Kino domowe za 3500zl.

slawek 40

New member
Witam.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu kina domowego(amplituner+glośniki 5.1).I wreszcie nadeszła ta wiekopomna chwila,kiedy udało mi się uzbierać trochę kasy a dzieci podrosły na tyle,że zostawią głośniki w spokoju.Przechodząc do konkretów.Pokój 3,5X4,5 m.Kwota do wydania to 3500zl max+500zl.Sprzętu będę używał do oglądania filmów (60%),gry na PS 3 (20%) i muzyka (20%).Odtwarzacza BD nie będę potrzebowal,ponieważ posiadam PS 3,z którego odtwarzam filmy Blu-Ray.Największy dylemat mam z głośnikami.Małżonka moja preferuje głośniki takie ,które można umieścić na ścianie koło telewizora ,na przykład Harman HTKS30.Ja natomiast mam gdzieś w piwnicy moje stare kolumny Magnat Vintage 350.Czy jest sens budowania na ich bazie kina domowego dokupując pozostale glośniki ?Tak więc widzicie koledzy sprawa nie jest prosta ,dlatego proszę was o pomoc,którą z opcji głośników wybrać.Jeżeli natomiast chodzi o amplituner to fajnie jak by miał radio internetowe i USB na przednim panelu.Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz mały pokoik więc HKTS 30 będą do kina extra. W klasie cenowej zmieści się jeszcze amplituner Harmana AVR 255, Denona 1913 lub , Marantza 1602
Dopytaj Blackninja o ofertę.
 

brtk84

New member
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji i zastanawiałem się nad zestawem: Denon AVR-1713 + HK HKTS 30.
Zestaw miałby grać w pokoju 4x4,5m, pół na pół TV/muzyka (rock, blues itp. klimaty).
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy to dobry zestaw, czy może warto coś w nim zmienić? W ostateczności mógłbym zamienić HKTS na pełnowymiarowy zestaw, ale raczej niechętnie. Zupełnie nie mam w nich rozeznania, a że mieszkam w bloku, zestaw i tak nie będzie grał specjalnie głośno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdzieś powyżej jest kilka wpisów tych co robili odsłuchy kilka dni temu i potwierdzają do kina to super sprzęt ( mowa o HKTS 30).
Ale do muzyki to - musiałbyś odsłuchać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu kina domowego(amplituner+glośniki 5.1).I wreszcie nadeszła ta wiekopomna chwila,kiedy udało mi się uzbierać trochę kasy a dzieci podrosły na tyle,że zostawią głośniki w spokoju.Przechodząc do konkretów.Pokój 3,5X4,5 m.Kwota do wydania to 3500zl max+500zl.Sprzętu będę używał do oglądania filmów (60%),gry na PS 3 (20%) i muzyka (20%).Odtwarzacza BD nie będę potrzebowal,ponieważ posiadam PS 3,z którego odtwarzam filmy Blu-Ray.Największy dylemat mam z głośnikami.Małżonka moja preferuje głośniki takie ,które można umieścić na ścianie koło telewizora ,na przykład Harman HTKS30.Ja natomiast mam gdzieś w piwnicy moje stare kolumny Magnat Vintage 350.Czy jest sens budowania na ich bazie kina domowego dokupując pozostale glośniki ?Tak więc widzicie koledzy sprawa nie jest prosta ,dlatego proszę was o pomoc,którą z opcji głośników wybrać.Jeżeli natomiast chodzi o amplituner to fajnie jak by miał radio internetowe i USB na przednim panelu.Dziękuję i pozdrawiam.
Wyciągaj z piwni Magnaty, dokupuj resztę. Amplituner dla Ciebie Marantz SR5006.

Witam,
Jestem w podobnej sytuacji i zastanawiałem się nad zestawem: Denon AVR-1713 + HK HKTS 30.
Zestaw miałby grać w pokoju 4x4,5m, pół na pół TV/muzyka (rock, blues itp. klimaty).
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy to dobry zestaw, czy może warto coś w nim zmienić? W ostateczności mógłbym zamienić HKTS na pełnowymiarowy zestaw, ale raczej niechętnie. Zupełnie nie mam w nich rozeznania, a że mieszkam w bloku, zestaw i tak nie będzie grał specjalnie głośno.
Jak do kina i telewizji to sprawdzi sie super. Audiofila to jednak tym nie nakarmisz.
 

slawek 40

New member
Dzięki blackninja,uderzyłeś w mój czuły punkt,czyli Marantz np.5006.Strasznie mi się podobają te ampli.Nie miałem możliwości ich posłuchania,ale za kilka dni to nadrobię jak wrócę z pracy (statek).Odnośnie moich Magnatów,czy mógłbyś mi polecić jakiś głośnik centralny,satelity i subwoofer żeby to wszystko fajnie zagrało.I jeszcze jedno,czy Marantz np.5006 posiada taką funkcję jak "stand-by pass through".Nie ukrywam ,że zależało by mi na tej funkcji.Pozdrawiam
 

slawek 40

New member
A co sądzicie o tym,żeby do moich Magnatów dokupić:jako sub Magnat supreme 301A lub Magnat BETA Sub 20 A ,central Magnat monitor center 250,co do satelit to nie mam pojęcia co wybrać.Jako amplituner Marantz 5006.
 

slawek 40

New member
Witam.Czy ktoś posiada w\w głośniki i mógłby mi napisać kilka słów o nich.Czy warto w nie inwestować i jak zagrają z Marantz'em 5006.
 

slawek 40

New member
Niestety żona mówi kategoryczne nie Magnatom.Ze względu na prace ,którą wykonuję jestem gościem w domu i tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas.Dlatego pozostanę przy Harman HKTS 30 i Marantz 5006.Prośba do kolegi blackninja o przesłanie mi cen głośników i amplitunera.Pozdrawiam
 
Do góry