Kodi w 4k? Jak go zmusić?

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy na każdym, ja wcześniej miałem WD TV LIVE i wszystkie kodeki oprócz DTSX i Atmos śmigały, na HIMedia Q10Pro, śmiga wszystko jak leci, problem jest tylko z plikami sacd.iso, ale to przez brak aplikacji na androida i myślę, że z czasem i to będzie odtwrazane.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale zaraz.... Skoro każdy Box jest na androidzie i każdy ma tę samą wersję KODI to dlaczego niby jeden miałby przepuszczać dźwięk bitstream a drugi nie? Ponadto, skoro ma bitstream to ma i ATMOS/DTS X, bo przepuści w takiej formie w jakiej zostało zakodowane, a ampli zdekoduje już jako docelowy kodek
 
z tego co wiem to sam android nie wspiera takich formatów wiec zapewne sa robione do niego łatki przez producenta urzadzenia , przynajmniej tak mi sie wydaje
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmm... no i właśnie tego nie rozumiem... bo o ile wiem to Atmos zakodowany jest jako True HD z jakimiś dodatkami, więc Android teoretycznie nie musi nawet obsługiwać ani Dolby ani DTS, wystarczy że puści sygnał w niezmienionej formie przez HDMI
 
z tego co wyczytałem to procesor tez musi wspierac dzwięk przestezenny a nie tylko stereo , choc jak podpinam pc do amplitunera to musze miec kodeki do dts MA i dolby TH inaczej nie wspiera tych foratów
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie sprawdzałem dźwieku, ale szachy LG hdr idą mi wyłącznie przez kodi (wcześniej cieło a po aktualizacji tnie niemiłosiernie, właściwie to klatkuje) i oczywiście w 4k ze znaczkiem hdr w info. Demo Sony puszczam bez problemu z dysku twardego 2.0 i też idzie 4k hdr bez żadnych przycięć. Na kodi przycina.
 

hardreset

New member
Nie sprawdzałem dźwieku, ale szachy LG hdr idą mi wyłącznie przez kodi (wcześniej cieło a po aktualizacji tnie niemiłosiernie, właściwie to klatkuje) i oczywiście w 4k ze znaczkiem hdr w info. Demo Sony puszczam bez problemu z dysku twardego 2.0 i też idzie 4k hdr bez żadnych przycięć. Na kodi przycina.

Na temat wdzięku w Kodi to może lepiej panowie załóżcie nowy temat bo sie robi bałagan
A co do zacinania się Kodi na filmikach HDR 4K to faktyznie po aktualizji do andka 6 jakoś gorzej to chodzi , ale za to MX Player po aktualizacji odtwarza już HDR 4K :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kodi Obsługuje DTS-X i Atmosa, ale nie poprzez aplikacje na tv. Z TV nie wypuścisz nic więcej niż Dolby Digital czy zwykły DTS.

Rzuć okiem na wątek o HIMedia Q10PRo na forum:)

Aplikacja kodi na PC windows

To dziwne, bo w sumie nie mam co wiecej do ustawienia w Kodi. Dzisiaj sie upewnie na 100% Atmos wyswietla, ale zamiast dtsx wyswietla dts hd master.

A druga sprawa krzaczy mi sie rozdzielczosc. Projektor mam 720p, w kompie jak mam ustawione 1920x1080p puszczam po hdmi do avr i projektora jest ok. Ale jak puszczam przez kodi to sie rozlazi wszystko.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolo
A czemu nie używasz np Media Player Classic na PC+klite codec pack?

Ja o kodi pisałem myśląc o androidzie z PCtowym kodi przyznam szczerze nie mam na co dzień do czynienia. Na androidzie cała robotę robi Wrapper do Kodi.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Normalnie to uzywam MPC.

Ale ostatnio slucham demowek, tych co firestorm wstawia np. Atmos demo disc itp, odpalam normalnie index i wczytuje mi tylko 30min demowek. A jest ich wiele wiecej. Wtedy trzeba znalzec folder w ktorym sa pliki i myszka kazda jedna wlaczyc, szybko dreptac na kanape itd. Bezprzewodowa mycha nie obsluze folderow z kanapy bo jestem za slepy i nie widze trzcionek a nie bede ich powiekszal bo wszystko sie sypnie. Dodatkowo nie wiem co wlaczam bo wszystkie pliki maja te sama nazwe + cyfra.

Znowuz Kodi wczytuje mi caly obraz plyty, mam normanie menu to z bluraya i zalaczam sobie co chce. Widze nazwe pliku/piosenki itp. Dodatkowo bezprzewodowa mala klawiaturka i obsluga jest bardzo ok.

A kolejny atut, to sprawa o ktorej wpominal armanig. Czyli zrobienie fajnej biblioteczki z filmami tzn widac okladke plyt itp. Kodi robi to nawet, nawet. Chyba sam sciaga okladke, krotki opis filmu (szkoda ze po angielsku).
Taki plus z tego ze swietnie to wyglada, jak znajomi przyjda na film to nie pokazuje im folderow z filmami tylko w kodim bajerancko przesowaja sobie pomiedzy roznymi okladkami z opisem filmu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolo
Powiem szczerze, że nie wiedziałem nawet o możliwości widoku filmów z okładkami w kodi. Co prawda ja nie trzymam filmów na dysku bo mi szkoda miejsca, a jedno iso np Hobbita 3D to 60gb
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo
Powiem szczerze, że nie wiedziałem nawet o możliwości widoku filmów z okładkami w kodi. Co prawda ja nie trzymam filmów na dysku bo mi szkoda miejsca, a jedno iso np Hobbita 3D to 60gb

Tak yo wyglada:

bild upload

bilder uploaden

Najlepsze jest jeszcze to ze wyszukiwarki dzialAja. Tzn. Chce obejzec jakas komedie, zaznaczam komedie i pokazuje jakie komedie mam na dysku. G E N I A L N E.

Mecze caly czas ustawienia programu, tzn co do czego sluzy ale jest boba. Te samoczynne sciaganie filmow, segregacja i pamietanie co ogladalem, co nowego itp.

Az sie dziwie ze armanig meczyl dodawanie okladek jako widoki folderow, zamiast zainstalowac Kodi.

Tylko jeszcze te rozdzielczosci nie dzialaja jak powinny.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wygląda to całkiem fajnie, jak będę miał chwilę to pobawię się tym kodi dogłębnie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wygląda to całkiem fajnie, jak będę miał chwilę to pobawię się tym kodi dogłębnie.

No nawet jest kilka opcji ustawiania wygladu, mozna poustawiac widok np kafelek. Ale wtedy oczywiscie brak opisu.

Ciekawe czy nie ma gdzies ustawien, zeby opis sciagalo po Polsku, jak bede mial dzisiaj wiecej czasu to bede dalej ogarnial Kodiego.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Wczoraj pojawiła się w sklepie Google Play oficjalna wersja KODI 17.0 Po zainstalowaniu na moim SONY praktycznie nic się nie zmieniło (poza ciekawszym interfejsem): filmy są wyświetlane w 4K podczas gdy zdjęcia niestety nie pomimo włączenia opcji o skalowaniu zdjęć do wyższych rozdzielczości.
 

hardreset

New member
Wczoraj pojawiła się w sklepie Google Play oficjalna wersja KODI 17.0 Po zainstalowaniu na moim SONY praktycznie nic się nie zmieniło (poza ciekawszym interfejsem): filmy są wyświetlane w 4K podczas gdy zdjęcia niestety nie pomimo włączenia opcji o skalowaniu zdjęć do wyższych rozdzielczości.
Jak sprawdzales że są wyświetlane w 4k?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Organoleptycznie :lol: Jeśli mogę podejść to 75 calowego TV na odległość 1-1,5m i dopiero od tego miejsca przestaję widzieć nowe szczegóły obrazu to musi być 4K. Mam też porównanie z moim monitorem komputerowym o pionowej rozdzielczości 1050 pikseli gdy ogląda się ten sam materiał różnica jest ogromna na korzyść TV. Dodam, że w ustawieniach systemu/wyświetlacza KODI odznaczyłem opcję automatycznej rozdzielczości i wybrałem bez ograniczeń. W informacji o systemie we właściwościach wyświetlacza mam info 3840x2160 60 Hz, lecz to ustawienie nie ma wpływu ani na rozdzielczość wyświetlanych filmów ani zdjęć ani - jak mi się wydaje - na jakość wyświetlania menu KODI. Nie wiem po co jest ta regulacja.
 

TiToOo

New member
U mnie po zainstalowaniu Kodi nie pojawia się nic trzeba jakoś to skonfigurować? Żeby pokazywalo filmy i kanały? Czy tam bibliotekę?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A czy ktoś poradził sobie z demo Szachy w hdr by płynnie obejrzeć na naszych tv? Kodi nie daje rady, MX player podobnie...
 
Do góry