Klipsch f-20 czy Magnat 675 do kina pokoj 24m2

waldi198

Member
Słuchałem bx6 i rx6 jak bym miał wybierać to zdecydowanie rx6 więcej basu i kolumna taka bardziej ułożona no i wygląd ładniejszy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

birut

New member
No mi sie tez wydaje ze nie maja.Ogolnie wybor mieedzy rx6 a nizsza seria bx6 ale odpowiednikiem wyzszego modelu rx8 jest ciezki.Blackninja czy uda ci sie wycenic dla mnie te modele co na priv pisalem.Jak z dostepnoscia wogole.
 

birut

New member
No właśnie też nad nimi myślę,byłem dziś na odsłuchu i dali zensor 7 i rx6 tez słuchałem.Wiec decyzja będzie labo dali albo rx6.Bo RX8 już nie ma,a czekam na ceny od blackninja na dali rx6 i zobaczymy .
Mam nadzieje że do piątku już coś zamówię.
 

birut

New member
Ostatecznie kupilem Monitor Audio Silver 8.
Podlaczylem do mojego starego ampli Yamaha rx-v450 6x85w.
No i jest maly zonk.
Wysokie tony super srednie tez .
Wokale super jakby przed nami stala osoba ktora spiewa.
Brakuje natomiast niskich tonow.
I to mocno jak zrobie bass w ampli na +10 max jest lepiej ale brakuje powera,zwlaszcza jak sie slucha ciszej.
Sprawdzalem na kablach 2x1,5mm jak i 2x4mm i to samo.
Kolumny maja
Glosnik wysokotonowy 25mm
Sredniotonowy 1x100mm
Niskotonowe 2x150mm
Impedancja 4ohmy
Moc maxymalna 200w RMS
Zalecana moc wzmacniacza 80-200W
32-32.00hz pasmo

Czy to moze byc wina amplitunera.
Na odsluchu gral duzo lepiej ale z denonami.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam że za słaba elektronika do tych kolumn. Amplitunery zawsze gorzej napędzają kolumny niż wzmacniacze, a do tego ten co posiadasz nie jest demonem mocy ( chyba 360W). Zakładam że zworkę z tyłu przestawiłeś na 4 Ohm? W ustawieniach dałeś kolumny na Full Band, nie ma załączonego suba czy ustawionych odcięć na fronty?
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak już napisał Krzysiek , mocy z tego amplitunera będzie za mało
generalnie Yamaha gra bardziej górą i dość szybkim basem ( mi osobiście on nie pasuje )

te kolumny potrzebują mocniejszego "zasilacza" , a Yamaha ma tylko / aż 360W więc w stereo więcej niż podane 85W na kanał zapewne nie wyjdzie
 

birut

New member
No wlasnie gora gra bardzo wyraznie ,srodek super to chyba zaleta glosnika typowo sredniotonowego,ale basy cykaja.
Juz postawilem blizej sciany i mala roznica.
W ampli ustawione mam stereo wylaczony sub i centralny.
A co to jest full band bo w ustawieniach nie widze.
Jest tez cos takiego w ustawieniach sound cross over reg od 40do 200hz.
 

birut

New member
Wiem ze yamahy graja ostro czyli myslicie ze jednak ampli bedzie trzeba szybciej dokupic.A jaki bylby najodpowiedniejszy .Nie musi byc wifi sam ethernet starczy.6.1 rowniez bo przyszlosciowo bedzie centralny i tylnie satelity.
I ile powinien miec mocy w rms na kanal.
Bo to co podaje producent ze zalecany ampli o mocy od80do200w to podane w rms bo rozbierznosc duza.Co myslicie o denonie x2000
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Full Band jest u mnie w ampli, Yamaha ma chyba "Large" i bas przekierować na "Main" ( jest z tego co pamiętam jeszcze opcja SWFR i SWFR + MAIN). Czyli kolumna ma grać pelnym pasmem. Tylko oczywiście do stereo, bo do kina to trzeba poustawiać odcięcia. Osobiście do takich kolumn ja bym kupił ampli z pre-out i w przyszłości dokupił wzmacniacz np. Yamaha 775, Marantz 5007/5008, HK 370, Onkyo 717. Masz bardzo fajne te fronty i nawet ampli za 2-3k będzie je w znacznym stopniu ograniczał. Yamaha na pewno obsłuży kolumny 4 Ohm, Onkyo też, ale nie wiem jak Marantz? Denon ma od 6 Ohm.
 

birut

New member
Oki dzieki

A ktory z tych ampli co pisales bardziej uwidoczni basy jakbys je scharakteryzowal.Pisales ze yamahy graja ostro.Ten HK by mi pasowal bo ma airplay i streamuje z ios tez tylko ze nic nie pisza o 4 ohmach.Najwieksza moc ma yamaha.W weeken pozycze od brata denona x2000 zobacze czy bedzie roznica.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Yamaha pociągnie bas i 4Ohm obsłuży < bez 2 zdań najlepsza opcja .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oki dzieki

A ktory z tych ampli co pisales bardziej uwidoczni basy jakbys je scharakteryzowal.Pisales ze yamahy graja ostro.Ten HK by mi pasowal bo ma airplay i streamuje z ios tez tylko ze nic nie pisza o 4 ohmach.Najwieksza moc ma yamaha.W weeken pozycze od brata denona x2000 zobacze czy bedzie roznica.
HK lepszy.
 
Do góry