kino i stereo

Jan1234

Member
Witam.Przyszedł czas na nowy sprzęt,chciałbym mieć kino i dobre stereo,wypatrzyłem takie zestawienie Cambridgie audio azur 551R+Cambridgie audio azur 651W lub Cambridgie audio azur 751R.Będzie to nagłaśniać pokój około 30m+aneks ok.10m.Co do kolumn jeszcze nie wybrałem.Proszę o ocenę,i propozycje kolumn(cena kolumn 6-8k)Dzieki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pomyśl dobrze czy Cambridge, to dość specyficzne granie, musisz się zastanowić dobrze nad kolumnami bo nie wszystkie będą pasowały do CA.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
skoro widza ci sie jamo to zobacz jbl 290. Ja posiadam jamo s606 no i sa to raczej glosniki glownie do muzy mocny bas. Tu koledzy na forum mocno zachwalaja jbl290 tez raczej muzykalne kolumny mam powoli coraz wieksza chrapke na nie. Jakos jamo wiecej bym nie kupowal te modele co mam juz mi sie znudzily i to dosc szybko.
Poczytaj sobie watek wybor kolumn na poczatek autorstwa henry, ma tam dosc ciekawa rozpiske kolumnhttp://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/124159-zmiana-frontow-na-poczatek.html
 

Jan1234

Member
Witam,tyle też wyczytałem przeznaczam koło 8k za fronty resztę będzie na koniec roku (mają być drewnopodobne)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tannoy XTF8 - wykończone naturalnym fornirem + świetne brzmienie, przy muzyce, której słuchasz sprawdzą się idealnie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Primcio

New member
Jamo Concert C809 to zdecydowanie inna klasa niż s606, więc byłbym powściągliwy w ich zestawianiu. S606 to raczej kolumny do KD niż do muzyki. Concert to ciekawa propozycja warta przemyślenia i jeśli jest możliwość to posłuchania.Z mojej strony mogę powiedzieć że to naprawdę dobre kolumny słuchałem modelu C807 i C803. Są neutralne, góra przyjemna, miła , detaliczna, bas zdecydowany, mocny, z dawką miękkości i sporym nasyceniem. Jeśli chodzi o wykonanie to bardzo ładne, nie ma zbytnio do czego się przyczepić zaokrąglone boczne ścianki , dobra stolarka, górna część kolumny w połysku. Oczywiście podstawa to odsłuchy. Propozycje Kolegów też ciekawe.
 

SDman

Banned
Witam,tyle też wyczytałem przeznaczam koło 8k za fronty resztę będzie na koniec roku (mają być drewnopodobne)

Witam,
Tannoy z CA nie zgrywa się dobrze, znacznie lepiej wypadnie Usher N6361.
To świetna kolumna, ma bardzo dobrą kontrolę basu oraz "oddech" -tego brakuje większości współczesnych konstrukcji. Jest łatwa w ustawieniu.
Gdybyś był z Łodzi zapraszam na odsłuch.

Usher N-6361

Pozdr.
 

Jan1234

Member
Dzięki za wypowiedz na odsłuch trochę daleko koło 400km trzeba będzie się umówić ruszyć d.... z kanapy i pojechać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
SDman ktoś na forum AS (w klubie Usher-a) napisał, że słyszał od dystrybutora, że Usher najprawdopodobniej cyt " zwija manatki". Słyszałeś coś o tym?
 

SDman

Banned
Witam,
raczej rozwija, nie może nadążyć z produkcją, ogromne zamówienia z USA i Niemiec.
Problemy wynikają z rozbudowania fabryki i uruchomienia nowej produkcji.

Tak ja słyszałem, a z ciekawości wiesz od jakiego dystrybutora ?

PS.
Gdyby jednak było jak ktoś napisał, to ostatnie szanse na zakup świetnych kolumn.
Czy widzieliście gdzieś Usher`a w odsprzedaży ? Rzadko się zdarza po za małymi S520 nie dla tego,
że są złe tylko najczęściej ludzie powiększają lokum.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisane było, że od polskiego. Założyłem, że chodzi o Audiofast. Pytam bo chciałem zweryfikować tą informację.

A to, że rzadko są na allegro używki to o niczym nie świadczy. Weź pod uwagę, że są to u nas stosunkowo mało popularne kolumny. Sprzedaje się mniej nowych to i używek będzie mniej. Moim znaniem to ciekawy producent. Robi swoje kolumny na porządnych przetwornikach co się nie zawsze zdarza. Mogliby popracować trochę nad inną kolorystyką (design niższych serii) bo nie każdemu pasuje. I marketing tez mógłby być lepszy. Dużo ludzi nawet nie wie o ich istnieniu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak, to fakt nikt nie wie, ale w ostatnich paru miesiącach byłem świadkiem zachwytu
i jednocześnie zakupu tej marki.
Co do wyglądu już od serii N jest całkiem dobrze :)

Usher.jpg
Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Miałem je 2 tyg. na testach, na chwilę obecna brak drobnych i do walki staną jeszcze
Proac Response D2, te już miałem ale zmieniła się sytuacja ze wzmacniaczem.
Micromegę Minim AMP2 zastąpił Goldenote S1 Signature po 2 latach poszukiwań :)

Goldenote_S1.jpg

N6300 są świetne i myślę, że to one zastąpią Spendory S1 ale lubię być pewnym i dam jeszcze szansę
Proac`om.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry