Kolumna centralna KEF XQ2c

D

Deleted member 121090

Guest
Miał ktoś z Was do czynienia z tą kolumną? Wiecie może jaki jest obecny odpowiednik tej kolumny w ofercie KEF-a?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No widzę, że nie jest to częsta kolumna u nas w domach.
U mnie od wczoraj juz jest. Udało mi się kupić idealną. Raczej nie byłbym jej w stanie odróżnić od nowej, dopiero co wyjętej z pudełka. Bez jednej ryski a jest na wysoki połysk. Już sam wygląd robi wrażenie. A jak uruchomiłem to dopiero się uśmiechnąłem. REWELACJA. jak ktoś szuka solidnego centrala to polecam. Ale nie jest to kolumna do małych pomieszczeń. Tworzy taką ściane dżwięku, że naprawdę trzeba mieć spory system i pokój żeby to miało sens. Poprzednik własnie dlatego ją sprzedał,bo u niego w 18mkw. przykrywała resztę kolumn.
A mój center Acoustic Energy Aelite center idzie na sprzedaż.
 
D

Deleted member 121090

Guest
XQ40 nie słyszałem, ale chyba linia z której ja mam central, jest trochę z wyższej serii. Fronty XQ40 o których piszesz są trójdrożne a mój central i fronty do nich, czyli paki XQ5 są pięciogłośnikowe i czterodrożne. No i też są chyba lepiej wykończone. U mnie wysoki połysk i lity płat szczotkowanego aluminium z przodu.
XQ40 kosztowały chyba 9-10tzł za parę a XQ5 spotkałem z ceną 16tzł. A były sprzedawane w latach 2002-2006. Nie wiem czy ich dzisiejszym odpowiednikiem nie byłyby głośniki z serii Reference KEF-a. Albo bardzo blisko. Zresztą na moim supertweeterze jest napis Reference:)
Ale mogę się mylić bo mało jest informacji o nich w sieci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry