Kino domowe z małymi frontami

lipikar

New member
Witam,

planuję zakupić kino domowe. W związku z faktem, iż mamy zaplanowany rozkład mebli w mieszkaniu - mam zawężoną możliwość. Meble w 90% będą rozstawione tak jak na planie. Rozstaw kina: dwa fronty na podłużnej szafce rtv (po bokach tv), kolumna centralna zamontowana nad tv (stojącym na szafce), subwoofer gdzieś z boku szafki rtv (lub ewentualnie szafka rtv robiona na wymiar z miejscem na subwoofer- ma to jakieś znaczenie czy będzie on ograniczony z boku powierzchnią?), surround podwieszony za kanapą. Niestety duże fronty nie wchodzą w grę, gdyż obok szafki rtv będzie z jednej strony komoda, z drugiej gablota słupkowa.

Myślałem nad zestawami typu:

- Denon DHT=1312 XP (DHT1312)

- Denon DHT - 1513BA (DHT1513BA)

ale nie mam pewności co do plastikowych głośników

lub ewentualnie zestaw Denon 1612 + JBL 178.

Ceny dokładnie jeszcze nie ustalałem (coś ok. 2 - 3k) - niestety tylko tyle, bo mamy do zrobienia całe mieszkanie (od stanu deweloperskiego!). Kino domowe do tv (m.in. filmy) i muzyki. Najwyżej kupi się tańszą lodówkę ;)

Prośba o pomoc. Bo chciałbym koniec końców wybrać się do sali odsłuchowej w jakimś salonie z zawężonym wyborem własnym. Wiem, że małe fronty nie dorównają dużym, ale chciałbym aby przepaści między nimi nie było,bo miałem okazję ostatnio posłuchać zestawu Denon 1312 + ELTAX i aż się łezka w oku kręci, że człowiek nie ma gdzie zmieścić takich kolumn.


plan pokoju -> xxx.sendspace.pl/file/pic/47df96414530b41f4ede97a/view
 

lipikar

New member
W weekend 4-5.08 jestem w Olsztynie. Jakaś możliwość odsłuchu?
Jakbym chciał drobiazg typu radio internetowe to jaki amplituner brać pod uwagę?
 
D

Deleted member 121090

Guest
lipikar
Na Allegro znalazłem ostatnio zestaw Tannoy Arena 5.1. Widzę że już ze standami. Za 2700zł.
To juz gra. Widać że stan idealny a nowy kiedyś kosztował pod 10tzł. Do tego ten sprzedawca ma np Onkyo 875 za 1600zł. Jak szukasz jakości a nie wodotrysków to bym Ci radził czegoś takiego poszukać.
 

lipikar

New member
Tannoy nawet w wersji używanej jest trochę poza chwilowym zasięgiem cenowym. Ale z chęcią bym posłuchał jak gra taki sprzęt. Chwilowo rozważam sprzęt zaproponowany przez blackninja.
 

lipikar

New member
Niestety nie udało mi się odsłuchać DX1 - brak w sklepach.
Black - Bose SOUNDWARE XS 5.1 + Denon 1713 - daj znać ile by mnie to u Was kosztowało.
 

lipikar

New member
Uaktualniam temat. Po zakończeniu wykończenia nowego mieszkania patrząc na wydane kwoty próbuję dojść do siebie i planuję zakup zestawu audio - video.

Na chwilę obecną wybrałem :

- TV Philips 47PFL6007K
- Amplituner Denon 1713
- zestaw głośników :
*
bose soundware xs 5.1 lub
* harman hkts 35 lub
* harman hkts 65 lub
* energy take classic 5.1 lub
* pioneer sp-pk21bs lub
* infinity beta hcs lub

Co do amplitunera i głośników nie jestem jeszcze zdecydowany na 100 %. Za małe doświadczenie w tym polu. Jakieś uwagi i spostrzeżenia?

 

lipikar

New member
Nie piszcie tyle, bo nie nadążam czytać.
Zmiana planów. Fronty pełnowymiarowe.
Zestaw Denon 1713 + Dali Concept 6 5.0.
Może teraz ewentualne uwagi? Muzyka/filmy 50/50.
Muzyka wszelakiego rodzaju. Pokój 23 mkw

Kwota na ampli ok 2 k
Kwota na zestaw 5.0 lub 5.1 ok. 3 k
 
Ostatnia edycja:

lipikar

New member
Nie wiem tylko czy bez sub'a nie będzie brakowało głębi dźwięku.
Ale w tej cenie chyba nie mam co liczyć lepszy wybór.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogólnie Dali Concept to ładnie grające kolumny, ale basu w nich jak na lekarstwo. Suba wcześniej czy później i tak będziesz musiał kupic ze względu na metraż i fakt że w kinie jest on koniecznością. Ja z kolumn jeszcze bym zerknął na MA MR 6.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

woytaski

New member
Bez reklam
Ogólnie Dali Concept to ładnie grające kolumny, ale basu w nich jak na lekarstwo. Suba wcześniej czy później i tak będziesz musiał kupic ze względu na metraż i fakt że w kinie jest on koniecznością. Ja z kolumn jeszcze bym zerknął na MA MR 6.

Rozważałem Dali Concept... Później MA MR6 (odsłuch). Basu w nich było minimalnie za mało... Co prawda tylko w stereo...
Zdecydowałem się ma BX6 + kable Melodiki z żyłą bascore i powiem, że nie narzekam na bas i bez sub'a. Po włączeniu sub'a jest świetnie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tańsze nie są, ale przy dobrym upuście możliwe że w 3k byś się zmieścił? Nawet minimalnie dokladając, ale warto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

woytaski

New member
Bez reklam
BX to jednak zauważalnie drozsza seria ;)
To prawda. Chciałem tylko zaznaczyć, że:
1) bez odsłuchu się nie obejdzie (dla jednego basu z mało dla innego w sam raz)
2) odpowiedni kabel może zdziałać „cuda”
3) inwestycja w głośniki na lata jest, więc warto przemyśleć zakup na „zimno”
No i ostatecznie obowiązkowy kontakt z blackninja a będzie Pan zadowolony ;)
 
Do góry