kino na Pioneer VSX-409

berkamp

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Przeglądam forum od jakiegoś czasu pod kątem kina domowego.
Moje wymarzone kino póki co będzie nutą przyszłości ale...No właśnie myślę że tu mogą mi pomóc najstarsi załoganci obeznani z historią i sprzętem,a zatem przechodzę do sedna.
Po przeprowadzce zastałem zabudowane w ścianach 2 kolumny marki Sharp przypominające trochę modele cp-8800 z tym że każda kolumna w zabudowie ma w sumie 5 głośników(dwa to philips),po za tym wiem jeszcze że mają zwrotnice trójdrożne intertechnik i to tyle...
Głośniki rozmieszczone są przy ścianie gdzie po środku stoi telewizor i oddalone od siebie na odległość 6 metrów.Skierowane są mniej więcej pod kątem 45 stopni to miejsca siedzenia które oddalone jest 2,5 metra od telewizora.Na wysokości siedzenia po bokach salonu w tej samej odległości co główne głośniki mam możliwość podczepienia przy samym suficie dwa mniejsze głośniki.Około 1,5 metra za miejscem siedzenia mogę podłączyć kolejne dwa głośniki lecz tutaj ich odległość od siebie to maksymalnie 2 metry a wysokość nieco wyższa od pozycji siedzenia.Wszystkie kable puszczone są w ścianach lub podłodze do stacjonowania telewizora więc pozostaje tylko dopięcie sprzętu.I tu pojawia się stary,kiedys kupiony bez żadnej wiedzy i nigdy w kinie nie wykorzystany amplituner Pioneer VSX-409 do którego posiadam centralny i dwie satelity będące w zestawie oraz 2xjamo nie pamiętam której serii nie podłogowe a te średnie.
Mój problem polega na tym że nie wiem za bardzo jak to ułożyć w zgrabną całość i brzmienie dające dobry efekt w filmach oraz stereo.Zdaje sobie sprawę że jakość pewnej granicy nie przeskoczy.Sam nie jestem żadnym audiofilem i polecą głównie mp3 a żona nie lubi filmów za głośno oglądać...
Doczytałem że przydałby się korektor oraz sub co dałoby już zadowalającą jakość a więc:
1.Jaki korektor w cenie odpowiadającej do całego zestawu
2.Jaki sub i tu może pomyśleć już o przyszłym tym wymarzonym zestawie czy raczej dobrać do posiadanej jakości.
3.Zastanawiam się czy nie użyć tych jamo jako satelit w zestawie 5.1

A może macie inne pomysły jak to wszystko zmontować ?
Pozdrawiam całą załogę
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Korektora to nie kupisz, jak jak znajdziesz używany to jego podłączenie do amplitunera jest problematyczne.
Co do suba jak duże pomieszczenie?
 

berkamp

New member
Pomieszczenie ma 25m2 z tym że jest otwarte po obu stronach(na kuchnie po prawej i na jadalnie po lewej) więc dźwięk będzie się rozchodził po większej przestrzeni.Co do korektora to mam okazję kupic Pioneera GR-333 lub GR-555 w cenie około 50-60 złoty.Gdzieś widziałem model 333 ustawiony razem z tym amplitunerem,ale nie jestem pewny czy można to razem podłączyć.
Jeżeli chodzi o suba to na teraz rozważam opcję pod ten konkretny zestaw i myślę nad Koda SW-1000 lub Jamo sub 200 albo 210.

PS.Te kolumny jamo które spełniały by rolę satelit to model 68
 

berkamp

New member
Pierwsze kino domowe już hula...
Korektor gr-555 podrasował tego leciwego aplitunera tak że nie ma na co narzekać (polecam właścicielom starych ampli Pioneera) w tym budżetowym zestawie.
Sub Klipsch RW-12d dołączył już z myślą o przyszłości czyli wypasie w postaci kompletnego zestawu: fronty RF82 II ,satelity RS62 II plus central RC62 II
Myślę że to będzie dobry wybór na moje warunki.
Problem w tej chwili to wbudowane fronty,gdyż kobita mi marudzi o wyglądzie salonu...Kompromis jest taki że będę się ich na bank pozbywał za 5-10 lat przy okazji najbliższego malowania/zatynkowania.Na chwilę obecną szukam jeszcze RC62 II gdyż posiadany centralny głosnik pioneera dodany w zestawie do apli ponad 10 lat temu to kula u nogi.
Jeżeli ktos posiada juz ten zestaw Klipsch lub miał okazje odsłuchać to chętnie się zapoznam z opiniami i wskazówkami co do wyboru pasującego amplitunera,przede wszystkim pod kino ale też potrafiącego dobrze zagrać w stereo(często będę puszczał muzę ciszej niz bym chciał) ,najlepiej z radiem internetowym
Nie ukrywam że kompletowanie tego zestawu na dłuższą metę będzie polegało na monitorowaniu okazji itp.więc data zakupu może być szybsza niż na teraz planuje(profity + jakaś wizja na temat salonu lub wypadek z sokiem na ścianie= rozłożenie rąk i zgoda połowicy ;)

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła więc do czasu zakupu centralnego głośnika chętnie zapoznam się z każdą uwagą na temat tego wymarzonego zestawu.

PS.Podłączanie kolejnych elementów,ustawianie głośników i wszystkich opcji w sprzęcie po kolei to zajebista frajda tym bardziej jak słychac różnice i efekty na tak starym i pozszywanym zestawie.Czekam teraz na Panasa 55 cali ST50 a komplet zamknie najprawdopodobniej jakieś HTPC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry