Kino domowe z wystawy, tanio - ale czy warto ?

Osato

New member
Witam,

Długo zastanawiam się nad zakupem kina domowego. W pewnym sklepie znajduje się kino domowe Denona z kolumnami Wharfedalea. Dokładniej jest to model DENON HTS 1312 + Crystal 3 30.4/30.1/30. Istotne jest to, że jest to już tylko model z wystawy. Widać, że głośniki są podłączone do amplitunera, ale sam sprzęt do prądu już nie - podobnie jak pozostałe zestawy kina domowego. Warto też wspomnieć o cenie. Wynosi ona za ten model niecałe 1300zł.

Prosiłbym Was o rady. Czy warto ? Na co zwrócić uwagę przy takim zakupie ? Może jednak nie myśleć o tym zestawie ? Sam nie wiem co robić, gdyż produktu z ekspozycji nigdy nie kupowałem.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do cen to się podpytaj Blackninja czy warto?, bo może się okazać że dokładając pare groszy byś miał nówkę. Wiesz, wszystko zależy co było z takim sprzętem było działane. Recepty na to nie masz. Pewnie sprzęt na pelnej gwarancji, tylko jak przez sklep przewinęło się parę setek ludzi i kazdy a to przyciskami się pobawił, a to gałką pokręcił, to może mieć wpływ na późniejszą trwałość takiego sprzętu. Nie mówiąc o wyglądzie zewnętrznym. Zorientujesz się ile kosztuje taki nowy, i czy warto się bawić w powystawowe. To jest tak jak kupujesz samochód od przedstawiciela handlowego, niby serwisowany ale....:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Osato

New member
Patrzyłem jedynie ceny w sieci tego zestawu. Wynoszą one około 2000zł, a nawet oscylują do około 2500zł w dużych sieciach w Polsce. Cena jest mocno atrakcyjna, ale sam wiem, że np. telewizora z ekspozycji bym nie kupił. Co do kina domowego, to sam nie wiem. Dzięki za radę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena raczej dobra, od 1800zl zaczynaja sie te duety. Tak jak pisze Krzychu, ja bym pierwsze co zwrocil uwage na ampli, kolumnami akurat bym sie specjalnie nie przejmowal. Popytaj ile to stalo, sprawdz w ktorym miejscu, ocen czy pod "reka" dla przypadkowych ogladaczy, czy tez gdzies z boku. Pytanie co to za sklep, bo jak duza sieciowka to naturalnie kazdy musi pomacac i pokrecic galka. W mniejszych salonach juz to jest marginalne, nie przychodza tam przypadkowi klienci.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny jak kolumny, przeciez to nie sa kilkunastoletnie Altusy, a ampli to glownie potencjometry, ale tego tez specjalnie tego nie ocenisz. Nie sadze ze ktos robil na tym dyskoteki. Zrob wywiad ile to stalo i ocen rozsadnie czy pokrywa sie z tym co mowi sprzedawca, a ten pewnie bedzie twierdzil ze "dwa 2 razy zalaczony" :) aczkolwiek tak tez moze byc, nie ma reguly.
 

Osato

New member
Dzięki za radę. :)

Żeby nie było, że armanig dubluje posty - ja po prostu napisałem posta, w którym w sumie powielało się pytanie, na które on już udzielił odpowiedzi, więc posta skasowałem. :)

Sklep to dość duża sieć, ale co ciekawe, z tego co zauważyłem, tam zestawy kina domowego nie są podłączone do prądu.

Inna kwestia jest taka, że do zakupu tego kina przekonuje mnie cena. Sam pokój nie jest duży, a wręcz dość mały - 9m2. Ja muzyki i filmów głośno nie puszczam, a chodzi mi głównie o jakość dźwięku. Istnieje możliwość, że kiedyś takie kino zostanie przeniesione do większego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Potarguj się na 999 jak to leżak magazynowy i duża sieć to się zgodzą. Sprawdź czy działają wszystkie głośniki w kolumnach i można kupować.
 
Do góry