali 10.6, 7,. Zdecydowanie lepsze były Monitor Audio BX, i nieco , ale tylko odrobine Dali Concept 6.
 
Ostatnia edycja:
Do góry