Kino z opcją muzyki do 4-5 tys. – trudne wybory. Pomóżcie.

mirsch

New member
Uszanowanie dla Forumowiczów!

Po dniach i nocach poszukiwań, przeglądania opinii i testów i próbie odsłuchów - poddaje się…
Mam już mętlik w głowie, nie ogarniam, nie znam się, nie orientuje się, zarobiony jestem.

I dlatego zwracam się z gorącą prośbą do bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc w doborze sprzętu.

CZEGO SZUKAM?
- Kina domowego 5.0 (raczej bez dodatkowego mebla w postaci sub-a), z odtwarzaczem cd/mp3/blu-ray
- Wykorzystanie ~60% muza / 40% kino
- Możliwie dobrze grającego w stereo.
Wiem, wiem, że do stereo lepsze stereo, a nie kino, ale dźwięk przestrzenny jednak rodzina mieć by chciała, a nie stać mnie na dublowanie wzmacniaczy/odtwarzaczy (no chyba, że w budżecie da się skompletować jakąś sensowną hybrydę lub zacząć od zestawu 2.0 z późniejszą rozbudową do 5.0). Poza tym kwestia akustyki pomieszczenia (p. niżej)
- Sprzęt może być używany, jeśli będzie to uzasadnione jakościowo, brzmieniowo, cenowo
- Fajnie jeśli apli miałby funkcje wifi / internetu (mam TV jeszcze bez rozbudowanych funkcji smartTV, na razie nie zamierzam zmieniać, więc zabawki pozwalające na zdalne przesyłanie dźwięku, obrazu czy serwowania po necie, byłyby wskazane)
- Kolor głośników (tak, to też ma znaczenie:)) - czarne albo w kolorze naturalnego raczej jasnego drewna Odpada „orzech” i generalnie ciemny brąz. Naturalny dąb lub jaśniejsze odcienie są ok.
- Budżet max 4-5 tys. zł, ale baaardzo chętnie mniej jeśli się da, bez dramatycznego pogorszenia jakości
(jutro czarny piątek – może warto wyhaczyć coś z marketów po dobrych przecenach?)

POMIESZCZENIE
Ok. 20 m2, prostokąt. TV na ścianie krótszej, kanapa przy przeciwległej, prawy „bok prostokąta” otwarty (salon otwarty na jadalnię).
Akustyka niestety spaprana: płaskie powierzchnie, brak firan, dywanów, spory pogłos.

POZIOM ZEŚWIROWANIA I STAN USZU
Audiofilem raczej nie jestem, nie świruję na punkcie złocenia przyłączy czy zabaw w przerabianie sprzętu. Jednak wydaje mi się, że coś tam słyszę (pochodna muzykowania).
Z drugiej strony obecny sprzęt jaki używam do muzyki to już wiekowa mini wieża JVC, na której lubię słuchać, a która na pewno nie ma wyrównanego pasma i na pewno zbyt podbija i wozi basy. Chciałbym, żeby nowy sprzęt dostarczał lepszą jakość.

DOTYCHCZASOWE POSZUKIWANIA / TYPY
- Wyczytane dobre opinie o GLE (za drogie), Dali Zensor 7 (też)
- Testy w salonie Denon: brzmi przyzwoicie (na Dali Zensor 7), zestaw kosztuje 10 tys. i więcej – odpada.
- Testy w markecie rtv: Kruger &Matz Passion, Pure Acoustic Nova 6, Taga Harmony TAV-606, ….. Boston
* facet podłącza pendrive’a, muza spokojna, elektroniczna – brzmi naprawdę dobrze, selektywnie praktycznie na każdym zestawie. Kruger najbardziej zbasowany, ale bez przytłoczenia, Taga zrównoważona, Boston – piękna góra, całość zrównoważona – subiektywnie mój typ
* ale potem daję swoją osłuchaną płytę - trochę ostrego gitarowego grania. Każdy zestaw momentalnie traci blask – wszystko płaskie, brak czytelności. Krugery totalnie nie oddają blach perkusji, Taga rozmemłana, Bostony najjaśniejsze, nie dają rady z oddaniem gitary basowej.
W tym wszystkim chyba Bostony broniły się najlepiej, ale generalnie wyszedłem lekko zrezygnowany.
Może za wiele wymagam, próbując uzyskać jakość koncertową na takim zestawie…;-)

POMÓŻCIE!
- Najlepiej konkretne propozycje sprzętów (nowych, używanych? Czy da się coś sensownego ukręcić w 5.0, czy bawić się w najpierw 2.0 i późniejszą rozbudowę?)
- Gdzie można odsłuchać jakieś konkretne sprzęty (jestem z Trójmiasta)? Mam wrażenie, że w marketach powtarza się to samo.

Z góry pięknie dziękuję!
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Marantz 5010 + zestaw monitorow np
Monitor audio br2 lub jbl studio 230 .

Ew. Jbl arena 180 set
Ew. Monitor audio mr6.

Cenki zapytaj blackninja

Pzdr
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
- Gdzie można odsłuchać jakieś konkretne sprzęty (jestem z Trójmiasta)? Mam wrażenie, że w marketach powtarza się to samo.

Z góry pięknie dziękuję!

W Trójmieście masz tak naprawdę dwa, trzy sklepy
- Albatros - Zaspa lub Gdyni
- Cinematech (dawny Radiomarket) - przy Cristalu we Wrzeszczu

Jest jeszcze jeden sklep w Sopocie, chyba przy Grunwaldzkiej oraz PremiumSound na Morenie (ale tutaj sprzet z górnej półki raczej)... Jest jeszcze Car Audio na Kubusia Puchatka w Oliwie, ale sprzet Home Audio traktuja dodatkowo...
 

mirsch

New member
W Trójmieście masz tak naprawdę dwa, trzy sklepy
- Albatros - Zaspa lub Gdyni
- Cinematech (dawny Radiomarket) - przy Cristalu we Wrzeszczu

Jest jeszcze jeden sklep w Sopocie, chyba przy Grunwaldzkiej oraz PremiumSound na Morenie (ale tutaj sprzet z górnej półki raczej)... Jest jeszcze Car Audio na Kubusia Puchatka w Oliwie, ale sprzet Home Audio traktuja dodatkowo...

Piękne dzięki.
Bardzo przydatna wskazówka. Odwiedziłem wczoraj jeden z w/w sympatycznych miejsc i już obserwuję pierwsze symptomy zachorowania na pewien zestaw...
Ale porównam jeszcze co nieco, może jeszcze ktoś coś podpowie.
 

mirsch

New member
Porównywałem jakieś 3 zestawy frontów: STX Electrino 250, któreś Tonsil-e (brzmiały bardzo jasno, ewidentnie brakowało dołu) i trzeciego nie pamietam (ale wyraźnie najsłabszy).
Electrino z tej trójki zdecydowanie najlepiej brzmiały. Trochę zbasowane. Nie to, żeby ten bas się rozlewał i zamulał, ale po prostu jak dla mnie ciut dużo jak na muzę. Za to przy lekkim obcięciu niskich tonów (wiem, dla niektórych profanacja;-)) bardzo przyjemnie i naturalnie. Za to te basy do filmu idealnie i bez sub-a.

Potem odkryłem, że jest też wersja mniejsza (i tańsza) Electrino 150, która też podobno daje radę. Muszę porównać.

Widziałem jeszcze dobre opinie o:
Tannoy Mercury V4i Boston Acoustics A250 Boston Acoustics CS 260 Indiana Line Tesi 565 Magbat Quantum 675 Canton GLE 476
Nie mam pojęcia jak powyższe plasują się w porównaniu do Electrino, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie to mile widziane (również w kontekście relacja cena-jakość)
 
Do góry