KLD-40D3600 + dekoder n +hdmi

purzyk

New member
Mam pytanie:
czy jest mozliwe, zeby telewizor sam przelaczal na wejscie HDMI gdy wlacze dekoder?
w przypadku wejsc SCART tak sie dzieje, natomiast w przypadku dekodera niestety nie

dla mnie nie bylo by problemu, ale z telewizora + dekodera korzysta moja mama i chce jej ten proces maxymalnie ulatwic
ma ktos moze jakas sugestie / propozycje?

dzieki
 

marbab

New member
Wlasnie mialem to samo pytanie. Zadalem je na innym forum, i ponoc HDMI stosuje inne standardy niz Scart, dlatego tez nici z tego. (uzytkownic CS Bielsko napisal: "Dopiero od standardu HDMI 1.3 jest zaimplementowanie sterowanie innymi urządzeniami ale dekodery na razie tego standardu nie posiadają.").Dla mnie jest to rowniez uciazliwe. Polecono mi wylaczenie (ukrycie) wszystkich nieuzywanych wejsc/wyjsc (menu/ustawienia/ustwieniaAV), zredukowalem te ogromna liczbe do 3 (tv naziemnej, HDMI1 i HDMI2) do tego istnieje mozliwosc przypisania nazwy dla danego wyjscia, ja wybralem "Sat" dla HDMI1 i "Wideo" dla HDMI2. To na pewno ulatwiloby zycie Twojej matce. Mi przynajmniej ulatwilo. Wciaz jednak tesknie za "dawnym standardem" kiedy przy wlaczonym tunerze, tv od razu po wlaczeniu pokazywal obraz tunera, albo jak pisales, po wlaczeniu tunera obraz pokazuje sie automatycznie.
 
Do góry