kod dla pilota lcd Sam. 32R81 do dekodera motorola DVI 1000

Aidoneus

New member
Witam!
Od piątku jestem posiadaczem Samsunga 32" R81B :grin:
Na razie nie mam wielu doświadczeń z tym lcd.
Pierwsza kwestia, o którą chcę zapytać to ta z tematu postu. Mianowicie, mam kablówkę Aster (chciałem mieć Cyfrę+, ale niestety przez drzewa u mnie w Warszawie nie będzie odbierać, a na dachu kamienicy nie wolno instalować - chore :( ) z cyfrową wersją kanałów i dekoder Motorola DVI 1000 (beznadziejny). Chciałbym zaprogramować pilota od lcd tak, żeby obsługiwał dekoder. Wpisałem kod 064 dla dekoderów Motoroli z instrukcji Samsunga, ale nie działa.
Moja prośba jest, żeby ktoś mi podał, jaki jest prawidłowy kod dla dekodera Motoroli lub choć namiary na stronkę, na której mogę znaleźć jakieś kody.

Druga sprawa - obraz zarówno z kablówki, jak i z dekodera jest lekko mówiąc kaszana. Z odległ. 1-1.5m widać straszną pikselozę. Dopiero z ok. 2.5m obraz jest całkiem ok, choć i tak bywa, że widać niedociągnięcia obrazu.Natomiast z odległości 0.5m od tv i 1m na lewo, czyli pod kątem ok 140 st. obraz jest całkiem przyzwoity. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia? Czy da się jakoś poprawić jakość obrazu? Niby Aster ma wprowadzić nowy dekoder, ale nie wiadomo kiedy. Dodam, że mam prawie na pewno nową instalację Aster w bloku.

Kończę przydługą historyjkę i będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdro!

Mała poprawka do drugiego wątku - na niektórych kanałach z 1m jest w miarę ok i dopiero z 0.5m widać dużą pikselozę.
 
Ostatnia edycja:

Aidoneus

New member
Hello?!

Może tak ktoś by mi pomógł? Pliz.
Nie wierzę, że nikt z piszących na tym forum nie zna przynajmniej stronki z kodami do przeróżnych urządzeń rtv.
Z opcji szukaj korzystałem i niestety nie znalazłem nic co by mi pomogło w kwestii dekodera motoroli z Aster.
Albo niech mi ktoś napisze, że wątek nie w tym forum czy cuś. Choć uważam, że jeśli dotyczy pilota od lcd od Samsunga, to ma prawo być w tym miejscu.
Chyba nie olewacie nowych na forum (czytam to forum od przeszło 2 miechów, jeno się zarejestrowałem niedawno)?

Tak czy inaczej dzienx temu kto pomoże.
 
Do góry