Klipsch prezentuje zestaw głośników dedykowanych do Dolby Atmos.

Jam Nius

piszę
klipsch_atmos1.jpg

Drobnymi kroczkami witamy nowy format kodowania dźwięku w kinie domowym - Dolby Atmos. Kolejnym z drobnych kroczków jest premiera zestawu głośników dedykowanych własnie temu systemowi. Kto tym razem? Klipsch.

RP-280FA - To model ze zintegrowanymi głośnikami "górnymi odbijającymi". Bazuje on na RP-280F i jest wyposażony w głośniki wysoko tonowe zrobione z tytanu. Koszt tych dedykowanych skrzynek za wielką wodą to 1200 dolarów za sztukę. Na zdjęciach kolumna wygląda na bardzo estetycznie zaprojektowaną a z życia wiemy, iż wykonanie tego modelu jest na wysokim poziomie.

klipsch-dolby-atmos.jpg

O ile odświeżony głośnik centralny różni się od dotychczasowego jedynie kolorami to kolejną nowością są głośniki nadstawkowe o symbolu RP-140SA. Głośniki w cenie ok 500$ za parę już w najbliższych dniach powinny pojawić się w sklepach. Konstrukcja dwu-drożna o impedancji ośmiu Ohmów.
 
Do góry