Kino z satelitkami do 7tys zl

matip

New member
Witam

Chcialbym bardzo was prosic o porade w sprawie naglosnienia mojego salonu. Do wydania mam okolo 7tys zl. Wiem, ze jest tu bardzo podobny watek:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22948

Niestety nie moge sobie pozwolic na takie duze frontowe glosniki oraz wedlug moich obliczen cena przekracza 7tys zl (no chyba, ze promocje sa az tak atrakcyjne). Problem polega na tym, ze cale pomieszczenie to otwarta przestrzen 6x11m przy czym salon zajmuje dokladnie jedna polowe tego prostokata (6x5.5m). Glosniki musza byc zamontowane w rogach salonu. Moja zona stawia mi tylko jedno ultimatum - glosniki frontowe musza wisiec na scianie
icon_twisted.gif
Jesli w waszym odczuciu duzo trace w poronaniu do zestawu opisanego w zalaczonym watku to moze powinienem z zona ponegocjowac...

Co do uzytkowania to:
- ok 70% TV z platformy 'n' (takze kanaly muzyczne), filmy z DVD i komputera (z czasem pewnie tez blueray) oraz DVD muzyczne (z tego powodu nie chcialbym zbyt slabych glosnikow z tylu); TV jest FullHD wiec dobre wsparcie HDMI bedzie jak najbardziej na miejscu.
- 30% muzyka stereo (raczej lekka ale dynamiczna np. Erick Clapton, Shade, Dire Straits, Shaggy)

Ze wzgledu na wymagania mojej zony wstepnie rozwazam zakup glosnikow KEF KHT 3005 SE. Jak dla mnie sa troche za bardzo 'designerskie' ale podobno ciesza sie bardzo dobrymi opiniami (tylko sub cos podobno slabuje). Czy mozecie polecic mi cos lepszego waszym zdaniem dla moich potrzeb? Moze cos drewnianego a nie plastiki? Moze sa jakies wieksze glosniki w tym przedziale cenowym, ktore beda lepiej graly a jednoczesnie bez problemu bede mogl zamontowac je na scianie pod katem w kierunku sluchacza (przy 5,5 metra rownolegle ustawienie raczej nie zadziala)?

Jaki amplituner byscie mi do tego polecili? Wiem, ze zalecaja do tego Marantza 7002 ale on jest poza moimi finansowymi mozliwosciami. Myslalem o Yamaha RX-V661?

Bardzo prosze was o pomoc.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

matip

New member
Dzieki za odpowiedz. Co do zestawu Harmana to jakos nie jestem przekonany czy cos tak malego moze dobrze grac? Musze go poszukac na miescie i posluchac. Czytalem, ze na ryknu satelitek te KEF'y sa bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.

Jesli chodzi o pierwszy z zestawow to jestem bardzo zainteresowany. Co prawda na razie DVD nie bede kupowal. Do czasu kupienia blueray'a musi starczyc mi komputer z SB X-Fi. Ale cala reszta wyglada zachecajaco a odjecie DVD daje mi jeszcze lepsza cene. Glosniki tez wydaja sie miec duzo lepsza charakterystyke. Mam tylko kilka pytan:
- Czy da sie go zamontowac pod katem do sciany (czytalem instrukcje i tam jest mowa tylko o montazu rownoleglym). Czy moze ktos pomoc mi ocenic czy przy ukladzie pomieszczenia jak na zalaczonych obrazkach rownolegle ustawienie glosnikow bedzie sie sprawdzac?
- Nie moglem znalezc takiego zestawu. Czy chodzi o 4x L830, LC1, L8400p? Jesli tak to same glosniki wychodza mi za ok. 7tys zl :???:
- Czy Onkyo twoim zdaniem bedzie lepiej gralo niz Jamaha lub HK avr247?

Wiem, ze duzo w doborze sprzetu zalezy od indywidualnej percepcji uzytkownika. Dlatego tez obiecuje postarac sie przesluchac wszystkie zalecane zestawy. Niestety sam nie jestem w stanie przesluchac wszystkich dostepnych kombinacji dlatego tez prosze was o podanie mi kilku propozycji :grin:

Pozdrawiam
 

Attachments

  • salon.JPG
    salon.JPG
    27,1 KB · Wyś: 164
  • salon.png
    salon.png
    2,5 KB · Wyś: 105
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Witam

Ja miałem podobne założenia i zalecenia od żony;).
Kupiłem Yamahę RX-V1800 i głośniczki Paradigm Cinema 110 (Kefy odpadły za wygląd).
Cenowo zmieściłem się poniżej 7000 zł. i jestem zadowolony z wyboru (kupowałem w styczniu).
W przyszłosci zamieżam kino rozbudowac do 7.1(9.1) i ten zestaw daje mi taką możliwość.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mieścimy sie z rewelacyjnym zestawem, który spełnia kryteria i kładzie wcześniej wybrany.

HK AVR247
JBL Studio L820
JBL Studio LC1
JBL Studio L810
JBL Studio L8400

Wszestkie do powieszenia oprócz woofera i centralnego.
 

matip

New member
Dzieki. Mam nadzieje, ze uda nam sie ustalic oferte a potem dobijemy targu :grin:

Niestety mam ciagle kilka problemow Jak juz wspominalem moja sytuacja jest dosyc skomplikowana i montaz czegokolwiek innego niz satelitki moze byc niebanalny,

Nie wiem czy przejzales zalaczone przeze mnie rysunki? Po pierwsze jestem zmuszony na bardzo szeroki rozstaw kolumn. Z przodu przeszkadza klatka schodowa a z tylu okno. Jako, ze planuje kiedys kupic wiekszy TV to nie moge powiesic kolumn zaraz po jego bokach. Lewa kolumna musi byc ok 3m od osi TV (mam poprowadzone peszle pod podloga wiec z przewodami nie ma problemu). Zaraz przed nia jest kominek i z tego powodu wydaje mi sie, ze powinna ona byc skierowana ok. 30o w kierunku pokoju. Najlepiej byloby miec stacjonarne wysokie kolumny ale zona sie nie zgadza (pewnie ma i troche racji biorac pod uwage korytarz po lewej a szuflady po prawej).

Tylna lewa kolumna moze byc zamontowana pod katem 45o ale brakuje drugiej sciany do montazu.

Stad moje pytania (przeczytanie instrukcji od tych glosnikow niestety nic mi nie dalo):
1. Czy glosniki 820 da sie zamontowac uzywajac oryginalnych elementow pod katem 30o do sciany?
2. Czy glosniki 810 da sie zamontowac pod katem 45o na tylko jednej scianie? Jesli nie to tylne glosniki moga stac na podstawkach. Czy do tych glosnikow sa podstawki? Czy mozesz polecic inne podobnej klasy glosniki na podstawki?
3. Jako, ze przednie glosniki beda wisiec na ok. 1,5m wysokosci to chcialem centralny powiesic powyzej TV. Czy moge spokojnie tu uzyc LC2? A moze lepiej po prostu kupic polke?

Przepraszam, ze jestem taki wybredny ale naprawde wole miec drewniane glosniki, a te z zalozenia trudniej zamonotwac na sciane. Bede bardzo wdzieczny jesli mi w tym pomozecie.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
L820, L810 można zamontować na ścianie, na płasko lub w rogu pomieszczenia (potrzebne dwie ściany 90stopni)

Studio L są tak zaprojektowane, że nie tracą dużo na reprodukcji dzwięku pod kontami do 30stopni od osi kolumny, odchyłki wynoszą 1dB.

LC2 można powiesic spokojnie nad tv. Jak cos zadzwoń, spokojnie wszystko wytłumacze.
 

skamyk

New member
Polecam HT-S990THX ONKYO + DV-SP405. Zestaw 7.1... rewelacja, właśnie go kupiłem. Świetnie się spisuje jako kino domowe (z THX) i jako sprzęt do muzyki. Cena w Wawie w Saturnie 4500zł, w Euro-Rtv-Agd 5200zł, w MediaMarkt chyba jakieś 5000zł, ale dołączają do niego słabszy odtwarzacz DVD SP404.
 

dinderi

New member
skamyk napisał:
ale dołączają do niego słabszy odtwarzacz DVD SP404.
To trochę dyskusyjne, czy "słabszy". :)
Dv-sp404 w stosunku do dv-sp405 nie ma tylko USB. Ale za to odtwarza mpegi, ktorych dv-sp405 nie odtwarza ;) No i jest do 404 świetny soft Sebastiana :) Do 405 jeszcze nie ma (ale będzie, tylko nie taki dobry).
 
Ostatnia edycja:
Do góry