Klipsch Rf 62 , 82 czy MA RX 8

adamllca

New member
Bez reklam
kolego Raul 1975 - sluchalem Rf62 i te kolumienki to dobry wybor do tego metrazu ,poza tym masz spory zapas mocy w razie czego :) a przesiadka z Altus 300 na Rf to juz sam sobie oceniasz :) gratuluje wyboru .

przepraszam do kolegi Rudeford :)

dodam tylko ze w styczniu roblismy wraz z bratem impreze dla rodzicow z okazji rocznicy slubu , sala ok 50-60m2 i w takim metrazu RF82 pokazaly na co je stac , naprawde w wiekszosci przypadkow mozliwosci tych kolumn ogranicza metraz ale zeby skrzydla rozwinely w pelni i pokazaly pazur to trzeba odpowiedniej powierzchni , a do tego byl sub , i moge powiedziec tylko ze miód , cód ,orzeszki.Wiadomo ze akustyka tu odgrywa duzo role bez dwóch zdan, ale moim zdaniem szkoda kupowac "porsche i jezdzic nim 60 km/h bo to mija sie z celem " ale to moja opinia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rudeford

New member
Wczoraj odsłuchałem je na prawie wszystkie sposoby, od ostrego łojenia po spokojne plumkanie i w każdym repertuarze grały bardzo fajnie. Wreszcie dwie stopy w metalowych kawałkach są dwiema szybkimi stopami a nie jednym buuuuu. Wokal w spokojnych kawałkach rockowych np David Coverdale z płyty "Restless Heart" brzmi elektryzująco. Ogólnie charakter brzmienia jest podobny do Altusów i o to mi chodziło. Jest dynamicznie z pazurem a jednocześnie wystarczająco ciepło/przyjemnie i oczywiście lepiej pod względem jakości basu i tonów wysokich. Mocy w 16m2 im nie brakuje, już na 1/3 gazu jest bardzo głośno a dźwięk "duży". Słuchając cicho bas jest słyszalny, jednak kolumny musza wejść na "obroty" aby pokazać co potrafią. Przy takiej odpowiedniej głośności grają przejrzyście, nic się nie zlewa, zniekształca i nie buczy. Są odsunięte o około 35cm od ścian tylnych i 45 od bocznych. Na razie słucham na starym amplitunerze stereo Sony, który wybitny raczej nie jest. Czy RF-82 zagrają lepiej tego nie wiem. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to może warto sprawdzić większe. O kurcze sam mam wątpliwości, przecież zawsze może być lepiej:-D
 
Ostatnia edycja:
witam wszystkich,ja również właśnie odsłuchiwałem rf-82, niestety tylko w Saturnie a tam to nie ma szans na jakiś normalny odsłuch także narazie nie będe możne opisywał wrażeń odsłuchowych a jedynie napiszę coś o samych kolumnach gdyż ktoś wcześniej napisał że rf82 są tylko troszkę gorzej wykonane od MA RX8
Osoby które maja podobne zdanie muszą natychmiast udac się do okulisty bo rf82 i rx8 dzieli przepaść w jakości wykonania!Rf82 to najzwyklejsze obudowy w mega dużej cenie (przynajmniej w saturnie) natomiast rx8 to klasa sama w sobie,widziałem sporo droższych kolumn które im ustępują jakością wykonania o rf82 nie wspomnę.
Jak już mówiłem nie miałem dobrych warunków odsłuchowych a i o porównaniu z ma rx8 w saturnie to można pomarzyć, jak mi sie uda dorwać gdzieś obie te kolumny to wtedy napisze wrażenia odsłuchowe no i które wybrałem
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co do wykonania to pelna zgoda, rf82 przy rx8 wyglada wieczorną robote chupniczą a la sklejanie "Łosia" (model samolotu) butaprenem...
Co do odsluch sprawa indywidualna, ale tez byla dla mnie roznica znaczna na rzecz rx8.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
MA i Klipsch to przede wszystkim brzmienie dla innej grupy odbiorców, pomijając jakość dźwięku (plus dla MA) to słuchanie muzyki przy MA to pełen relaks zarówno przy spokojnych jak i przy dynamicznych kawałkach, brzmienie jest pełne, głębokie na średnicy a reszta jest dostrojona z umiarem, można się czymś zająć a kolumny znikają same w pokoju, jest tylko muzyka i przyjemność ze słuchania
brzmienie Klipschów to w większym stopniu eksponowanie skrajów pasma, są efektowne co się może podobać na początku ale zwyczajnie należą do gatunku kolumn które męczą i drażnią przy dłuższym odsłuchu (zwłaszcza ostra góra pasma)
 

Rudeford

New member
MA i Klipsch to przede wszystkim brzmienie dla innej grupy odbiorców, pomijając jakość dźwięku (plus dla MA)

Mam chyba "wysłuchane" ucha przez kilkuletnie słuchanie Altusów. RF-62 z dnia na dzień coraz bardziej mi się podobają. Brakuje im tylko tego 300 watowego estradowego kopa(82?hmmm) no ale ogólnie to perka gra na nich o wiele lepiej a bachy to mistrzostwo jak na to co słyszałem. Podpiąłem je pod stareńkiego Sony TA-11(po lifcie) i daje rade, te blachy to na nim tak fajnie grają.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
mam juz troche RX8 i dopiero z czasem doceniłem ich kulture grania, czlowiek zaczyna rozumieć w czym rzecz i inaczej zacznyna dostrzegać poprawne brzmienie im wiecej sie ich słucha.
Kolumny grają niesamowicie dokładnie i precyzyjnie, nie ma bałaganu nawet przy słuchaniu mocnej sieczki, nic nie kuje w uszy nic nie meczy, nic sie nie skleja, zero metaliczności, po prostu jest świetnie i jestem niesamowicie zadowolony z brzmienia tych ze kolumn.
Wykonanie i stolarka jest na medal :)
 
Ostatnia edycja:

Insdel

New member
Witam ! Jakis czas temu zakupilem zestaw jak w opisie nizej, i przychylam sie do wypowiedzi kolegi ze RX8 nie nadaja sie do klubowej muzyki. Słuchałem wielu zestawów i w wypadku muzyki klubowej moim zdaniem Infinity spisywaly sie najlepiej ( z tych co odsłuchiwiałem ) bez Klipsch'a. RX8 kupiłem bo pewien mędrzec zwany potocznie czarna nindża :) rzekł że gusta sie zmieniaja, podoba mi sie muzyka klasyczna a na Infinity móglbym o tym zapomniec :) tym bardziej ze dostałem rewelacyjna cene na rx. Napisze jedno, gdyby nie rxw to zestaw moich logitechów gra potezniejszy bas niż same RXy, i to jest sprawdzone mam ten sprzet i nie zmyslam. Sub Yamahy przy RXW wogole nie słychac jakby jej nie było :). Kupiłem ja tylko do efektów kina "bass reflex".

Pozdrawiam
 
Witam, u mnie w końcu też stanęły RX8:lol:, zanim jeszcze do mnie dotarły przeczytałem ten ostatni post, że do muzyki klubowej to one sie nie nadają a komputerowe głośniczki Logitecha produkują potęzniejszy bas niż rx8 i powiem szczerze że troszkę się zdenerwowałem bo lubie sobie posłuchać takich panów jak Armin i jemu podobnych. Napiszę tylko tyle dla tych wszystkich którzy też zastanawiaja się nad tymi kolumnami, kolumny dotarły do mnie w trakcie imprezy:D, wszystkim uczestnikom szczęki pospadały a co po niektórzy rozglądali się za subem:lol:, w życiu się nie spodziewałem że one zagrają tak potężnym basem (moje poprzednie dali concept 8 były dużo większe a o takim basie mogłem tylko pomarzyć).Podsumowując dla mnie one idealnie nadaja się do każdego rodzaju muzyki a kolega Insdel może powinien pomyśleć nad wymianą onkyo na harmana:wink: albo pobawic sie troche regulacja w swoim ampli
Pozdrawiam

P.S
kolumienki oczywiście zakupione u Black Ninji,dzięki Tomek i pozdrawiam
 

Raul1975

New member
Witam ponownie. Niestety jak to mówią im głębiej w las tym więcej drzew. Mam okazje kupić zestaw F3 (przód tył centralny) za 3600 - ale to olbrzymy są i jedynym plusem jest dla mnie cena. Kusi też RF62
( przód) bo zaczynają się pojawiać w cenie 3000zł ale do tego potrzebne mi tyły które kosztują drugie tyle. Monitor Audio drogie jak cholera 4500zł to chyba na serie M nie wystarczy. Efekt tego taki że głowa mnie już boli od kombinowania i układania zestawów ;-(
 

don111

Banned
Witam ponownie. Niestety jak to mówią im głębiej w las tym więcej drzew. Mam okazje kupić zestaw F3 (przód tył centralny) za 3600 - ale to olbrzymy są i jedynym plusem jest dla mnie cena. Kusi też RF62
( przód) bo zaczynają się pojawiać w cenie 3000zł ale do tego potrzebne mi tyły które kosztują drugie tyle. Monitor Audio drogie jak cholera 4500zł to chyba na serie M nie wystarczy. Efekt tego taki że głowa mnie już boli od kombinowania i układania zestawów ;-(
pogadaj z Blackninja, w tej cenie kupisz spokojnie Monitor Audio BX6 i resztę do 5.0 (bez suba), na pewno lepsze to od Klipscha RF o F nie wspominając
 

adamllca

New member
Bez reklam
skoro mowa o cenach to czy Blackninja posiada Monitor Audio Rx8 -jesli tak to bardzo prosze o podanie cenki :)
 
Do góry