Kino domowe w piwnicy.

radane

New member
Zastanawiam sie na zaadaptowaniem jednego z pomieszczeń w piwnicy dla celów kina domowego i pokoju dla gracza. Pomieszczenie ma wymiary 3,6m x 3,6m wysokosc 1,9m.
Czy w tak niskim pomieszczeniu warto robić adaptację? Czy konieczne jest pogłębienie posadzki?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wierze, ze to mowi posiadacz systemu Auro3d? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bubafat

Active member
Bez reklam
No wlasnie. Nie nalezy odbierac enruzjazmu OP Pokoj niski, ale niewielki, wiec na pewno da sie wysoka warstwe jakos uzyskac. Jak nie przy inklinacji 90 stopni (na suficie), to moze przy nizszej, jak u Ciebie (na sciana).

Dopisze, zeby bylo jasne, bo vhoc to wydaje sie oczywiste, moze komus umknac. Dzisiejsze amplitunery zwyczajowo obsluguja 5.1.2 i taka tez instalacje warto rozwazyc. Nie ma potrzeby ograniczac sie do do 5.1.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Zastanawiam sie na zaadaptowaniem jednego z pomieszczeń w piwnicy dla celów kina domowego i pokoju dla gracza. Pomieszczenie ma wymiary 3,6m x 3,6m wysokosc 1,9m.
Czy w tak niskim pomieszczeniu warto robić adaptację? Czy konieczne jest pogłębienie posadzki?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

pewnie że warto , mało pomieszczenie to i 4x dobre monitory , central i sub narobią sporego bałaganu

owszem trochę nisko , ale jak sam nie jesteś za wysoki i nie wadzisz o sufit , to system 5.1 jak najbardziej ma sens , pod warunkiem że nie lubisz się "kisić" w tak małych pomieszczeniach , ale jak dobrze to poukładasz (niska sofa , kanapa ... ) będziesz miał jak w kinie

mam podobne pomieszczenie 3,7x4,4m ale to tylko mała kuchnia jest ( sama bez aneksu ) natomiast w piwnicy podobne do tego co sam masz i też mi się marzy mieć tam kino ( kiedyś )
 

radane

New member
Obecnie używam 5.0 Monitor Audio Bx6, Bx center i bx 1 jako surround-y. W obecnym salonie zostana BX6 w opcji stereo, a do nowej salki jakies bx2 na fronty i nie wielki sub. Zasili to Denon avr2113 a on nie ma opcji na nic wiecej niz 7.1. Może ktoś ma bx2 czarne w dobrym stanie i w dobrej cenie, to niech pisze na priva.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 

leszek2m

New member
Ja mam kino w piwnicy o wymiarze 4x3x1,8 i jestem zadowolony.Mam 7.1.2.Głośniki mogłem sobie ustawić jak chciałem.Żona też nie wpada z pretensjami, że za głośno.Ściany pomalowane na kolor jaki chciałem(mam projektor).
 
Ostatnia edycja:

radane

New member
Dokładnie to pomysł na kino w piwnicy zrodził się z myślą o projektorze. W obecnym salonie jest za jasno.
W takim razie trzeba poszukać jakiś rozwiązań i dawać się do roboty. Do remontu jest cała piwnica także troche czasu zejdzie. Dzięki wszystkim za odzew.
 
Do góry