Kolumnu stereo do Harman Kardon 3770

obiektywny

New member
Witam forumowiczów.

Przyszedł czas na zakup kolumn do dużego pokoju, yyy dużego w moim mieszkaniu a konkretniej powierzchnia - 22m2.
W chwili obecnej w mniejszym pokoju grają Hk 3770 z Kef C5 (metraż 12m2).
Amplituner będzie wykorzystywany w większym pokoju.
Ściana ze sprzętem ma około 3m szerokości.
Narożnik od audio-video będzie około 4m.
Kolumny i ampli podłączone do kompa, tv, ps3 i ps4.
80% muzyka, 15% tv, 5% konsole.
Muzyka... napiszę - każda z przewagą trance, hip hop, rock zwłaszcza polski i dużo koncertów.
W kef C5 bardzo brakuje mi basu ( na ampli bass+6 najmniej). Lubię szybki i sprężysty bas:)
W lipcu miałem okazję potestować różnych konfiguracji z Hk. Najbardziej przypadły mi kolumny Klipsch (nie pamiętam modelu, ale w slonie audio obsługujący mówił, że to nowość i cena około 4tys.) góra troszkę za ostra.
Spodobały mi się też Saphire31 tylko w tych kolumnach środek jakby mocniej wyprzedzał dół i górę. Odsłuch tych
kolumienek był na wzmku primare I32 i cd marantz. Wiem, że ten wzmak to przepaść w porównaniu do Hk 3770 .
Budżet jaki zakładam to 2600 - 3500 za parę.
Możecie coś doradzić:)?
 

obiektywny

New member
Klipsch rf82 za 3600?
Gdzie taką cenę można dostać za 2 nowe sztuki?
Czy te kolumny nie będą za duże na mój metraż?
Może jakiś inny - niższy model Klipch'y?
 

obiektywny

New member
Blackninja na odsłuchach miałem okazje posłuchać Jbl - 3 modele (180, 280, 290) - byłem zawiedziony. Bass może był duży ale środek i góra jak dla mnie licho.
Najbardziej mi odpowiada Klipsch choć nie pamiętam jaki to model był - troszke góra ostra.
Pylon fajnie gra ale jak dla mnie za bardzo gra środkiem i bass lekko schowany nie wspominając o górze.
Czy Klipsch 62 będzie oki na mój"kwadrat', ampli i muzykę?
 

obiektywny

New member
Elektronika - masz na myśli podłączonego harmana pod te kolumny. Jbl 290 były jeszcze nie wygrzane. 280 jakoś mnie nie przekonały.
Klipsch mnie dręczy bo na odsłuchu ciało wibrowało przy basie:), efekt brakującego basu w kef c5.
Pylony też fajnie zagrały tylko zbyt mocno dla mnie ten środek słyszalny.
Odsłuchy zapewne poraz kolejny przeprowadzę.
Jaki najlepszy model Klipsch'a do hk 3770 i 22m2 najbardziej by pasował?
 

szymon_k

New member
Elektronikę masz "równą" dźwiękowo więc kolumny też weź równe dźwiękowo żeby Ci w żadną stronę nie odstawały. Np. niedawno słuchałem Definitive Technology Studio Monitor 55 w połączeniu z NAD-em, a więc też bardzo "równym" aplikiem. Kolumny małe, ale szaleją. Tak to monitory, ale jak dla mnie ciężko dla nich szukać konkurencji w budżecie ok. 3k za parę, nawet biorąc pod uwagę podłogówki. Mają pasywną membranę, która da Ci na prawdę ładny bas, którego potrzebujesz. A jak będzie Ci mało dopasuj sobie bas kablami głośnikowymi lub subwooferem. Polecam - przesłuchaj.
 
Ostatnia edycja:
Do góry