Kino + stereo, stary dylemat (HK vs CA)

adamsz78

New member
Grudzień mija a ja nadal z dylematem.. zupełnie jak panna w perfumerii.. ale do rzeczy:
- do dyspozycji pomieszczenie 17m2
- 70% stereo, 30% kino
- pełne spektrum muzyki (ale głównie chillout i jazz)
- telewizor plazma 50'' fullHD
- odległość do TV 3m
- oczekiwania: bas dobrze kontrolowany, głęboki, lekko mięsisty, średnica lekko wyeksponowana, góra detaliczna ale nienarzucająca się.

na pierwszy rzut chce kupić odtwarzacz CD/DVD + amplituner + fronty
kwota płynna, ale w granicach poniższych propozycji
1) HK AVR 255 + MA BR 5 lub Dali Concept 6
2) CA Azur 540R V3 + MA BR 5 lub Dali Concept 6

pytania do Was mam następujące:
1) z którym z powyższych zestawów osiągnę najlepszy efekt muzyczny (patrz oczekiwania) ?
2) Azur nie ma skalowania do 1080p. Czy na plaźmie fullHD będzie to odczuwalne ?
3) Jak najlepiej podłączyć komputer do tych amplitunerów (mp3)?
4) Czy warto rozważyć schodzący model AVR 445 (droższy, brak skalowania, za to większa moc, choć chyba i tak mniejsza w stereo od Azur)
5) Jakiś lepsze propozycje w tym przedziale cenowym? (pamiętajcie że pokój 17m2, grać będzie raczej cicho, nie potrzebuje 1000W aby przekrzykiwać sąsiadów ;) )
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja lekko odbiegne od tematu jak pozwolisz, 70% muzyki a Ty chcesz kupic amplituner, z caly szacunkiem, ale na poczatku tez tak myslalem i dobrze ze przemyslalem i kupilem wzmacniacz, sluchalem ponad 20 i sluchalem tez ampli, do stereo to sie nie nadaja.
 

adamsz78

New member
Seba, doskonale rozumiem Twoje wątpliwości, bo sam je mam. Ale nie chce rezygnować do dobrego obrazu i dźwięku przestrzennego, a nie mam możliwości upchnąć w małym salonie dwóch zestawów klocków pod A i V. Przerabiałem pomysły na wzmacniacze - właściwie to powinienem dopisać jak 3 opcję Yamahę RX797, rozważałem też inne.. ale myślę tak: jak z czasem zacznie mi przeszkadzać dźwięk w stereo, to AVR 255 ma pre-out, podłącze do niego np używanego HK 680 i będę miał zestaw do wszystkiego.. źle myślę ? Popraw mnie jakby co, trochę jeszcze pływam w temacie, ale staram się znaleźć sensowny kompromis.

Z CA sprawa też nie jest przegrana, cała seria 540 daje moim zdaniem spore możliwości audio, a korzyści z upscalowania przy tak małych telewizorach raczej traktuję jako chwyt marketingowy (bo samego BD i tak nie planuję).

Pewnie napiszesz że nawet z tej Yamahy wyciągne więcej.. być może, ale przecież w kwocie za RX797 można dostać używanego PMA 1500 a to już inna bajka.. itd itp gdzieś trzeba to przeciąć, bo stracę oczy na grzebaniu po forach zamiast oglądając przyzwoite KD ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"to AVR 255 ma pre-out, podłącze do niego np używanego HK 680 i będę miał zestaw do wszystkiego.. źle myślę ? Popraw mnie jakby co"


nic dodac nic ujac, dobrze myslisz

tanie ampli strasznie mula sie w stereo

co do uzywek trzeba uwazac co sie kupuje, bardzo duzo jest handlarzy-naprawiaczy-partolaczy
 

adamsz78

New member
"
co do uzywek trzeba uwazac co sie kupuje"

Zawsze pozostaje mi poprosić o wpisanie na listę chętnych na Twój 680 ;)

A wracając do tematu - proszę o informację, czy jest wogóle sens myśleć o większych kolumnach do pokoju 17m2 (Dali Concept 8, MA BR6). Mają one znacznie lepsze recenzje (basy), ale przeważają opinie, że nadają się do pomieszczeń >25m2. Odsłuchiwanie ich w sklepie o powierzchni 50 - 100m2 też nie ma sensu, bo to zupełnie inna akustyka. No i czy nie będą za mocne do HK255/CA 540R ?
Można teraz dostać za przyzwoite pieniądze potwora Onkyo 905, ale czy on z tymi BR6 w stereo zagra dużo lepiej niż HK z BR5 (ew + wzmacniacz) ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mysle ,ze do stereo dla ktorego glownym zrodlem bedzie mp3
onkyo 905 calkowicie spelni twoje oczekiwania.
odtwarzacza BD tez tak szybko nie przekreslaj !-
sprzetu raczej na rok sie nie kupuje....
 

adamsz78

New member
mysle ,ze do stereo dla ktorego glownym zrodlem bedzie mp3
onkyo 905 calkowicie spelni twoje oczekiwania.

To nie tak, Mat. Mam w domu sporo różnego rodzaju "zajawek audofilskich", czy dobrze nagranego jazzu, i tego słucham na codzień. Mp3 będzie mi potrzebne z innego powodu, zupełnie praktycznego - czasem organizujemy "domówki" i wówczas potrzebna jest zupełnie inna muzyka. Ja rozpoznaje i lubie dobry dźwięk ale nie mam kręćka na punkcie pasma Hz czy poziomu zniekształceń harmonicznych. Nie chodzi mi też o kupno sprzętu za >10tys, bo uważam, że nabycie takiego bez gruntownej analizy akustycznej pomieszczenia mija się z celem.

Krótko mówiąc - mp3 jako kompromis tak, jako zasada - nie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zawsze pozostaje mi poprosić o wpisanie na listę chętnych na Twój 680 ;)


w styczniu napisz do mnie, mozliwosc odsluchu, na chwile obecna znajomy ma pierwszenstwo, ale do stycznia-lutego moze on sie rozmyslic, bo teraz nie sprzedaje slucham sobie jego, za bardzo fajnie gra, odbior osobisty najlepiej


Co do glosnikow ja slucham MA RS6 w 12m zawalone regaly itd i jest spoko, slucham w 20m2 jest dobrze lepsza scena itd, ale slabszy bas niz w 12m2 :)

Co do apmli jeszcze dodam, na krotko Onkyo 90x i wzmacniacz w podobnej cenie i HK 255 jeden kawalem testowalem, byl pewnie bas i HK 255 nawet go nie zagral, na wzmacniaczu bylo OK, na Onkyo 90x byl, ale go przedluzyl niemilosiernie, ale fakt ciekawie gra.
Dla mnie teraz nie oplaca sie kupowac ampli drogiego, lepiej tani + wzmacniacz

mp3 do stereo :( zarcik sie Panow trzyma
 

adamsz78

New member
Seba, dzięki za propozycję, jeżeli nie zmienię zdania odezwę się w 2 poł. stycznia.

Twoje RSy mają znakomite notowania, ale mocowo są zbieżne z BR5. BR6 to chyba bardziej RS8 i tu myślę, że te 17m2 może być po prostu za ciasne.

Wyczytałem na jakimś forum, że stosowanie przedwzmacniacza do amplitunera mija się z celem i korzyść na dźwięku będzie znikoma, że lepiej pominąć amplituner. No pewnie jak nie spróbuje to się nie dowiem ;)

Ponawiam pytanie jak w poście tytułowym. Naprawdę nikt nie porównywał CA i HK w stereo ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
BR a RS to zupelnie cos innego, nic nie sa podobne inny material wykonania inna jakosc inaczej graja, piekno RSow to samo w sobie piekno

cos zle przeczytalem, chodzilo Ci mocowa, to nie wiem

ja w roznych pokojach sluchalem od malego po duzy i jest OK

HK a CA nie lepiej jak sam porownasz, kazdy ma inne ucho, sa rozne pokoje, ja teraz walcze ze swoim pokojem bo mi bas znika :(
jedz i posluchaj
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43478

p1100219.jpg
 

harlow

New member
Miałem podobny dylemat i zdecydowałem się zrezygnować z KD.
Skupiłem się na stereo i przy bardzo podobnej powierzchni mieszkania wybrałem zestaw:
- HK 3390
- BR5

brzmi bardzo dobrze :)

na razie mam do tego jakieś smętne DVD Bellwood jako CD/DVD ale szukam jakiegoś dobrego DVD z opcją solidnego CD + USB z przodu

wybrałem na razie CA DVD99 słyszałem że naprawdę ładnie gra
a może NAD T517, podobno dobre CD ale sporo droższy
 
Ostatnia edycja:
Do góry