Kłopoty Ze Złej Jakości Obrazem Z Ps3

EdgarAllanPoe

New member
Witam wszystkich bywalców formum!
Mam problem z konsolą PS3 i telewizorem Samsung LE40A615 FullHd. Obraz w grach wydaje się nieostry, rozpikselowany, kolory wyblakłe, a rozdzielczość obrazu gorsza, niż na PS2. Problem występuje tylko podczas uruchaminia gier, gdyż menu i zdjęcia otwierane na konsoli wydają się być wyświetlane w najwyższej rozdzielczości. Problem zauważyłem gdy zmieniłem telewizor ze zwykłego HD Ready na Full HD. Na poprzednim tv obraz był "ostry jak żyleta" a kolory nasycone. Względem uzupełnienia dodam, że opcie konsoli są ustawiona na maksymalną roździelczość (1080p i reszta), kable wymieniałem 3 razu (tani, droższy, najdroższy - ok.150 zł). Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Z góry dzięki za odpowiedz.
ps. Czy jest możliwe, że PS3 przetało wysyłać obraz w wysokiej rozdzielczości?
ps2. Informacja na TV wskazuje aktualną rozdzielczość pracy TV jako 1080p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Różnica jest taka, że natywną rozdzielczością większości gier jest 720p, więc na HD ready nie trzeba nic skalować - część gier można uruchomić w 1080p (ale nie wszystkie), tyle, że w przypadku 90% z nich to będzie nadal skalowanie do 1080p (chociaż PS3 skaluje lepiej niż ten Samsung).
 

cyber78

Member
Bez reklam
EdgarAllanPoe napisał:
Dziękuję za odpowiedz. Czy mam rozumieć, że kupując TV FullHd, gry w 720p będą wyglądały dużo gorzej?
NIE. Powinny się uruchamiać w720p i powinno być wszystko OK.
Czy próbowałeś procedury resetu wyjścia video? tzn włączyć konsolę i przytrzymać kilka sekund palec na włączniku, tak, żeby PS3 od nowa rozpoznała TV i ustawiła się pod niego?
 

jedi22

New member
Mam takie pytanie, od czego zależy że niektóre gry z ps3 są skalowane do fullhd np. killzone 2 a niektóre np. uncharted1 działają tylko w rozdzielczości hdready? Dodam że mam samsunga le40b650. Chyba nie zależy to od tv?:confused:
 

EdgarAllanPoe

New member
cyber78 napisał:
NIE. Powinny się uruchamiać w720p i powinno być wszystko OK.
Czy próbowałeś procedury resetu wyjścia video? tzn włączyć konsolę i przytrzymać kilka sekund palec na włączniku, tak, żeby PS3 od nowa rozpoznała TV i ustawiła się pod niego?
Dzieki za radę! POMOGŁO:) Teram mam obraz w swietnej jakości. jeszcze raz dzięki!
ps. Wszytskim, którzy zmieniają TV, polecam procedurę opisaną powyżej...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
jedi22 napisał:
Mam takie pytanie, od czego zależy że niektóre gry z ps3 są skalowane do fullhd np. killzone 2 a niektóre np. uncharted1 działają tylko w rozdzielczości hdready? Dodam że mam samsunga le40b650. Chyba nie zależy to od tv?:confused:

Zgaduję iż od oryginalnej częstotliwości (50 lub 60Hz). Ratchet & Clank odpala się w 1080p, za to dodatek nie (albo odwrotnie - musiałbym sprawdzić) - jeden jest w 50Hz, drugi w 60Hz.
 
Do góry