Kolumny 5.1 jakie?

vmaestro1

New member
Witam.
Mam zamiar kupić kolumny w cenie od 3000 do 3500 zł , tyle mogę wydać,
pokój 24m
przeznaczenie 50% kino ,50% muzyka
amplituner AVR 1610 Denon
Odsłuchałem Klipsch Synergy F3-C1-S1 ,bardzo ładnie grały,jedyny mankament tych kolumn dla mnie to wielkość,wielkością pasowały Klipsch Synergy F1
A może co innego ?
Jamo S 608 HCS 3 + SUB 250
Wharfedale DIAMOND KINO 10.4 + 10.0 + CC + SX JBL Northridge Cine Pack 5.1
Roth 1self OLi31 5.1
Tych nie słuchałem ,prosiłbym o radę jakie kupić. Nastawiony jednak jestem na KLIPSCHY choć to nie jest przesądzone.

 

schwarz

New member
Na 24m2 bierz F3. W ostateczności F2 które są chyba rozmiarowo jak F1. Dla mnie F3 to super sprzęt i z checią bym taki zakupił. Pozdr
 

beginner_pl

New member
Tia i bas Ci wepchnie oczy do ...
F3 to na THX standard room only i większe, a nie do blokowego dużego pokoju.
Niekontrolowany bas to nie jest zaleta a wada.
A może jesteś fanem minimalu? Więc wtedy to bierz je i współczuję sąsiadom bo bas bedą oni mieli lepszy niż ty.
 

vmaestro1

New member
Dzięki wszystkim którzy się zaangażowali i wyrazili swoją opinie ,ale z tych wypowiedzi to i tak niewiele wiem,nie jestem żadnym fanem minimalu,ani jakimś audiofilem ,prosiłbym tylko tych co się wypowiadają o skromne uzasadnienie swoich wypowiedzi
 

vmaestro1

New member
Jeżeli podajesz te dwie propozycje to uzasadni czym się różnią.Niestety nie słuchałem jak grają ,jak możesz to podaj cene orjętacyjną.
Nad Dali też się zastanawiałem - ale słyszałem że tak mięko grają ,powtażam nie słuchałem ich opinia zasłyszana.Interesują mnie też gabaryty ale to w drugiej kolejności.
 

vmaestro1

New member
Tanony co zdążyłem przeczytać to mają mniejszą skuteczność ,a to jeden z ważnych parametrów.Jeżeli moje pytania wydająsię śmieszne to wynika to z mojej niewiedzy,poprostu chciałbym kupić kolumienki w tej klasie cenowej wmiare najlepiej grające.
 

tomud

New member
Tanony co zdążyłem przeczytać to mają mniejszą skuteczność ,a to jeden z ważnych parametrów.Jeżeli moje pytania wydająsię śmieszne to wynika to z mojej niewiedzy,poprostu chciałbym kupić kolumienki w tej klasie cenowej wmiare najlepiej grające.

A slyszales o Tanoyach z spaprana obudowa, zwrotniaca itd. bo ja tak i mialem z takimi do czynienia :)

Jednym slowem jak sam nie posluchasz to sie nie dowiesz :) Jak bedziesz patrzyl tylko na parametry to sie obudzisz z reka w nocniku jak to sie czasem mowi ;)
 

Cyborg65

New member
Witam

Odpowiedz mi na jedno proste pytanie.
Ty będziesz tego słuchał czy ktoś komu się na przykład taki klip podoba.
W związku z tym musisz posłuchać .
Inaczej ręka w nocniku na 100%
Nie wpatruj się w dane tylko posłuchaj.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
spaprany bas jak kolega mówi wyżej będzie z kazdych kolumn - nie ważne czy to będzie tonsil f3 czy bóg wie co jeszcze - bo to zalezy od akustyki pomieszczenia(pomijam jakis sprzęt klasy voicekraft heheh)
ale to się okaże jak wstawisz - jeśli pomieszczenie jest ok i nie podbija tragicznie niskich częstotliwości to możesz sobie i b&w matrix 801 wstawic i będzie super....
 

vmaestro1

New member
Słuchać będę ja ,postaram się jeszcze jakieś odsłuchać,jak mi czas i możliwości pozwolą, jak już pisałem nastawiony jestem na Klipsch Synergy F3-C1-S1,chodzi mi panowie oto abyście mi podali parę nazw godnych odsłuchania waszym zdaniem ,ostateczną decyzję to i ja i tak podjmę .
 

Kuman

New member
Klipsch

Do kina i stereo to dobry wybór. Nie zgadzam się, że F3 mają niekontrolowany bas, jest wręcz przeciwnie. Po prostu mają bardzo niski bas, dużą dynamikę co sprawia, że bezlitośnie obnażają wady kiepskich wzmacniaczy w amplitunerach. Kolejną sprawą jest bass-reflex z przodu, co powoduje z jednej strony wcześniej wspomniany i dynamiczniejszy dół, ale z drugiej strony wymaga precyzyjniejszego ustawienia kolumn.
Dodam, że jeżeli jednak oprócz KD i Stereo zamierzasz słuchać SA-CD, bądź muzyki nagranej w DTS 5.1, to radzę na tył kupić większe kolumny, czyli np. F1, B3/S3 a już co najmniej B2/S2, zaś na środek C2.
 

vmaestro1

New member
Wielkie dzięki za tak przedstawiony temat.A F1 dużo gorsze są od F3?pytam zewzględu na gabaryty.
A twoja opinia na temat innych producentów w tej cenie
 
Do góry