kolumny do harman kardon 147

duken

New member
Jakie kolumny do harman kardon 147 ? - laik

Witam

Koledzy jakie kolumny polecicie do amplitunera harman kardon AVR 147 (Moc: 40W x 5 przy 8 Ohm, 20Hz - 20kHz, <0,07% THD)
pokój 22 m2
muzyka 80% i filmy 20% (tak 99% to z satelity)
(basreflex z przodu bo będą stały przy ścianie, przednie kolumny w miarę wąskie bo mało miejsca)

cena niska tak z 700 zł, może:

jamo 406 (600 zł) te słyszałem z yamaha i ładnie grały
VOICE KRAFT 7620 (450 zł)
SONY SS-FCR455H (600 zł)
SENON MD2608 (500 zł) ładnie wyglądają


czy może coś innego ??
 
Ostatnia edycja:

duken

New member
które według was będą lepsze do H/K 147 (pomieszczenie 16,5m^2)
1. JBL E60 (półroczne około 850 zl ) (stereo)
2. JBL E80 (roczne i wyjdą jakieś 100 zł więcej (kpl) od E60) (stereo)
3. MISSION MV6+MV2+MVC nowe (999zł) (5.0)
4. Taga tav 606 (nowe 900zł) (5.0)
 
Ostatnia edycja:

duken

New member
a nie będzie ten amplituner za słaby do tych kolumn, (a jeszcze wpadły mi w oko E90 )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

duken

New member
Wiem że nie powinno sie pisać pod rząd dwóch postów, ale nie mogę edytowac już mojego ostatnego, a nie chcę zakładać nowego tematu. :cry:

czy linka miedziana 2,5mm^2 bedzie odpowiednia czy może jednak za gruba :confused:
 

Mati22

New member
KOLEGO kup Tannoy F3 lub na Allegro F4 nawet mozesz dostac R2 za dobra cene i zobaczysz bedziesz 100% zadowolony - Pamietaj ze lepiej jest kupic nowy zestaw ze sklepu - sam sobie wygrzejesz sprzet i dobrze traktowana kolumna sluzy ci na LATA. Wiec Tannoy F3 - bedzie TO:).
 

duken

New member
od tygodnia kolumienki graja (JBL E 80) i przyznam że jestem zadowolony z dźwieku, zwłaszcza jak puszczę muzę z CD, czuć jak wypełnia cały pokój.

zrobiłem remoncik pokoju i puściłem sobie kabelki tak żeby nie przeszkadzały i teraz mogę pomyśleć o podłączeniu tylnych kolumienek

jako tył planuje dać te które miałem wcześniej podłączone na przód do H/K zanim nie kupiłem JBL czyli małe kolumny sony od wiezy sony XO-D1
!B,LsSkgBWk~$(KGrHgoOKiEEjlLmgM5VBKqUURWmtw~~_35.JPG


na kolumnach sony (SS-A4) pisze że maja 6 ohm, (60W) mam taki byle jaki miernik i pokazał że maja 7 ohm (dawno temu zmieniałem w nich wysokotonowe na tonsila (te z tym bolcem metalowym z przodu).

mierzyłem tez JBL i pokazało mi 9,8 ohm - :confused:

czy takie połączenie mogę zrobić: przód JBL, tył sony
 
Ostatnia edycja:
Do góry