Kolumny do Denona 1909 za ok 2000-2500 PLN

meksykanin

New member
Postaraj się jeszcze coś posłuchać.Może te Dali Concept albo Monitor Audio i porównaj z JBL - które ci się podobały.Najważniejsze frontowe kolumny -jak lubisz muzykę to dobre fronty posłużą na lata.
 

darek24111

New member
Ach Monitor Audio BR6... Ale to juz inna kasa :)
Moza moim obecnym zasięgiem, a BR 5 są za małe na 30m2?

Walus - możesz rozszerzyć swoja wypowiedź? Dlaczenie JBL na nie?

Kto to Radul?
 
Ostatnia edycja:

walus

New member
Jbl

Wejdź na stronkę audiostereo. Tam znajdziesz opinie Radula na temat JBL.
Warto zaznajomic się z opinią.
A Radul to fachura!!!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL to dobre kolumny, reszta kwestia gustu. Jak lubisz słuchać głośniej, to pozostają JBL E80, JBL ES80, Dali Concept 8, MA BR6.
 

darek24111

New member
No właśnie częściej słucham średnio i cicho. Głośno tylko od czasu do czasu.
Czy te JBL E80 pociągnie Denon 1909 czy jednak lepiej Dali Concept 6?
 

darek24111

New member
Dzisiaj jeszcze wpadły mi w oko: infinity primus 360 brązowe, niestety nigdzie nie moge je znaleźć na półce aby posłuchac.

Czy znacie i słuchaliście te głośniki?
 

darek24111

New member
Tylko w buku? Ojej, niedobrze.
Zainteresowałem się bo w internecie znalazłem oferte ze zdjęciem w kolorze brąz (czereśnia czy jakoś tak).
Czyli Primus 360 w tym kolorze wogóle nie sa dostępne?
Słyszałes je może z Denonem?
 

darek24111

New member
Jeśli w brązie nie można dostać tych Infinity to odpadają (pytałem jak graja bo może są dostępne w necie z "zachodu" :))
A te wizualnie tak by mi pasiły.

W takim razie trzeba pomysleć o Dali Concept lub JBL E80, ewentualnie inne propozycje...
 

pletwal

New member
Witam,

to mój pierwszy post na tym forum, więc zanim zadam pierwsze pytanie chciałbym się przywitać - Witam wszystkich!

Przechodząc do meritum:
noszę się z zamiarem zakupu zestawu kolumn do KD które miałby współpracować właśnie z denon'em 1909 (stąd nie otwierałem nowego wątku na forum, ale podłączyłem się do istniejącego).
Wstępny wybór padł na zestaw MA RS6, RS1 i RSLCR na razie bez sub'a, którego kiedyś pewnie dokupię.
Przeznaczenie: 30% kino, 50% muzyka (głównie rock i pop, włączając koncerty z MTVHD), 20% Xbox360.
Rozkład pokoju w którym mają one stanąć przesyłam w załączeniu (pdf) - niestety ze zmianą rozkładu może być ciężko, więc wstępnie naniosłem sugerowane przeze mnie rozmieszczenie kolumn.

Będę wdzięczny za Wasze komentarze dotyczące zarówno mojego wyboru jak i rozstawienia kolumn w pokoju.

z góry dziękuję i pozdrawiam,
Tomek
 

Attachments

  • POKÓJ.pdf
    12,1 KB · Wyś: 148

darek24111

New member
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Otóż mam troche problem z ustawieniem prawej kolumny frontowej o wysokości ponad 70 cm (TV stoi blisko ściany).
Rozwiązania są takie, że albo cos poprzestawiam (choć będzie ciężko) albo kupię kolumny niższe ok 70 cm, albo też kolumny bardzo wąskie.
Pytanie jest takie czy sa jakieś kolumny klasy Dali Concept 6 czy JBL E80 ale o innych gabarytach (jak wyżej) i w podobnej cenie jak w/w????? Najlepiej brązowe :)

Blackninja- znasz coś takiego?
 

darek24111

New member
Blackninja - dzięki, ale ten zestaw jest zbyt drogi dla mnie...

Byłem dzisiaj na odsłuchu Denona 1909 z:
  • JBL E80
  • Dali Concept 6
  • dodatkowo były tez podpięte MA BR5 - grały super, ale sa zbyt małe dla moich 30m2, a BR6.... pomarzyć.
Dla mnie jednak wygrało Dali, które gra bardziej szczegółowo, subtelnie i przyjemniej dla mojego ucha. JBL owszem, gra też nieźle, ale chyba bardziej nadaje się do muzyki typu "bum bum". Poza tym JBL jest droższe, a nie gra lepiej.
Muszę jeszcze przemysleć jak je ustawić i kupuję... :)
Dziekuje wszystkim za pomoc, a w szczególności podziękowania dla Blackninja i Kiki'ego :)
 

trode

New member
Ja w moim denonie 1909 jako fronty mam podpięte wharfedale 9.3 i jak dla mnie grają rewelacyjnie. Zależało mi na kolumnach podstawkowych.
Dodam jedynie, że przed zakupem byłem na odsłuchu bo planowałem zakupić JBL ES 30 ale te po odsłuchu w mojej opini wypadają blado w stosunku do wharfedale 9.3.
 

VixS

New member
czesc

a co myslicie o takich glosnikach do denona 1909?

Audio Pro Mondial Series M.5

w zestawie 5.1 ok 1000funtow. Ma moze ktos doswiadczenie z powyzszymi kolumnami. ??
vixs
 
Do góry