Klipsch rf82II czy RP 280F

kowi12

New member
Prośba do znawców tematu. Które głośniki lepsze jak w temacie. Chodzi mi w szczególności o bas., bo moce i pasmo przenoszenia mają podobne. Nie jestem audiofilem, lubię słuchać każdej muzyki ale bas dla mnie jest priorytetem. Głośniki będą podłączone pod amplituner Hi Fi Onkyo tx8050. Salon 25m2 połączony z jadalnią i kuchnią w kształcie litery L (otwarty) Łącznie 55 m2. Z góry dziękuję.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
RP 280F to nowsza wersja RF82II. Dużych różnic nie będzie. Słyszałem, że nowa wersja ma łagodniejsze wysokie tony i bas równie dobry. Sam nie słyszałem niestety. Pewnie, ktoś z forum podpowie więcej.
 

kowi12

New member
Ja przesłuchałem Rf82II. Trochę mi brakowało niskiego tonu ale nie miałem możliwości porównania ich z Rp280f. Może subwoofer będzie potrzebny?
 

lobos

New member
Bez reklam
Słyszałem dokładnie to samo. Jeśli to prawda to najnowsze Klipsch RP-280F mogą być godne polecenia.
Zwłaszcza, że Klipsch bardzo dobrze zgrywa się z Onkyo.
Do sporego pomieszczenia jakim dysponuje Kolega byłyby w sam raz ;-)
Myślę, że nie powinno być problemu z ich odsłuchem, więc do dzieła... :)
 

kowi12

New member
Czy ewentualnie subwoofer Klipsch Sw115 dużo by wniósł basu podczas słuchania w stereo i co to znaczy że musi grać z odwróconą fazą bo takie opinie czytałem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W RP260 basu bylo malo a sluchalem w sali odsluchowej ze wzmacniaczem stereo wiec cos jest na rzeczy. Gora zamiatala niemilosiernie a stopa perkusji ledwo pierdziala..
 

Nanio

New member
Ja mogę powiedzięc sporo o klipsch r-28f, które są modelem niższym od 280F. U mnie gra to z Onkyo tx-8150 (model wyżej od 8050). Mam salon 40m2 i basu nie brakuje na pewno, a po kliku tygodniach dźwięk, w tym bas stał się cieplejszy i mam wrażenie potężniejszy. Ja uwielbiam bas i zdecydowanie go nie brakuje. Poza tym jest magiczne pokrętło na ampli pod tytułem BASS i do+10db można zrobić trzęsienie ziemi. Jeden znak zapytania to jaka jest różnica między 8050 a 8150 - z tego co wiem elektronika jest nowa (DAC).

Co do filmów, rzeczywiście może być potrzebny sub, ale radziłbym najpierw kupić fronty i samemu zadecydować czy rzeczywiście potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

TomekOp

Member
Witam mam Klipsch R26F. Salon 16m2 podczas ogladania filmow na amplitunerze marantz basu jest aż w nadmiarze. Sub mi nie jest potrzebny. Jeśli słucham ich na integrze Roksan K2 jest go tyle ile trzeba czasami nawet mi go brakuje w zależnosci od płyty. Dużo też zależy od ustawien kolumn.
 

kowi12

New member
Wielkie dzięki za podpowiedź. Jeszcze się waham czy kupić pod te głośniki amplituner Onkyo stereo czy kina domowego, w drugim przypadku jest możliwość rozszerzenia zestawu, budżet na ampli około 2 tyś. Nie wiem z którym lepiej zagrają.
 

michaltu

New member
Sluchalem w ramach jednej sesji RP280F oraz RF-82II z Denonem X4100 w pure direct w bardzo dobrze przygotowanym pomieszczeniu odsluchowym.
Moim zdaniem nowsza wersja kolum (rp) gra w bardziej zrownowazony sposob ale roznice nie sa kolosalne. Wydaje sie ze nowe maja troche mniej basu ale tez mniej detaliczna gore. Klipsche RF-82II jak dla mnie graja bardziej efektownie i na taki zakup sie zdecydowalem (tu akurat pomogla okazja, ktora sie przytrafila, bez okazji prawdopodobnie dluzej bym sie zastanawial ktore wybrac).
Po wstawieniu do mojego salonu ktory jest troche wiekszy niz ta sala odsluchowa Klipsche nie zniknely i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Oczywiscie graja mniej detalicznie i efektownie niz na odsluchu. To mi dalo do myslenia jak bardzo wazna jest akustyka pomieszczenia. U mnie z matematyki na razie nie wynika ze jest jakis dramat - mody teoretycznie sie nie nakladaja ale pomierze dokladnie i bede wiedzial jaka jest prawda :). Juz czekam na zestaw pomiarowy a oprogramowanie jest darmowe.

Po przeczytaniu wielu watkow o akustyce dochodze do wniosku ze zainwestowanie czesci wydawanych tysiecy w akustyke pomieszczenia lepiej sie przelozy na jakosc dzwieku niz te same $ EUR i PLN kierowane w strone elektroniki czy kolumn.


Oczywiscie czuje ze najlepiej sie przeklada niczym nie zmacony i najlepiej szeroki strumien pieniedzy kierowany w kazdy aspekt zagadnienia audio ale to juz inny temat [emoji3]
 

lobos

New member
Bez reklam
To już któraś z kolei opinia, że nowe RP-280F grają "grzeczniej" od starszej serii RF-82II.
Jak trafiła się okazja cenowa to tym bardziej fajnie ;-)
Gratulacje! Poczekaj jak się wygrzeją to powinno być jeszcze lepiej.
Co do akustyki to prawda jest taka, że wstawiając sprzęt do pokoju w którym się "mieszka" nigdy nie będzie idealnie.
W miarę możliwości możemy skorygować brzmienie np. kładąc dywan na podłogę, wieszając masywniejsze zasłony, ale nie każdemu takie zmiany odpowiadają i tutaj koło się zamyka ;-)
 

michaltu

New member
Ja kupilem RF-82II juz wygrzane :)

A z ustrojami akustycznymi to wiadomo ze salon to nie studio nagran ale mam ambitne plany i uwazam ze mozna niektore ustroje zrobic tak ze beda elementem dekoracji. Nawet mam koncepcje jak calkiem spore rezonatory Hermholza zabudowac. Ja jak pamietasz lobos mam calkiem sporo miejsca[emoji3]
 
Ostatnia edycja:
Do góry