Kolumny 7.1 - czy to coś daje?

pkomp

New member
no cóż - pewny system bez żadnych zabiegów - może akurat nie dolby digital tylko cos z formatów bezstratnych ale i tak 5.1 w zupełności opisuje przestrzeń - no problem z góra dół i tu by sie przydały te dwa dodatkowe kanały a juz najlepiej to 4 narożne dolne, 4 narożne górne subwoofer i ewentualnie centralny dla dialogów - taki system byłby idealnym przestrzennym systemem - moze kiedyś sie doczekamy :)
 

dudas

New member
Sam nie mam 7.1, aczkoliwek po mimo negatywnych komentarzy wielu osób na różnych forach, a nawet w sklepach, mam zamiar dokupić dodatkowe kolumny i w pełni zgodze sie z cyborgiem na temat tego że poprawi się przestrzeń.

Moge tak twierdzić ponieważ robiłem test tego jak apm podnosi ścieżkę Dolby 2.0 do 5.1. Dużo siedze przed MTV HD gdzie większośc transmisji niestety ma tylko dwa kanały, ale nie szkodzi to amplitunerowi który zawsze to tak za...... podniesie że efekt jest rewelacyjny. Przestrzeń jest wszechogarniająca. Z przodu muza z tyłu klaskanie ludzi. Jak na prawdziwym koncercie. Jako że mam kolumn na podstawkach próbowałem z nimi latać troche po pokoju.
Gdy zabrałem kolumny Surround i przestawiłem je bezpośrednio na boki (skierowane prosto na moje uszy), straciłem na efekcie przestrzeni brdzo mocno, nie czuć było już efektu rozkrzyczanego tłumu ludzi, aczkolwiek przeniesienie na bok dało znowuż taki efekt że czułem się teraz jak bym był w wnętrzu tej muzyki, było słychać każdą gitaręm, każde uderzenie w perkusję.

Myśle że warto zainwestować w 7.1 z racji że dodatkowe Surroundy to nie duż koszt a korzyści wymierne szczególnie przy dłużym pokoju gdzie dość mocno czuć ubytki w przestrzeni.

Moja opinia nie jest niestety w pełni wymiarowa ponieważ nie testowałem tego w filmach, a podnoszenie kanałów w tego tupu materiale już nie brzmi tak wspaniale jak przy muzyce. :D
 
Do góry