kolejny człowiek z rozterkami czyli Sharp vs Toshiba

blacky

New member
Witam szanownych forumowiczów,
Na samym początku chciałbym z góry przeprosić za tak lakoniczne pytanie, ale cóż nie jestem pierwszy i zapewne nie bedę ostatni.

Otóż osiłkowi w żłobie dano ...

Sharp LC 46 XL2E vs. Toshiba 46ZF355DG

i doprawdy nie wiem co wybrać.
Z jednej strony bardzo fajny Sharpik ale z tego co czytam na forum (a przeczytałem juz tu dużo) ma swoje plusy i minusy. Z drugiej Tosia z bardzo fajnym wyglądem i też nie bez wad.

Miałem kupić bezwzględnie Pioneera LX-5090 (mój faworyt -namiętnie nawiedzam sąsiada bo takiego posiada :p ) ale jak to w życiu wystąpiły okoliczności :( zmuszające mnie do obcięcia domowego budżetu do ok. 6000 PLN.
Więc na placu boju pozostały właśnie te modele LCD.
Dodam, że pokój duży 30m2 nasłonecznienie rano znikome po południu średnie-duże (latem duże).
Oglądam głównie sygnał SD z kablówki, DVD i dużo materiałów HD (1080p i 720p) via PC.

Mimo że widziałem Sharpa w działaniu jestem skłonny kupić Toshibe (której nie widziałem) ale chciałbym poznać wasze opinie i doświadczenia.

Z góry dzięki za wszelkie info
 

omar

New member
też miałem taki sam dylemat i zakupiłem 5080xa - prawie mieści się w Twojej klasie cenowej

skorzystałem (i polecam) z prezentacji - zamawiasz 2-3 tv pomiędzy którymi zastanawiasz sie i dokonujesz wyboru

u mnie o przesiadce z lcd na plazme zadecydowalo podswietlenie matrycy- miałem w domu na weekend 46zf355 i nie wypadalo dobrze (jasniejsze rogi ekranu, szczegolnie widoczne przy ogladaniu filmow). Z plazmy jestem w 100% zadowolony.
 

blacky

New member
Dokładnie o tym samym pomyślałem
Nie wiem tylko czy 5080xa jeszcze robia i co będzie z gwarancją?
Jaki sklep byś mi polecił? Mieszkam na pomorzu.

Możesz jakieś zdjęcia od Ciebie wrzucić, chciałbym zobaczyć jakieś fotki w "naturalnym środowisku" a nie tylko z testów.

Pozdrawiam
 

blacky

New member
Chyba faktycznie wezmę tego Pionka 5080XA (mimo ze nie FullHD)
Kanapa jest w odległości 6-6,5 m od sciany na której chcę go powiesić więc raczej nie poczuję różnicy czy to małe czy duże HD. Ważne, że TV przyjmuje sygnał 1080p i ma 24Hz.
Mam nadzieję, że dobrze będzie grał razem z moim H/K 147 + Jamo S606


Czas zakończyć rozterki :p

Pozdrawiam
 

astronaut

New member
Heh.... to ja może dołoże coś niecoś od siebie. Dzisiaj byłem oddać mój stary CRT 25" do naprawy (może jeszcze coś da się z nigo zrobić) i od razu moją uwagę zwróciła duża ilość uszkodzonych telewiozrów Sharp Aquos. Było ich zdecydowanie najwięcej - 6 sztuk naliczyłem w porównaniu z 1 Sony Bravią i 1 Toshibą i 1 Philipsem. Ma ktoś jakieś dane odnośnie awaryjności poszczególnych marek TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jesli masz wątpliwosci poproś o prezentację w domu, ale przy tych warunkach Pioneer 50 Kuro zagra rewelacyjnie.
 
Do góry