Klatkowanie - problemy z płynnością obrazu na telewizorach z serii XE

adam17

New member
Witam,

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem telewizora Sony serii XE8505. Zauważyłem, że mój egzemplarz ma problemy z płynnością wyświetlania filmów z portów USB. Występuje to tak samo przez odtwarzacz w telewizorze, jak i w aplikacji Kodi.

Problem polega na klatkowaniu obrazu. Płynność ruchów jest zaburzona - zamiast płynnego powolnego przejścia kamery pomiędzy punktami scenerii występuje widoczne przeskakiwanie obrazu. Tak, jakby częstotliwość odświeżania nie nadążała za ruchem kamery, a FPS był mniejszy niż 30. Problemu nie podczas odtwarzania tego samego filmu z zewnętrznego odtwarzacza multimedialnego, np. przez HDMI. Czasem jednak, choć sporadycznie, pojawia się to podczas normalnego oglądania programów telewizyjnych.

Właśnie wróciłem ze sklepów RTV. Zabrałem ze sobą pendrive z tym samym fragmentem filmu, na którym widoczny był problem u mnie w domu, by przetestować go na innych egzemplarzach serii XE. Okazuje się, że na wszystkich przetestowanych w ten sposób telewizorach problem się powtarza.

Sprawdziliśmy telewizor konkurencji w podobnym przedziale cenowym i parametrach. Problem ten nie wystąpił. Nie wystąpił także podczas odtwarzania filmu na Sony z serii XD. Okazuje się zatem, że nie jest to problem konkretnego egzemplarza XE, ale całej tej serii. Pozostaje mi zatem kilka dni na decyzję - czy oddać telewizor, czy czekać na aktualizację, co do której nie ma pewności kiedy się pojawi. Sprzedawcy polecili także kontakt z serwisem - zaraz wyślę wiadomość.

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby sprawdzić u siebie działanie modelu tej serii?
 

adam17

New member
Sprawdzałem, na VLC jest lepiej, ale to jeszcze nie to. Gdyby nie ten mankament to byłbym super zadowolony kolory, kontrast, czerń idealna jak dla mnie.
Na odpowiedź serwisu czekam 4-ty dzień, ciekawy jestem co mi odpiszą.
 
No to lekko w szoku jestem z serią XE. Używam KODI 3/4 czasu oglądania telewizora na moim XD i zero klatkowania, a w XE KODI mocno tnie ?
 

Jeti333

New member
Dziwna sprawa, pewien jesteś że pendrive ma wystarczającą szybkość dla materiału który na nim masz?
Gdyby miał za niską to po prostu zerwałby film zupełnie, ale gdyby wydajność tego pendrive'a była dokładnie na granicy tego co tv oczekuje to myślę że możliwe że spowodowałoby to klatkowanie. Może spróbuj inny pendrive?
 

arczi225

New member
Adam czy serwis coś poradził ? Mam 65 xe 7096 i te same problemy cholernie wkurzające , nawet na motion flow też tak robi.
 

adam17

New member
Tak, poradzili żeby czekać na aktualizacje która już była i nadal jest bez zmian.Poczekam jeszcze jakiś czas ,może będzie jakaś nowa aktualizacja i przed końcem gwarancji zgłoszę to ponownie.Na razie zainstalowałem VLC i jest ok.
 

thc100

New member
W moim 55xe7096 nic takiego nie występuje, albo może ja tego nie widzę. Ale fakt oprogramowanie jest niedopracowane...
 

arczi225

New member
Byłem wczoraj w markecie i były obok siebie 65xe 8505 i jakiś samsug 65, leciał ten sam program więc miałem porównanie sony klatkował jak cholera.Czyli xe tak mają ,puścili sprzęt niedopracowany . Na mniejszych matrycach pewnie mniej widać, u mnie czy telewizja czy youtub tak samo robi.
 

Robsto

Member
Byłem przedwczoraj u kolegi posiadającego 65xe8505. Sam się zastanawiam nad sony lub philipsem - więc zabrałem pendrive 3.0 i HDD 2TB 3.0 z filmami HD, FHD, 4K 30fps i 60fps. Podpiąłem pod USB 3.0 w TV - żaden materiał ani z pena, ani z HDD nie ciął się. Odtwarzałem bez Kodi.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Albo jest to kwestia danych egz. ewentualnie ustawień tv.. znam kilka osób co maja XE i nic im się złego nie dzieje.. tylko te osoby akurat wszystkie oglądają filmy z odtwarzacza BR jak i z dekodera cyfrowego.
 

arczi225

New member
tego nie da się od razu zauważyć ,to są momenty np. w zwolnionym tempie powtórka gola w piłce nożnej itp, im gorsza jakość obrazu tym bardziej zauważalne. Też będę zgłaszać sony .
 

siamer

Member
A mógłby to ktoś nagrać i pokazać dokładnie o jakie przycinanie chodzi ? Czy nie będzie tego widać na filmie ?

Pozdrawiam...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Stoje przed wyborem nowego TV i biorę pod uwagę 2 telewizory - Panasonic 58EX780 i właśnie Sony 55XE9005. Sony ma dobre recenzje, podobnie jak Panasonic. To wielcy konkurenci, ale Sony widzę, ma więcej negatywnych opinii od samych użytkowników. Mamy 12 grudzień, czy na tą chwilę wyszła jakaś aktualizacja FW usprawniająca problem z smugiem i przyianania filmów przez USB? Dodam, że dla mnie to ważne - będę właśnie oglądał dużo filmów głównie 4K HDR przez USB.
 
Do góry