Kolumny do Marantza PM8005 lub PM-14S1

zabiak

New member
drogą dedukcji faktycznie lubisz bas:
- kable VDH - wybitnie ciemne, basujące
- Monitor Audio basem nie grzeszą - to fakt.
- są bardziej basujące systemy od Marantza

Zastanawiam się, dlaczego wybrałeś akurat Monitor Audio i Marantz? Rozumiem, że nie słuchałeś ich wcześniej w domu, bo takiej, a nie innej akustyki nikt nie przewidzi...

Myślałeś o dołożeniu suba w stylu REL?

Monitor Audio w zestawie 5.0 kupiłem bardzo dawno temu wraz z Onkyo TX-NR609 jako kino domowe. Rok temu wymyśliłem sobie stereo ale nie chciałem rezygnować z kina więc sprzedałem Onkyo, kupełem Amp'a Marantz NR1607 z pre-out na fronty + PM8005 który ma direct-in. PM8005 nie słuchałem... przyznaje się bez bicia...
Teraz przyoszczędziłem trochę €€€ więc przyszło mi do głowy że może wymiana frątów jednak coś zmieni...

Sub'a nie chcę. Stereo to stereo.
 

tomektre

New member
Ja mam PM 8005 połączone z Tannoy XT 8 F i na brak basu nie narzekam. Jest go tyle ile mi odpowiada, gałka w wzmacniaczu w pozycji neutralnej.
 

zabiak

New member
Ja mam PM 8005 połączone z Tannoy XT 8 F i na brak basu nie narzekam. Jest go tyle ile mi odpowiada,

Na jekiej powierzchnii jeśli wolno zapytać i czy adaptowałeć jekoś specjalnie pokój?

gałka w wzmacniaczu w pozycji neutralnej.

też bym tak chciał ... u mnie to jak wyżej wspomniałem ... potencjometr na 11:00 a gałeczka od basu na 15:00.. wtedy jetem :D;-) ale rodzinka nie nie nie...
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli zainwestujesz w dobry sub np wspomniany Rel wkomponuje ci się w system że nie zauważysz/ usłyszysz jego obecności ,z drugiej strony lecisz też na kinie domowym a bez suba jest bez lekko słabo
 

tomektre

New member
Niespełna 20 metrów kw. Pokój nie jest zaadaptowany akustycznie. Dla mnie jest spoko, ale skoro lubisz bardzo dużo basu, to może jednak faktycznie subwoofer byłby odpowiednim rozwiązaniem. Ewentualnie możesz go później dokupić.
 

zabiak

New member
,z drugiej strony lecisz też na kinie domowym a bez suba jest bez lekko słabo

no właśnie... w kinie na brak niskich tonów wogóle nie narzekam. Jestem zadowolony. I to żebym kłamał... ale nic z tych rzeczy... np: film Prometeusz i scena końcowa z katastrofą statku "Inżynierów"... basowy masaż pleców gwarantowany... dudni cała chałupa...
A w kinie pm8005 napędza fronty. A w stereo ten bas jest bo jest ... a bardziej nie jest...
Czy wina może być w źródle ?? Może mój CD6006 nie ma duszy niskich tonów??? sam już nie wiem
 

werf

Active member
Bez reklam
no właśnie... w kinie na brak niskich tonów wogóle nie narzekam. Jestem zadowolony. I to żebym kłamał... ale nic z tych rzeczy... np: film Prometeusz i scena końcowa z katastrofą statku "Inżynierów"... basowy masaż pleców gwarantowany... dudni cała chałupa...
A w kinie pm8005 napędza fronty. A w stereo ten bas jest bo jest ... a bardziej nie jest...
Czy wina może być w źródle ?? Może mój CD6006 nie ma duszy niskich tonów??? sam już nie wiem

Bez urazy ale nie wiesz jak powinien brzmieć system wielokanałowy : )
 

zabiak

New member
... Pokój nie jest zaadaptowany akustycznie. ...

Zapomniałem dodać:

-Na podłodze mam dość gruby dywan 2x3m
-Na ścianie za dużą sofą wisi gruba sztuczna skóra o wymiarach 2,3m x 1,5m
-kominek jest cały wyłożony kamieniem o bardzo nie równej strukturze ( duże niereguralne wystające kamloty )
- na sofach i fotelu leży łącznie 12 'misiowatych' poduszek

Może mogę coś dołożyć lub zmienić??


Bez urazy ale nie wiesz jak powinien brzmieć system wielokanałowy : )

OK. Skoro tak piszesz.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
no właśnie... w kinie na brak niskich tonów wogóle nie narzekam. Jestem zadowolony. I to żebym kłamał... ale nic z tych rzeczy... np: film Prometeusz i scena końcowa z katastrofą statku "Inżynierów"... basowy masaż pleców gwarantowany... dudni cała chałupa...
A w kinie pm8005 napędza fronty. A w stereo ten bas jest bo jest ... a bardziej nie jest...
Czy wina może być w źródle ?? Może mój CD6006 nie ma duszy niskich tonów??? sam już nie wiem


- CD6006 nie jest przyczyną
- Wymiana BXów na Tannoye na pewno da inne brzmienie, ale czy odpowiednie dla Ciebie?
Możesz pojechać po całości szukając dość basowych kolumn, np. Klipsch, ale Tannoye zagrają cieplej i plastyczniej
- Przemyślałbym najpierw 10 x zakup suba. W kinie będzie jeszcze lepiej, a w stereo znikną problemy(a pierwsza scena z wodospadem w Prometeuszu? Bez suba to już nie to samo). Ja też uważam, że stereo to stereo i suba do muzyki nie używam, bo nie potrzebuję, ale wiele osób tak stosuje, szczególnie kiedy maja takie potrzeby. To nic złego.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
@zabiak

Mój salon z kuchnią to prostokąt, sprzęt audio video jest na połówce więc ok 12m2. Proporcje pokoju powodują że bas wpada w rezonans przy 50 i 80Hz.
W Tannoyach otwory BR zatkane.
W pokoju mam pułapki basowe i panele hybrydowe co okiełznało w większości podbicia pokoju. Basu ogólnie nie brakuje, muzyka ma solidną podstawę.
Na 20m2 słuchałem tych kolumn zarówno we wspomnianym sklepie jak i u kolegi i wtedy basu na mój gust jest w sam raz.

Miałem PM8005 przez ok pół roku jeszcze na tych kolumnach, jest ok ale Rega go miażdży... ;)

CD6006 może być przyczyną, słaba dynamika źródła może zabić efekt końcowy. Warto to zbadać z innym, lepszym klasowo źródłem.
 

zabiak

New member
No właśnie. Tak się zastanawiałem czy te moje BX6 są problemem czy może przypadkiem CD6006. Czy nie popełniłem błędu, że nie kupiłem SA8005...
Tak mi teraz przychodzi na myśl... Odtwarzając utwór z cd a następnie ten sam utwór zripowany z tej płyty do FLAC ( i do WAVE też sprawdzałem )... i odtwarzając go z usb podpiętego do Amplitunera (przypomnę że fronty są puszczone przez pre-out do PM80005 ) słychać dużą różnicę. Tak samo z muzyką puszczaną z amplikacji TIDAL w jakości (16 / 44,1 kHz)... bas jest zadowalający , nawet bardzo. Ja się domyślam że amplituner ma różne filtry i ustawienia podbarwiające dzwięki ale mimo wszystko te kolumny go oddają... Nie brak im basu... A przed CD go brak :(
Sam już nie wiem... powoli brak mi sił... czacha dymi od tego główkowania...
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Jak Ty odpalasz pliki z amplitunera który cos wnosi od siebie ,pewnie regulacje bas sopran masz aktywne później pre out do wzmaka to się nie dziwię że Ci pasuje,Amp!I działa jak dodatkowy eqalizer.Pozniej odpalasz na wzmaku płytkę z CD w source direct mam nadzieję i ba jakoś mało wszystkiego , a tak to gra Panie :).Pzdr
Tak na marginesie to bx 6 są lekko przebasowione.
 

zabiak

New member
Jak Ty odpalasz pliki z amplitunera który cos wnosi od siebie ,pewnie regulacje bas sopran masz aktywne później pre out do wzmaka to się nie dziwię że Ci pasuje,Amp!I działa jak dodatkowy eqalizer.Pozniej odpalasz na wzmaku płytkę z CD w source direct mam nadzieję i ba jakoś mało wszystkiego , a tak to gra Panie :).Pzdr
Tak na marginesie to bx 6 są lekko przebasowione.

Tu pewnie masz racje. Prawdopodobnie realizacje plyt maja duze znaczenie. Lecz mimo wszystko jeszcze troszke nizszych tonow by sie przydalo... Duza roznice odczulem po wymnianie kabli na van den hul. Bardzo pozytywnie... gdyby jeszcze cos wiecej sie dalo... Naprawde nie wiele. A brzmienia, czystosci dzwieku jak juz wczesniej wspomnialem jestem mega zadowolony.
Dlatego szukam... kolumny.. moze CD... Napewno w najblizszym czasie zakupie kable sieciowe do wzmaka i CD, tego jeszcze mi brak.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zastanów się nad zmianą bx na coś innego ,kable zostaw na koniec.Sam posiadam bx ale 5 i ich czas u mnie dobiega końca ;-) nic więcej z nich już nie wycisne przy aktualnym składzie elektroniki.Wczesniej to zagrało jakoś z marantzem, CA, i advancem.Ale teraz dopiero widzę że bx5 to była przyczyna bo wybitne nie są jak i bx6.Pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj Arcama CDS27 jako transportu, bardzo funkcjonalny player z funkcjami sieciowymi, jest tam jednak mały haczyk w postaci obsługi tylko poprzez IOS
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No właśnie. Tak się zastanawiałem czy te moje BX6 są problemem czy może przypadkiem CD6006. Czy nie popełniłem błędu, że nie kupiłem SA8005...
Tak mi teraz przychodzi na myśl... Odtwarzając utwór z cd a następnie ten sam utwór zripowany z tej płyty do FLAC ( i do WAVE też sprawdzałem )... i odtwarzając go z usb podpiętego do Amplitunera (przypomnę że fronty są puszczone przez pre-out do PM80005 ) słychać dużą różnicę. Tak samo z muzyką puszczaną z amplikacji TIDAL w jakości (16 / 44,1 kHz)... bas jest zadowalający , nawet bardzo. Ja się domyślam że amplituner ma różne filtry i ustawienia podbarwiające dzwięki ale mimo wszystko te kolumny go oddają... Nie brak im basu... A przed CD go brak :(
Sam już nie wiem... powoli brak mi sił... czacha dymi od tego główkowania...

Szkoda że mieszkasz tak daleko ode mnie bo mógłbyś wpaść ze swoim CD i porównalibyśmy z moim DAC a potem CD jako transport tylko i miałbyś obraz możliwości tego playera.

Miałem NA8005. Jak podłączyłem pod amplituner i słuchałem z NA zamiast wbudowanego w ampli DAC'a to różnica była kolosalna.
Jak kupiłem obecny DAC to stwierdziłem że ten cały Marantz to jedno wielkie przepłacanie :)
Jakość, kontrola basu i dynamika tak się poprawiły jak na żadnym wzmaku jaki testowałem czy kupiłem.
 

zabiak

New member
Nie myslalem o NA8005... Bardziej chodzilo mi o zmiane na SA8005. Jednak troche tych CD mam, wiec odtwarzacz wartaloby miec.
Co do Twojej propozycji odsluchu u Ciebie to chetnie w jakis weekend poswiece dzien. Ale to bedzie blizej terminu odsluchu kolumn w sklepie... To jesli mozna to sie odezwe. chyba ze osluch w sklepie rozwieje wszytkie moje watpliwosci oraz braki...
 
Do góry