KODI brak dzwięku DD i DTS

Db-ticus

New member
Koledzy pomóżcie. Zainstalowałem na KD65X9005C z androidem najnowszą wersję KODI, ale odtwarzając filmy z NAS lub po bezpośrednio z HD po USB telewizor nie podaje na Ampli (SONY STR-DN1050) sygnału DD i DTS. Czy to kwestia braku jakieś wtyczki. Może ktoś z was takie wtyczki instalował? MOże ktoś poda instrukcję.
Wbudowany odtwarzacz podaje wprawdzie sygnał DD i DTS, ale pomimo najnowszego softu, ciągle rozciąga obraz na cały ekran.
 

piechu

Member
Bez reklam
Niestety tak do końca nie jest. W moim szajsungu jest tak, ze to co podam przez USB wychodzi z DD lub DTS bez problemu po optyku. Niestety to co wchodzi po HDMI jest obcinane do PCM i to chyba częsty standard w telewizorach.
 

grzelex

New member
Nie wiem, czy u Ciebie jest problem z dekodowaniem i nie wiem jak jest z Kodi na telewizorach, ale na 'malinie' domyślnie Kodi podaje sygnał 2.0. Trzeba zmienić w ustawieniach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Db-ticus
Sprawdź w ustawienich dźwięku w kodi czy Masz zaznaczoną opcję odtwarzania wszystkich formatów dźwięku i przekazywania na zewnętrze urządzenie.
 

Db-ticus

New member
Nie wiem, czy u Ciebie jest problem z dekodowaniem i nie wiem jak jest z Kodi na telewizorach, ale na 'malinie' domyślnie Kodi podaje sygnał 2.0. Trzeba zmienić w ustawieniach.

Sęk w tym, że próbowałem pogrzebać w ustawieniach KODI ale ciągle mam sygnał analogowy PCM. Dla ścisłości AMPLI połączone jest z TV poprzez HDMI ARC.
 

3echo

Member
Bez reklam
Też posiadam malinę i w związku z tym mam pytanie,czy filmy z GENESSIS idą w 5.1 czy wszystko jest 2.0?
 

grzelex

New member
Nie korzystałem z GENESSIS, a po zainstalowaniu "odpalają się" tylko niektóre filmy. Możliwe, że nie wiem jak skonfigurować. Te, które się uruchomiły mimo, że opisane były jako HQ, miały kiepską jakość i były w 2.0.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Najnowszy KODI nie wypuszcza dźwięku wielokanałowego na urządzeniach z androidem.
Mam HI Media Q5 II i jest zainstalowane XBMC 12.1 i wychodzi każdy rodzaj dźwięku. Po zainstalowaniu KODI 16 wszystko odtwarza ale 2.0 .
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
KODI na Shield'zie Nvidia wypuszcza nawet audio w HD MA DTS więc nie ma po co pisać, że ma problem z androidem, bo nie ma.

Do wątku tematu, spróbuj ustawić w opcjach TV (bodajże format dźwięku) na PCM, u mnie właśnie przy takim ustawieniu zaczął wypuszczać dźwięk w DD i DTS w KODI ale przestał w TV, coś za coś ;-) lub przestawiaj w zależności od potrzeb.

Możesz też korzystać wew wbudowanego playera a rozciągnięcie zniweluj przez wejście w info o pliku, po przejściu ponownie w tryb pełnoekranowy będzie wyświetlał już poprawnie z pasami.
 
Ostatnia edycja:

MicHu222

New member
U mnie ta wersja KODI z linku powyżej nie puszcza DTS do amplitunera.
TV oczywiście jest ustawiony zgodnie ze sztuką (PCM) ale niestety DTSu nadal brak.
AC3 bez problemu przechodzi na amplituner.
Już sobie darowałem ten KODI. Filmy w DTS odtwarzam na wbudowanym playerze a bajki młodemu puszczam z KODI z racji przejrzystości menu itp.
 

Zenon C.

New member
ROZWIĄZANIE braku przesyłania dźwięku do amplitunera KODI.

Trochę jest to zagmatwane , ale jest rozwiązanie problemu KODI (dla nvidia SHIELD, i pewnie dla innych platform, ale nie testowałem)
Aby dźwięk był przepuszczany do Amplitunera, należy:
1. w Ustawieniach/ odtwarzacz/VIDEO
odznaczyć synchronizuj dźwięk z wyświetlaczem;
(ALE aby dźwięk był zsynchronizowany z obrazem , jeśli TV potrafi wyświetlać 24Hz , ustawić dopasuj częstotliwość odświeżania na zawsze
2. w Ustawienia/system/Dźwięk/
ustawić przekazuj dźwięk do amplitunera, i pozaznaczać odpowiednie formaty dalej.

Jeśli tego się nie zrobi, dźwięk będzie dekodowany do PCM, ale brzmi to dobrze.

:D
 
Do góry