Kino domwe 5.1 do pokoju 15m2 do filmów i muzyki w cenie ok. 3,5 tyś.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Roth RA3 podobno gorsze od poprzednika, czyli teraz Melodika BL30. Mam je i Ci polecę, bo ładnie grające kolumienki, nie napastliwie, z dobrym basem i wyrównaną resztą pasma. Indiany też warte odsłuchania. Amplitunera za 1300zł nie kupuj, bo to przeważnie niskie modele. Taki rozsądny wybór to cena ok. 2k. Nie patrz na te ceny internetowe, tylko napisz do Blackninja. Tu Melodiki kopsztują niecale 2900zł, gdybyś dostał cenę w okolicach 2500zł, a na ampli który kosztuje niecałe 2200zł z 300zł taniej, to praktycznie dokładasz 400zl i masz super zestaw. O wiele lepszej klasy niż jakieś Jamo czy Loft. Denon X2000 kosztuje grubo poniżej 2k, podobnie jak Onkyo 626 ( wszedł już nowszy model 636). Na Allegro widzę koleś ma do sprzedania Onkyo 616 zakupiony w kwietniu tego roku, na gwarancji za 1450zł. Wystarczy sobie dobrze zestawić i pewnie nie przekroczysz tych założonych pieniędzy. Plusem Marantza 5008 jest pre-out do podłączenia w przyszłości wzmaka stereo. Co do odtwarzacza BD, to nie musi byś firmowe, bo tu płacisz sporo za wygląd i znaczek. Wystarczy coś z Panasonica, Samsunga czy LG za parę stówek. Ja na pewno bym nie kupował drogiego odwarzacza kosztem kolumn czy amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

kamar59

New member
Ciekawy ten Marantz. Jest nawet 7.1 ale chyba w wyższych modelach dają 7.1 tylko. By by mogł być też dobry ale 5.1. Bo za 7.1 się płaci a nie wykorzystam tego.

Bo jak kupię później wamka i nie będzie tego pre w ampli to jak podłącze kolumny pod wmaka? Bym musiał ciągle odłączać kolumny jak che film oglądać czy muzę słuchać?

Roth RA3 podobno gorsze od poprzednika, czyli teraz Melodika BL30. Mam je i Ci polecę, bo ładnie grające kolumienki, nie napastliwie, z dobrym basem i wyrównaną resztą pasma. Indiany też warte odsłuchania. Amplitunera za 1300zł nie kupuj, bo to przeważnie niskie modele. Taki rozsądny wybór to cena ok. 2k. Nie patrz na te ceny internetowe, tylko napisz do Blackninja. Tu Melodiki kopsztują niecale 2900zł, gdybyś dostał cenę w okolicach 2500zł, a na ampli który kosztuje niecałe 2200zł z 300zł taniej, to praktycznie dokładasz 400zl i masz super zestaw. O wiele lepszej klasy niż jakieś Jamo czy Loft. Denon X2000 kosztuje grubo poniżej 2k, podobnie jak Onkyo 626 ( wszedł już nowszy model 636). Na Allegro widzę koleś ma do sprzedania Onkyo 616 zakupiony w kwietniu tego roku, na gwarancji za 1450zł. Wystarczy sobie dobrze zestawić i pewnie nie przekroczysz tych założonych pieniędzy. Plusem Marantza 5008 jest pre-out do podłączenia w przyszłości wzmaka stereo. Co do odtwarzacza BD, to nie musi byś firmowe, bo tu płacisz sporo za wygląd i znaczek. Wystarczy coś z Panasonica, Samsunga czy LG za parę stówek. Ja na pewno bym nie kupował drogiego odwarzacza kosztem kolumn czy amplitunera.

Bo jak piszesz 400 zł dołożyć, mieć zestaw lepszy trochę klasą na lata, pewnie w jakości dźwięku też usłyszę.

To daje lepszą moc:

Podłączenie kabli: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)

A te melodiki tylko czarne są?
Melodiki lepsze od roth? i indiany?
Ja nie mam możliwości odsłuchania tych kolumn małe miasto ;(

To jaki w końcu ten ampli. Zdaje się na Was tylko.

Ten Marantza 5008 pre-out dla stereo czy 5.1 bo tez takie są.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
pre out do Stereo w zupełności ci wystarczy.
Skąd jesteś? ktoś pewnie podrzuci jakieś sensowne sklepy w twojej okolicy, gdzie będziesz mógł odsłuchać...
czy Melodiki lepsze od nowej roth? to zależy od słuchajacego, mi osobiście bardziej się podobały i lepiej wygladają...
Natomiast co indiana Line, to powiedziałbym, że maja inne brzmienie, a nie, ze są lepsze, bo jedne i drugie są w swojej cenie bardzo dobre...
 
Ostatnia edycja:

kamar59

New member
Tak jest, jak będzie ci brakować jakości w stereo, to wtedy możesz się rozglądać za wzmacniaczem

Tak naprawdę to ja tej jakości dobrej stereo nie zaznałem bo na czym, na Altusach 75 które mam aktualnie i są podłączone do wieży sony 20 letniej ;( A przy pc to mam 5.1 creative inspire T 5900 podłączone do dzwiękówki X-Fi, i one dają mi muzykę i efekty w filmach. I to cała mój sprzęt.

A się przeprowadzę nie długo za około 2 miesiące i che coś kupić do większego pokoju 18m2 sprzęt na lata.

pre out do Stereo w zupełności ci wystarczy.
Skąd jesteś? ktoś pewnie podrzuci jakieś sensowne sklepy w twojej okolicy, gdzie będziesz mógł odsłuchać...
czy Melodiki lepsze od nowej roth? to zależy od słuchajacego, mi osobiście bardziej się podobały i lepiej wygladają...
Natomiast co indiana Line, to powiedziałbym, że maja inne brzmienie, a nie, ze są lepsze, bo jedne i drugie są w swojej cenie bardzo dobre...

Najbliżej mam do Torunia.

Ja i tak będę zadowolony ze wszystkiego bo będzie duży skok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rkaniews

Member
Najbliżej mam do Torunia.

Znajomi robili KD w Patronie, ale po całości roboty nie mogą się doprosić o wymianę jakiegoś głupiego kabelka. W Toruniu jest jeszcze salon Audio-Park na Lubickiej. Z tego co inny znajomy mówił, to salony audio wprowadziły opłaty za odsłuch, bo ludzie chodzili do salonu a potem kupowali w necie. Podobnież tak robi Patron.

Obawiam się, że z racji ograniczonej liczby salonów w Toruniu i traktowania nas jak małomiesteczkowych tłuczków to dobrych cen możemy u nich nie dostać. Takie mam wrażenia po poszukiwaniach wykonawców do budowanego domu. W Toruniu traktowali mnie jak bydło do strzyżenia - byle to się nie przekładało na salony audio.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
krzysiek nie pisz, że RA3 grają gorzej, bo ich nie słuchałeś :) , graja diametralnie inaczej i tak trzeba to rozpatrywać, to coś jak porównanie indiany i melodiki i że indiany nie grają :)

BL30 tez nie masz bo masz Oli30 :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przecież wiesz że Oli i Melodika to konstrukcje bliźniacze, więc czemu brzmienie by mialo być inne? RA3 były porównywane w teście, oraz są opinie osob (nawet na forum ktoś porównywał) i nikt nie napisal że RA grają lepiej, chociaż masz rację że to kwestia gustu, dlatego wyżej dodałem - "podobno". Nigdzie też nie napisalem że Indiany grają gorzej, tylko że brzmienie jest delikatniejsze od Melodiki (Oli), ale zachęcam do odsluchu bo to również fajne kolumny. Black, zobacz ile ludzi posiada Roth Oli ( Melodika) a ile Roth RA? Nie uważasz że coś w tym jest?:)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowym RA bliżej do Indiany niż do Melodiki, to czemu się piszę, że Mel ok, indiana ok a RA grają podobno gorzej? :) Nie wygląda Ci to na sterowanie?

Gdyby grały do du.. to by ich nikt nie kupował, a się sprzedają :eek:

W niektórych kręgach mówi się, że nie są to konstrukcje bliźniacze :)

Myślę, że gdyby nowe RA pojawiły się u starego dystrybutora to podobno by źle nie grały tylko jak to ująłeś w wypadku indiany delikatniej i zachęcam do odsłuchu :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podejrzewam że większość nie patrzy jaki dystrybutor sprzedaje kolumny. Nawet sądzę że większość nie wie że Roth zmieniło dystrybutora. Jak weszly do sprzedaży Oli to po pewnym czasie osiągnęly popularność i sporo osób je testowała. Jeśli chodzi o RA to nie widzę na forach jakiegoś szczegolnego zaintereosowania. Z mojej strony to żadne sterowanie, bo nie jesteśmy dziećmi i każdy kupuje co uważa za słuszne. Nigdzie nie napisałem "kup te, bo to jedyny i właściwy wybór", tylko zawsze zachęcam do odsłuchów. Pisząc o RA odnosiłem się w porównaniach do Melodiki, a nie do Indiana. Zobacz Black nawet na czysto techniczne parametry w BL30 a RA3? W RA dużo niższa skuteczność, dużo gorsze pasmo przenoszenia, a nawet waga jest minimalnie niższa. Nie jestem negatywnie nastawiony do tych kolumn, tylko wyraziłem swoją opinię, a co ktoś kupi to już jest indywidualna sprawa;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mi udało się odsłuchać osobiście nowe Melodiki 30 vs Nowe Roth'y 3 i brzmienie RA jak dla mnie niekoniecznie porównywalne do Indiany, Indiany mają pełniejsze brzmienie i miałem wrażenie, że jednak basu nieco więcej. Natomiast w zestawieniu z Melodiką, to Melodika ma już więcej "powera", podobnie jak w serii 4 ;)
Sam wygląd jest już kwestią drugorzędną, Rothy z wyglądu są bardziej plastikowe aczkolwiek staranniej wykonane, ten matowy kolor tak powoduje. Niektórym mogą się podobać...ale o gustach się nie dyskutuje ;)
 

kamar59

New member
Albo JBL Studio 270 mają fajny bas i cykają :)

Albo ustalmy jaki amplituner żebym już go sobie wybrał i nie patrzał na inne.
A później kolumny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
jak najblizej do torunia to do bydgoszczy tez niedaleko,
a tutaj juz moge polecic elektropunkt.
bez nachalnosci, golenia i wciskania tego co maja na stanie.

maja tam troche sprzetu z tej polki cenowej w ktora celujesz.
na pewno mieli indiany bo tam kupowalem i pewnie by bylo z czym porownywac.
 
Do góry