Kino max. 3500zł

krisgzj

New member
Witam,
Panowie mam prośbę potrzebuję Waszej pomocy. Chciałbym zakupić kino domowe max. do 3500zł. Oto warunki jakie mam:

1. Pomieszczenie 20m2
2. Słuchanie muzyki 50% 30%TV 20%XBOX (jeśli to ma jakieś znaczenie muzyka wszelkiego rodzaju ze wskazaniem na trance)
3. Dobrze gdyby miało blu-ray
4. Polecacie zestaw 5+1 czy może 2+1
5. Ewentualnie czy w tych pieniążkach dodatkowo da rade dokupić jakiegoś suba ?

P.S.

Zależy mi na dobrym basie.

P.S.2.
Nie znam się na sprzęcie kompletnie, a niestety chodząc po sklepach słyszę od różnych sprzedawców znacznie różniące się rady "co i jak" a więc mam nadzieję że pytam tutaj gdzie powinienem.

W przyszłości chciałbym jeszcze podłączyć do zestawu laptopa.

Za wszelkie rady i sugestie oraz okazałą pomoc wielkie dzięki.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli muzyka to kup dobre fronty i wzmak (nawet używany), bo do kina raczej nie kupisz za tą kasę zestawu ampli + kolumny które zagrają dobrze w muzyce. Nie wspominając o dołożeniu BD i suba. Ten zestaw co poleca KIKI już przewyższa twój budżet, oczywiście zestaw 5.0. Moja rada to kupić ampli + fronty a za jakiś czas dokupić resztę. Do muzyki z ampli szukaj Harman Kardon, Marantz, Denon.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście sam rozglądam się za lepszymi kolumnami. Po poczytaniu postów i po radach kolegów mam 3 typy: Klipsch RF 52, Monitor Audio MR6, Roth Oli 40. Oczywiście do mojego metrażu pewnie wezmę mniejsze. Jeżeli do muzyki to naprawdę radzę poszukać wzmak a nie amplituner do kina.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisgzj

New member
Osobiście sam rozglądam się za lepszymi kolumnami. Po poczytaniu postów i po radach kolegów mam 3 typy: Klipsch RF 52, Monitor Audio MR6, Roth Oli 40. Oczywiście do mojego metrażu pewnie wezmę mniejsze. Jeżeli do muzyki to naprawdę radzę poszukać wzmak a nie amplituner do kina.

A z wzmaka co byś polecił, tak jak pisałem chciałbym zmieścić się w budżecie 3500 zł.
Pisałem o kinie bo czasami jest czas aby coś oglądnąć i tutaj już chciałem z BR a ze względu że lubię bass to chciałem jakiegoś suba ale widzę że mam za mało kasy. Nie wiem co teraz zrobić, co qpić i w jakiej kolejności. No wiem później mógłbym dokupić suba ale ampli i kolumny plus bluray muszę mieć od razu. A więc jaka kombinacja ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie siedzę we wzmakach stereo, ale polecany jest Harman Kardon 3490. Z firmowych chwalone są jeszcze wzmaki Arcam, Nad, Rotel. Podejrzewam że każdy budżetowy wzmak lepiej zagra z kolumnami niż budżetowy ampli do kina.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na 15m2, większość gada że za duże, ja jakoś nie czuje tego, a kupowałem je trochę przyszłościowo, wiem że dadzą sobie rade z większym metrażem
 

ubudu

New member
Yamahy nie brałem pod uwagę. Coraz bardziej podchodzi mi Marantz 5006 ciekawe jak zagra z Monitorami. Twoja Yamaha 771 ma wyjście pre out?
 

kostek333

New member
Pioneer VSX-821 i Jamo 606 to dobry wybór według was,pokój 18m,PS3,tv plazma 3D.Lubie posluchać jakiś koncert w dts albo oglądnoć film w DD.
 

Glint

New member
Cześć mam podobny budżet i kilka dylematów. Tzn. Siostra ale rodzinie trzeba pomóc.

Zastanawiam się nad kupnem ampli :
Yamaha 673
Onkyo 609
Yamaha 771

Głośniki:
Tonsil Altus 300
Yamaha ns 555 ( fronty )
Monitor Audio MR6
Klipsch Synergy F 1
Jamo S 506 Hcs 3

Pokój 15 m2.

Muzyka 65%, Video 35%

Suba na chwilę obecną nie planujemy.
Blu będzie z laptopa.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą liczbę muzyki to raczej coś co ma szeroką scenę muzyczną :
Marantz 1602
Harman avr 255

Kolumny
Dali Concept
JBL Loft
Monitor Audio MR 6
Indiana LIne Note
 
Do góry