Koło 40 cali do 3000 zł

Kpc21

New member
Zakładałem już temat z pytaniem o telewizor, ale trochę się od tego czasu zmieniło (szczególnie jeśli chodzi o rynek), dlatego je ponawiam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Tak 4x4 metry. Duży pokój, ale stosunkowo mały - w blokach są większe.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Powiedzmy że 3 metry.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 1, rzadziej 2, sporadycznie 3, bardzo rzadko 4 i więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? I tak i tak.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Chyba raczej stać, ale może też wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nasłonecznienie jakieś silne nie jest. Pokój na parterze, okno na południowy zachód.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Elemis 28 albo 29 cali (nie pamiętam), z ok. 1994 roku. Obraz ma bardzo dobry, ale coraz częściej się psuje. Przez kilkanaście lat nie psuł się wcale. Bo to jeszcze polski Elemis (produkcji WZT), a nie "chińczyk".
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie musi mieć jakichś szczególnych funkcji. Dobrze żeby miał port VGA (może raz na parę lat podepnę laptopa, a w netbooku nie ma DVI) i przede wszystkim dobrą jakość obrazu (szczególnie skalowanego z SD). To jest ponad wszystkimi bajerami, funkcjami etc.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T
10.Jakie urządzenia ? Antena :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Powiedzmy że 4.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Jakość obrazu przede wszystkim.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, wiadomości, programy rozrywkowe.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Osoba która będzie głównym użytkownikiem telewizora nie potrafi korzystać z Internetu, co nie znaczy, że jak będzie miał taką funkcję, nie będę korzystał z niej ja, tak jak teraz z telegazety.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16.Preferencje co do marki ? Brak.
17.Preferencje co do wielkości ? Jakichś szczególnych nie ma. W segment gdzie był poprzedni telewizor wejdzie max 37 cali - i dużo lepiej będzie wyglądać w tym segmencie niż na wprost okna, właściwie prostopadle do kanapy (alternatywna opcja - dla wyższych przekątnych).
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ramka bardziej czarna niż kolor czarny na ekranie. Poza tym obraz SD ma wyglądać po ludzku, a nie jak zupa z pikseli. Nie jest planowany zakup pakietu platformy cyfrowej, tak więc o ile się uda, kanały HD będą najwyżej 2, od czerwca (TVP1 i TVP2).
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Trochę więcej wieczorami, ale różnica jest niewielka.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Przyjmijmy 3000 zł, choć jeśli będzie dobry model w niższej cenie, to będzie lepszy :)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3D.

Dzisiaj miałem okazję porównać kilka Panasoniców z Sharpem LE630 i pod względem skalowania Sharp wypadł lepiej nawet od G30, ale przeraziła mnie głębia czerni. Co do samej czerni nie mam nic przeciwko, bo na obecnym telewizorze jest jeszcze mniejsza, szczególnie jeśli pada na niego światło, ale obudowa jest mniej czarna niż obraz (bo matowa, a nie jak w Sharpie błyszcząca). Z Samsungami porównać nie mogłem, bo nie mieli tam podpiętego sygnału z anteny, tylko analogową kablówkę, a Sonych i Toshib (poza jakimiś starymi modelami) nie było. Co nie znaczy, że sklep był zły - stał nawet cały rząd TV tylnoprojekcyjnych.

Wcześniej porównywałem Sony EX720 i Samsunga D5000. Tutaj wybór był dość trudny. Sony - bardziej płynny obraz (mniejsze smużenie np. na pasku TVP Info), za to skalowanie może nie tyle gorsze, co działające trochę inaczej niż w Samsungu. Samsung miał mniej ostry obraz, więc skutki skalowania były mniej widoczne.

Temat jest założony w dziale LCD, ale może być plazma - na równych prawach z LCD.

Orientujecie się może, czy w którymś z łódzkich elektromarketów (Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD) dostępny jest sygnał z DVB-T? Byłem w Media Markcie w Galerii, mieli tylko sygnał z komputera. W RTV Euro AGD w CH Tulipan podobnie. W RTV Euro AGD w Manufakturze - tylko naziemna analogowa (albo demo wprowadzane do instalacji antenowej poprzez modulator analogowy) na bocznych ścianach i dema HD w środku.

Zostaje jeszcze RTV Euro AGD w Tesco na Pojezierskiej, Pasażu Łódzkim (pewnie będzie tak samo jak w Tulipanie) i w Porcie, Media Markt na Brzezińskiej (ale tam stojące TV są podłączone po componencie, więc raczej nie da rady, chyba że podepną do instalacji tuner zewnętrzny) i Saturn w Porcie. Wg strony RTV Euro AGD, ci mają jeszcze placówkę w Pabianicach. Chyba że znacie jeszcze jakiś sklep, gdzie jest duży wybór.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
3100 z hakiem i masz 40HX720 trudno o lepszy tv i jakosc obrazu zarowno w FullHD jak i SD, skalowanie itd. ewentuanie 40EX720 jesli priorytetem jest matowa matryca, ale to juz troche nie to co HX.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
O co chodzi z tymi telewizorami Sony, że je tak wszystkim polecasz - czy to jakaś zorganizowana akcja heh :)

A tak poważnie to mnie w obecnych sony zawsze przeszkadza czerń, która jest jak dla mnie mocno świecąca i granatowa na tle konkurencji LCD, ale i tak jestem zwolennikiem plazm.

Za moment spadną ceny na nowe plazmy Panasonica 42ST50 i ja tego właśnie Ci polecam. Trochę go porównywałem na tyle ile pozwoliły sklepowe warunki i powiem że czerń, skalowanie, głębia obrazu i... jeszcze raz czerń - rewelacja. Osobiście sam czekam, aż ceny spadną poniżej 3000 zł za 42 cale.

Tak czy inaczej obraz to też trochę kwestia gustu także najlepiej jak sam jak najwięcej porównasz TV we własnym zakresie - bardzo szybko odpowiesz sobie na pytanie czy wolisz obraz LCD czy Plazmowy.
 

Dig Dug

New member
Gdyby nie buczenie (duze ryzyko, ze wystapi) to tylko plazma G30 Panasonica. Z LCD to SONY lub SAMSUNG lub PHILIPS. A że mam EX720 to wybralbym SAMSUNGA D5500 albo D6100 albo Philipsa 7606. Jezeli HX720 jest za 3100 to bym sie nad nim zastanowil. Sony ma naprawde spoko skalowanie i DVB-t chodzi super. Z tym, że ja mam EX720 i ma kiepska czern i katy stad zrazilem sie do tego modelu. Za wysoka cena do jakosci.
 

Kpc21

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy telewizory dostępne na rynku bez problemu odczytają plik (M)TS (nagranie z zewnętrznego tunera DVB-T)?
 
Ostatnia edycja:

Kpc21

New member
Jest już decyzja, kupujemy 32 cale (nie pisać że mało, 32 cale i już, i tak nikt filmów na tym nie ogląda). Co w tej sytuacji?
 

Kpc21

New member
Zostaje. Ma być dobry telewizor, na lata. Jak okaże się za mały, zawsze można go przenieść do innego pokoju.
 
Do góry