Kolejne banalne pytanie w sprawie KD dla znawców tematu

monster111

New member
Witam ponownie :)


Telewizorek już mam wybrany będzie to PANASONIC TH-42PV80. cały czas zastanawiam sie nad kinem domowym. Chcialem kupić:
Panasonic SC-PT560S lub Pioneer 370. Pioneer odpada bo nie można zdjąć głośników z podstawek. Panasonic mógłby być, ale...
No właśnie, powiększył mi się budżet na sprzęt - 2900-3400zł. Mam w związku z tym pytanie, czy nie będąc audiofilem jest sens kupować inny sprzęt niż ten Panasonic. WAŻNE. Nie miał bym problemu z wyborem, jest mnóstwo informacji na forum o dobrym sprzęcie, ale jest jeden warunek głośniki nie mogą być duże, tzn. wszystkie 4 szt będą wisieć. Tak więc duże kolumny odpadają. Znalazłem na allegro takie oto sprzęty:

HK AVR 147 + DVD 27 + HK-TS 11

http://www.allegro.pl/item374298541_hk_avr_147_dvd_27_hk_ts_11_dostawa_gratis_.html

lub

HK AVR 147 + DVD 27 + SCS 178

http://www.allegro.pl/item376873668_hk_avr_147_dvd_27_scs_178_raty_sklep_wroclaw.html


No i teraz poonawiam pytanie co da mi lepszego ten sprzęt niż wybrany wcześniej Panasonic??? Jeśli chodzi o moc to chyba nie. Czy jest sens kupowac sprzęt ten lub podobny czy pozostać przy wcześniejszym wyborze??

Czekam na odp. i może propozycje dobrego zestawu 5.1 w tej cenie.


Dane pokoju są we wcześniejszym poście: HDforum > Video > LCD Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki, numer postu #1887
link do zdjęcia: http://img.wklej.org/images/835566572salon.JPG


Pozdrawiam.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Jak masz to 3500zl to ja bym sie nawet na twoim miejscu nie zastanawial. A co Ci da ??. Chocby duzo lepsza jakosc dzwieku ??

Moja propozycja dla Ciebie:

Yamaha 661 + Infinity BETA HCS i bedziesz zachwycony :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do plazmy przyda Ci się DVD z HDMI czyli HK DVD37, kolumny to Infinity Beta HCS, a amplituner AVR147. Zabawa będzie przednia.
 

monster111

New member
No to chyba sie zdecyduje na te głośniczki, przejrzałem forum i widze sporo dobrych opinii na temat tego sprzętu. Co do apli to bardziej wizualnie podoba mi się yamaha 661(czarna), nie potrzebuje rewelacyjnego amplitunera, do 7.1 na pewno nie będę rozbudowywał. Chodzi mi tez o prostotę obsługi amplitunera, nie mam za bardzo czasu aby się bawić w ustawianie, dużo pracuję i jak cos chce obejrzeć to lubię wygodnie usiąść i "cyk" pilotem i oglądam, bez zabawy. Tak więc który będzie prostszy w obsłudze?? A może coś innego w czarnym kolorze??

Co do głośniczków to na zdjęciu wyglądają ładnie ale będe musiał się przejechać do jakiegoś sklepu, żeby je wizualnie obejrzeć, widziałem je w kolorze czarnym (bo taki mnie interesuje) ale na zdjęciu miały platynowe osłonki, a wolałbym czarne.

Co do dvd to już dla mnie czarna magia, tu zdaję się na was.
Sprzęt zamierzam kupić przed przeprowadzką czyli za około miesiąc - dwa, ale warto już pytać. No i te plasticzki (panasonic) wybiliście mi z głowy :)

i ostatnie pytanko, salon mam 33m2, sprzęt będzie rozstawiony na około 20m2. Głośniki dadzą radę??

Dzięki.
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W kinie głośniki dadzą rade ale w muzyce będzie tylko średnio nie czarujmy się do takich pomieszczeń wstawia sie duże kolumny za 4tysie.

Prosta obsługa to raczej HK, tak jak piszesz pyk pilotem i oglądam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Infinity Beta HCS są dostępne czarne z srebrno-grafitowymi osłonami, jak sie zaweźmiesz to można je prysnąć czarnym matem, bo to aluminium.
 

monster111

New member
Czyli.

- Infinity Beta HCS czarne to na pewno.
- amplituner hm... i tu jest problem, naczytałem się dużo dobrego o YAMAHA RX-V661, a zacząłem czytać z tego względu że jest w ładnym czarnym kolorze. Co do HK które mi napisałeś, czytałem gdzieś w necie że denerwujące jest w tym modelu niebieskie światło, które razi w oczy.
- dvd tez musiało by być w czarnym kolorze (HDMI,Divx)


Ciesze się chociaż, że głośniki już mam "z głowy".

Tak więc potrzebuję pomocy w wyborze ampli i dvd (tak jak wspomniałem - czarne).

Pozdrawiam:)
 

lepp

New member
Bez reklam
Niebieskie światełko bardzo lubię, stwierdzeni, zę razi jest wielce na wyrost. to tak jakbyś napisał, że ekranik tel kom Cię razi.
Poza tym o ile dobrze pamiętam, podświetlenie można wyłączyć.
 

monster111

New member
A co powiecie mi o takiej konfiguracji:

Infinity BETA HCS +amplituner YAMAHA 661+DVD YAMAHA S661 ??? Jednak ten czarny kolor sprzętu lepiej do mnie przemawia.
 

monster111

New member
Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanko. Jakie są kable w tym sprzęcie i jakie długości.


PANASONIC TH-42PV80
Infinity BETA HCS
amplituner YAMAHA 661+DVD YAMAHA S661 lub HK AVR147+HK DVD37


Chodzi o to jakie kable będę jeszcze potrzebował oprócz tych w zestawie, na pewno telewizor będzie wisiał więc będzie potrzebny dłuższy kabel chyba że są w komplecie długie???


Widziałem kilka postów JAK PODŁĄCZYĆ SPRZĘT, ale proszę o poradę jak najlepiej ten sprzęt podłączyć w przypadku gdy większość czasu będzie Panas działał na swoich głośnikach, ale chciałbym żeby przełączać go szybko na ampli i Infinity
 
Do góry